اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951111228915394

نائب رئیس شورای شهر اصفهان:

شهروندان سهامداران اصلی بانک شهر هستند

کد: 13951111228915394

https://goo.gl/tcwVOH

، تهران , (اخبار رسمی): نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این‌که معنای واقعی بانکداری اسلامی در بانک شهر دیده می‌شود،گفت: زمانی‌که سرمایه گذاری شهروندان در یک بانک در توسعه شهرها قابل مشاهده است، نمودی از بانکداری اسلامی است که در بانک شهر محقق شده است.

شهروندان سهامداران اصلی بانک شهر هستند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، احمد شریعتی با بیان این‌که در بسیاری از مواقع، گردش‌های مالی شهرداری‌ها بیشتر از دولت است، گفت:از زمانی که دولت از حمایت شهرداری‌ها دست کشید، نیاز به تاسیس یک بانک در حوزه مدیریت شهری احساس می‌شد و بانک شهر توانست افق‌های بسیار خوبی را در توسعه پروژه‌های عمرانی ایجاد و کمک فراوانی به شهرداری‌ها داشته باشد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این‌که بانک شهر متعلق به همه شهروندان است، تصریح کرد: با اعتماد شهروندان، اکنون بیش از 90 درصد منابع بانک شهر از سوی مردم و تنها 10 درصد از طریق شهرداری کلان‌شهرها تامین شده است.
شریعتی خاطر نشان کرد: در مفهوم بانکداری اسلامی بانکی که سهامدار آن شهرداری است و مردم پولی که سرمایه گذاری می‌کنند در توسعه شهری کاربرد دارد، از لحاظ شرعی نیز ارزش بیشتری دارد.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با اشاره به راه اندازی پیشخوان‌های شهرنت تصریح کرد: با همکاری شهرداری اصفهان و مکان‌هایی که در اختیار بانک قرارگرفته است، 14 شهرنت در این شهر راه اندازی شده که حدود 18 ساعت خدمات ارائه می‌کنند و با استقبال صورت گرفته مجوزهایی گرفته شده تا این خدمات در مناطق دیگر هم ارائه شود.
شریعتی در ادامه با اشاره به پروژه‌‌های اصفهان که با حمایت بانک شهر انجام شد، تصریح کرد: میدان استقلال پروژه بزرگی بود که با همکاری بانک شهر با 50 میلیارد ریال تسهیلات، همچنین 30 میلیارد ریال برای پل 25 آبان، 30 میلیارد ریال برای آزادسازی منطقه 14، 50 میلیارد ریال برای پروژه میدان امام علی، 20 هزار میلیارد ریال برای پروژه مترو، 20 میلیارد ریال برای پروژه اشکاوند و 1100 میلیارد ریال برای خرید 550 دستگاه اتوبوس با سوخت یورو 4 که جانبازان و معلولین هم می‌توانند از آن استفاده کنند، از دیگر کمک‌های انجام شده است.
وی تاکید کرد: در مجموع حدود 5000 میلیارد ریال تا کنون پرداخت شده و برای 15 هزار میلیارد ریال نیز آمادگی پرداخت وجود دارد؛ این تسهیلات از یکسال گذشته تا کنون بوده است و اکنون هم شهرداری‌ها از خدمات و تسهیلات بانک شهر استفاده می‌کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک شهر

سال87 موسسه مالی و اعتباری شهر با مجوز بانک مرکزی و با سهام‌داری شهرداری‌های تهران و سایر کلانشهرهای کشور، با سرمایه ای معادل یک هزار و پانصد میلیارد ریال تاسیس و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و بدین ترتیب شهرداری ها، چهره ‌نوینی را به خود گرفتند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه