اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951113230515755

در مصوبه جدید هیات وزیران

حقوق ورودی موز 15 درصد تعیین شد

کد: 13951113230515755

https://goo.gl/MIHARl

، تهران , (اخبار رسمی): هیات وزیران در مصوبه‌ای جدید، حقوق ورودی موز را از 5 درصد به 15 درصد افزایش داد.

حقوق ورودی موز 15 درصد تعیین شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، این تصمیم در جلسه 6 بهمن ماه هیات وزیران و به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و با استناد به اصل 138 قانون اساسی گرفته شده است که بر مبنای آن حقوق ورودی این محصول 15 درصد تعیین شد.

همچنین در این مصوبه آمده است که در صورتی که واردات موز در ازای صادرات سیب باشد، در ازای یک کیلوگرم صادرات سیب، تعرفه واردات یک کیلوگرم موز 5 درصد تعیین می‌شود.

هیات وزیران در جلسه 2 بهمن سال جاری حقوق ورودی 8 قلم کالای اساسی و حساس شامل انواع برنج سفید، برنج قهوه‌ای، کره، گوشت قرمز گوسفندی، لپه، لوبیای قرمز، لوبیای چیتی، لوبیای چشم‌بلبلی و موز را کاهش داد و تعرفه واردات موز را 5 درصد اعلام کرد اما اکنون و بر اساس مصوبه جدید، ردیف 8 مصوبه پیشین که مربوط به حقوق ورودی موز بود، حذف شد و تعرفه واردات این کالا به 15 درصد افزایش یافت.

بر همین اساس تعرفه 5 درصدی واردات موز تنها به کسانی اختصاص می یابد که در ازای یک کیلوگرم واردات این محصول، یک کیلوگرم سیب صادر کنند.

دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، ضمن ابلاغ این مصوبه به گمرک کشور اعلام کرد که این تصویب نامه از تاریخ 2 بهمن لازم الاجرا است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان توسعه تجارت ایران

سازمان توسعه تجارت ایران، به دنبال توسعه و تقویت تجارت خارجی و دستیابی به سهم بیشتر بازار هدف به نحوی یکپارچه و اثر بخش است. این سازمان با برقراری تعاملات سازنده با طرفین تجاری و ذینفعان خود، منابع انسانی و با به بکارگیری فناوری نوین همواره سعی دارد با برنامه ریزی سیاستگذاری، بستر مناسبی جهت مدیریت کلان صادرات و تقویت زیربناها و ظرفیت های لازم برای تسهیل و توسعه تجارت خارجی کشور فراهم نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]