اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951113230895832

مدیرعامل راه‌آهن اعلام کرد

شناسایی عوامل حادثه‌ ریلی و راهکارهای ارتقای ایمنی

کد: 13951113230895832

https://goo.gl/AdKLR0

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل راه‌آهن با تاکید بر شناسایی عوامل و ریسک‌های مؤثر در بروز سانحه و ارائه راهکارهای افزایش ایمنی گفت: در تحلیل سوانح و حوادث ریلی، آمار پنج سال گذشته مورد بررسی قرار گیرد و برنامه‌های پیشنهادی ادارات برای ارتقا ایمنی، مبتنی بر این تحلیل باشد.

شناسایی عوامل حادثه‌ ریلی و راهکارهای ارتقای ایمنی

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید محمدزاده در سومین جلسه ارتقا ایمنی گفت: برنامه‌های زمان‌بندی ارتقا ایمنی و مجموع ریسک‌ها و خطراتی که در آن حوزه در زمینه ایجاد سانحه مؤثر است بایستی توسط مدیران ستادی و نواحی مشخص شود.

وی افزود: ادارات کل ستادی بایستی با ارائه شاخص‌های مؤثر در کاهش سوانح، نسبت به افزایش ایمنی تلاش کنند. 

مدیرعامل راه‌آهن ادامه داد: هدف از این کار آشنایی ذهن تمامی همکاران با مسائل ایمنی است تا تک‌تک کارکنان دغدغه ایمنی و پیگیری مسائل مربوط به آن را داشته باشند.

وی تأکید کرد: در تحلیل سوانح و حوادث ریلی، آمار پنج سال گذشته مورد بررسی قرار گیرد و برنامه‌های پیشنهادی ادارات برای ارتقا ایمنی، مبتنی بر این تحلیل باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر استفاده بهینه از امکانات موجود گفت: برنامه‌های ارائه‌شده در ابتدا بایستی با توجه به وضعیت و امکانات موجود شبکه ریلی باشد و سپس با توجه به میزان اعتبارات و اولویت‌بندی ریسک‌ها، نسبت به رفع آن و حرکت به سمت بهبود، اقدام شود.

وی از معاونین و مدیران ستادی خواست تا با انجام سفرهای مستمر و طولانی‌مدت با قطار، ضمن آشنایی هر چه بیشتر با مشکلات قطارهای باری و مسافری، نسبت به ارائه گزارش از این موارد و اتخاذ راهکارهایی برای رفع این مشکلات اقدام تا درنهایت تصمیمات بهتری لحاظ شود.همچنین این گزارش‌ها به‌منظور انتشار آن‌ها در اختیار روابط عمومی قرار گیرد. 

محمدزاده با اشاره به اهمیت آموزش نیروی انسانی در کاهش سوانح ادامه داد: ضمن استفاده از تجربیات گذشته، باید با آموزش مداوم کارکنان و نیازسنجی دوره‌های آموزشی موردنیاز، در جهت کاهش سوانح گام‌های بیشتری را برداریم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان