اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951102224195648

افتتاح فاز اول دولت الکترونیک در دهه فجر

کد: 13951102224195648

https://goo.gl/2MdEjN

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر ارتباطات از افتتاح فاز اول دولت الکترونیک در دهه فجر خبر داد و خاطرنشان کرد: با این شبکه ملی ازتباطات خدمات سرعت و کیفیت بیشتر به خود گرفته و مردم می‌توانند به راحتی و با قیمت کمتر از این خدمات بهره ببرند.

افتتاح فاز اول دولت الکترونیک در دهه فجر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محمود واعظی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، در هشتمین کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین از افتتاح فاز اول دولت الکترونیک در دهه فجر خبر داد و خاطرنشان کرد: با این شبکه ملی ازتباطات خدمات سرعت و کیفیت بیشتر به خود گرفته و مردم می‌توانند به راحتی و با قیمت کمتر از این خدمات بهره ببرند.وی گفت : در حال حاضر همبستگی خوبی در کشور وجود دارد که باید مراقب بود در سایه شرایط مختلف سیاسی و اجتماعی مورد لطمه قرار نگیرد.

وی افزود: آنچه شاخص‌های مختلف نشان می‌دهد استان قزوین به سبب همت و ‌عزم مسئولان اراده خوبی برای پیشرفت و ‌ارتقاء استان دارند که جای تقدیر دارد.

واعظی با تقدیر از اقشار مختلف مردم گفت: همه مسئولان خود را بدهکار مردمی بدانند که در طول پیروزی انقلاب تا کنون همواره در صحنه حضور داشته و پشت مسئولان خود ایستاده‌اند.

این مسئول با اشاره به آمار جذب سرمایه خارجی در استان قزوین تصریح کرد: در ۹ ماهه اول سال ۴۵۰ میلیون دلار جذب سرمایه خارجی صورت گرفت که رقم مطلوبی است و می‌تواند بیشتر شود.

 وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات تأکید کرد: دولت بر حمایت از بخش خصوصی اصرار دارد لذا نباید بخش‌های دولتی خود را رقیب بخش خصوصی بدانند.

وی ادامه داد: عزم جدی برای فعال کردن بخش خصوصی  و حل مشکلات این حوزه وجود دارد چرا که یکی از بندهای اصلی اقتصاد مقاومتی توجه به بخش خصوصی و فعال کردن آن است.

واعظی با انتقاد از مشکلات موجود در سیستم اداری واردات و ‌صادرات کشور گفت: امروز اتوبان واردات باز و در مسیر صادرات چراغ قرمز و موانع و پیچ‌های بسیار وجود دارد.

وی افزود: این شیوه مدیریت باید تغییر کرده و با دقت در واردات مورد نیاز و تسهیل صادرات به ارزآوری بیشتر کمک شود.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات خبر داد: برای حمل ونقل سریع‌تر و آسان‌تر کالاها، طی توافقی با دولت آذربایجان قرار است ترمینال ریلی در آستارا راه‌اندازی شود تا از طریق قطار حمل ونقل صورت بگیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]