کد: 13951030223095998

کارنامه عملکرد گمرک از نگاه وزیر اقتصاد

کد: 13951030223095998

https://goo.gl/dhzoCR

، تهران , (اخبار رسمی): تمام عملیات‌ها در گمرک به صورت الکترونیک انجام می‌شود و ارتباط بین گمرک و سایر دستگاه‌ها در داخل سیستم و برخط است.

کارنامه عملکرد گمرک از نگاه وزیر اقتصاد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، این اقدامات درآمدهای گمرکی را تا درصد بسیار زیادی افزایش داده است. در سال 93 که سال اول بهره‌برداری از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی بود درآمدهای گمرکی 86 درصد افزایش داشت و این روند همچنان ادامه داشته و در سال‌جاری تاکنون درآمدهای گمرکی 40 درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: امروز وقتی کالا از مبدأ بارگیری می‌شود با هماهنگی‌های به عمل آمده اطلاعات مربوط به کالا در سامانه ثبت می‌شود. علاوه بر این مواردی مانند ارزش کالا،‌ به صورت پیش‌فرض در سامانه وجود دارد.
طیب‌نیا با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ترانزیت گفت: امروز هر لحظه مشخص است که کالای ترانزیتی در کدام نقطه از کشور حضور دارد و مشخص می‌شود که آیا کالا به موقع از کشور خارج می‌شود یا نه.
وزیر اقتصاد با اشاره به اقدامات انجام شده در این وزارتخانه درخصوص ایجاد شفافیت، بهبود محیط کسب‌وکار و تأمین منابع پایدار مالی گفت: در طی 100 روز آینده 100 عملکردبرجسته دولت برای مردم اعلام خواهد شد.
وی افزود: معرفی اقدامات صورت گرفته در گمرک ایران اولین گام در این حوزه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گمرک جمهوری اسلامی

پیرو مصوبات برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی مبنی بر الزام راه اندازی مراکز اطلاع رسانی توسط سازمانهای مرتبط با امر صادرات، گمرک ایران در اوائل سال 1377 اقدام به راه اندازی اولین سایت اطلاع رسانی خود در دو شبکه اینترنت و اینترانت به آدرسWW.IRICA.IR کرد.

منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.