معاون توسعه معاونت علمی رئیس جمهوری خبرداد

کمک۵۰درصدی برای ورود شرکت ها درفرابورس

کد: 13951102224185689

https://goo.gl/zWrsdj

، تهران , (اخبار رسمی): معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی گفت: برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی نیمی از هزینه ورود به فرابورس را به شرکت ها پرداخت می کند.

کمک۵۰درصدی برای ورود شرکت ها درفرابورس

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علیرضا دلیری در سومین جلسه بررسی نحوه حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در تابلو بورس اوراق بهادار اظهارکرد: ایجاد تابلوی بورس شرکت‌های دانش‌بنیان قابلیت مقایسه رشد این شرکت‌ها را نمایان کرده و نشانگر ارزش بالای سرمایه‌گذاری بر روی شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود.

وی گفت : در ابتدای امر که بحث تابلوی بورس برای شرکت‌های دانش‌بنیان مطرح شد پذیرش آن برای شرکت‌ها سخت بوده و کسی با این موضوع آشنا نبود اما در حال حاضر استقبال از این طرح نشان داده که همه اهمیت بازار سرمایه را متوجه شده‌اند.

دلیری بیان کرد: با توجه به برگزاری سومین جلسه بررسی نحوه حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در تابلو بورس اوراق بهادار به علت استقبال زیاد این پذیرش برای سومین جلسه در زمان کوتاهی بسته شد و این حاکی از رخداد اتفاقات خوب در حوزه تجاری سازی است که ما به دنبال آن بودیم .

معاون توسعه مدیریت و منابع تاکید کرد :باید فضایی ایجاد شود تا اهمیت تأمین مالی از طریق بازار سرمایه برای شرکت‌های دانش‌بنیان مطرح  و در این رابطه فرهنگ‌سازی شود تا از این طریق تأمین مالی این شرکت ها صورت بگیرد .

وی توضیح داد: دلیل ورود معاونت علمی در این امر تنها بحث شناساندن و ارتباط میان شرکت‌های دانش‌بنیان و بورس است زیرا معتقدیم که اتفاقات خوبی در این حوزه رخ می دهد زیرا شرکت‌های دانش‌بنیان  واحدهای تحقیق و توسعه فعالی دارند و رو به رشد هستند؛ همچنین افراد تحصیل‌کرده‌ای در این مجموعه‌ها فعالیت می‌کنند .

دلیری ادامه داد: اگر فضایی ایجاد شود که مشکل تأمین مالی این شرکت‌های دانش‌بنیان را حل کند سرعت رشد آنها بیشتر خواهد شد؛ همچنین اگر این امر از طریق وام صورت گیرد با بروکراسی‌های پیچیده همراه است. 

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی معافیت مالیاتی را کاهش‌دهنده دغدغه شرکت‌های دانش‌بنیان در بورس دانست و گفت : معافیت مالیاتی برای شرکت های دانش بنیان رشد آنها را در پی خواهد داشت و موجب استقبال سرمایه‌گذاران می شود.  

وی  گفت: کارگزاری تعیین شده تا موقعیت فراهم شود که مشاور و راهنمایی به صورت موردی برای هر شرکت صورت گیرد تا بستر لازم برای حضور در تابلو بورس فراهم شود.

دلیری با اشاره به کمک ۵۰ درصدی معاونت علمی برای ورود شرکت ها در فرابورس گفت : برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی نیمی از هزینه ورود به فرابورس را به شرکت ها پرداخت می کند تا آنها بتوانند به راحتی در بازار سرمایه حضور داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف