اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951119233145518

وجود 57 میلیارد تن ذخایر معدنی در کشور

کد: 13951119233145518

https://goo.gl/UNejbg

، تهران , (اخبار رسمی): صادرات مواد معدنی در حالی در ۹ ماه منتهی به آذر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۵۰ درصد افزایش رو‌به‌رو شده است که به گفته رییس هیات‌عامل ایمیدرو در حال‌حاضر ۵۷ میلیارد تن ذخایر معدنی در کشور وجود دارد.

وجود 57 میلیارد تن ذخایر معدنی در کشور

به گزارش اخبار رسمی از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت، مهدی کرباسیان گفت: میزان ذخایر معدنی کشور ۵۷ میلیارد تن است و از این میزان ۴۰ میلیارد تن قطعی بوده و از ذخایر سنگ آهن، مس، گچ، آهک است.

او با اعلام این خبر، افزود: طی دهه فجر امسال یک پروژه در حوزه مس و دو پروژه نیز در حوزه فولاد به‌دست رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود که این پروژه‌ها از خام‌فروشی جلوگیری می‌کنند.

از سوی دیگر جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در خصوص صادرات مواد معدنی افزود: صادرات مواد معدنی در ۹‌ماه منتهی به آذر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اعلام این خبر افزود: در این مدت ۷۵۰ میلیون دلار مواد معدنی صادر شده و مجموع صادرات معدن و صنایع معدنی در این مدت حدود ۵ میلیارد دلار بوده که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد رشد یافته است.

وی با بیان اینکه رونق بخش معدن رابطه مستقیمی با رونق صنایع معدنی دارد، گفت: سیاست دولت تدبیر و امید صادرات مواد معدنی خام نبوده بلکه به‌دنبال رونق صنایع معدنی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه صنعت و معدن و تجارت

در اجرای تبصره 41 قانون برنامه دوم توسعه و تصویب نامه شماره 16680/12/1 مورخ 77/10/12 شورای عالی اداری و به منظور زمینه سازی، تقویت و موثرسازی انجمن ها و فعالیت تشکل های تخصصی استان و کمک به تحقق اهداف مشترک آنها و وزارتخانه های ذیربط بخصوص وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سایر موسسات ، خانه صنعت معدن و تجارت استان تهران در تاریخ 1381/4/3 تاسیس گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]