اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951113230875832

معاون مسافری راه‌آهن اعلام کرد

اعلام تاریخ پیش فروش بلیت قطارهای نوروز ۹۶

کد: 13951113230875832

https://goo.gl/x7FLTT

، تهران , (اخبار رسمی): معاون مسافری راه‌آهن با اعلام این که پیش‌ فروش قطارهای نوروز ۹۶از تاریخ ۱۷ بهمن شروع و سه روز ادامه خواهد داشت، از فراهم بودن یک میلیون و ۶۱۵ هزار صندلی برای ایام سفرهای نوروزی خبر داد.

اعلام تاریخ پیش فروش بلیت قطارهای نوروز ۹۶

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی راه آهن، میر حسن موسوی، معاون مسافری شرکت راه‌آهن با اشاره به تاریخ آغاز پیش فروش بلیت‌های نوروزی اظهار داشت: بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده در ستاد نوروزی شرکت راه‌آهن این پیش فروش در ایام پیک سفر از ۲۵ اسفند آغاز و تا تاریخ ۱۵ فروردین سال ۹۶ ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به ظرفیت‌های در نظر گرفته شده گفت: ۲۰۴ قطار برای تردد روزانه در کل شبکه و ۴۳۰۰ قطار برای کل ایام پیش‌بینی شده است که درمجموع شامل یک میلیون و ۶۱۵ هزار صندلی برای ایام سفرهای نوروزی ظرفیت ایجاد شده که ۷۳۰ هزار صندلی مربوط به سفرهای مشهد و ززائران امام رضا است.

موسوی با اشاره به زمان ارائه پیش فروش بلیت به صورت اینترنتی و فروش مستقیم بیان کرد: پیش‌فروش قطارهای نوروز ۹۶ از تاریخ ۱۷ بهمن شروع و سه روز ادامه خواهد داشت. به طوری که اولین پیش فروش بلیت در ساعت ۱۷ روز هفدهم بهمن سال جاری از طریق اینترنتی برای همه مسیرها به غیر از مسیر تهران-مشهد و هجدهم بهمن ساعت ۷:۳۰ صبح از طریق کلیه مراکز فروش و آژانس ها فروخته خواهد شد.

وی در ادامه به بخش دوم پیش فروش بلیت‌های نوروزی اشاره کرد و گفت: در تاریخ هجدهم بهمن ماه فقط مسیر تهران-مشهد در ساعت ۱۷ از طریق اینترنت به فروش خواهد رسید و ساعت ۷:۳۰ صبح روز ۱۹ بهمن بلیت مسیر تهران-مشهد از طریق مراکز فروش و آژانسها به فروش خواهد رسید.

موسوی با بیان اینکه پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی طی سه روز در دو مسیر مجزا ارائه خواهد شد، تاکید کرد: فقط بلیت‌های مسیر مشهد در تاریخ ۱۸ و ۱۹ بهمن به فروش خواهد رسید و از ۲۰ بهمن بلیت تمام مسیرها در سیستم قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰۰ مرکز فروش دارای مجوز امسال برای ارائه بلیت به مسافران درنظر گرفته شده است. همچنین مردم برای کسب تمامی اطلاعات قطارهای پیک نوروز می توانند درکلیه ایام با شماره ۰۲۱۵۱۴۹ تماس حاصل کنند.

موسوی در ادامه به آماده سازی شرکت راه‌آهن برای سفرهای نوروزی پرداخت و گفت: ستاد نوروزی راه‌آهن اواخر دی ماه در مرکز و تمام مناطق راه‌آهن تشکیل شد و سیاستها با توجه به زمان‌بندی مناسب برای دسترسی مردم به نقاط مختلف و امکانات و ایستگاه‌ها توسط همکاران خدوم راه آهن اتخاذ شد.

وی در ادامه بیان کرد: هیچ گونه تقاضای افزایش قیمت بلیت نسبت به نوروز ۹۵ نداشته‌ایم.

موسوی همچنین از اطلاع رسانی درخصوص ناوگان جدید ریلی تا هفته آینده خبر داد و گفت: درصورت تکمیل بررسی ها و نیازسنجی احتمال فعال سازی بخشی از مسیرهای حومه‌ای وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی قطارهای بین‌المللی خاطرنشان کرد: با توجه به فعال شدن قطار نخجوان-مشهد این قطار در روزهای یکشنبه و پنجشنبه از نخجوان و روزهای دوشنبه و جمعه از مشهد حرکت خواهد کرد. همچنین قطار تهران-کربلا درصورتی که به شکل گروهی و کاروانی نباشد در ایام پیک سفرهای نوروزی مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

مسکن و ساختمان | مسابقه و فراخوان