اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951124234865499

رئیس شورای تجارت سوئد در دیدار با رئیس اتاق ایران خبر داد

آغاز به‌کار دفتر نمایندگی شورای تجارت سوئد درتهران

کد: 13951124234865499

https://goo.gl/gcMhST

، تهران , (اخبار رسمی): ایلوا بری در دیدار با غلامحسین شافعی، از آمادگی دولت و شرکت های برتر سوئد برای سرمایه گذاری و کار مشترک با ایران در شرایط جدید خبر داد.

آغاز به‌کار دفتر نمایندگی شورای تجارت سوئد درتهران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، رئیس شورای تجارت سوئد که سرپرستی یک هیات 70 نفره از فعالان اقتصادی برتر سوئد به اتاق ایران را بر عهده دارد، ظهر شنبه 23 بهمن‌ماه با غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار غلامحسین شافعی، بر حمایت اتاق ایران از رفت‌وآمدهای ثمربخش تجاری بین ایران و سوئد تأکید کرد و گفت: «اوجود بعد مسافت بین ایران و سوئد، روابط اقتصادی نزدیکی داریم که حضور شرکت‌های سوئدی مانند ولوو، اسکانیا، تتراپک گواه این موضوع است.

وی با اشاره به اینکه حتی در دوران تحریم روابط شرکت ­های سوئدی با ایران قطع نشد، تصریح کرد: در شرایط پسابرجام فرصت همکاری­ ها ارتقا پیداکرده و منتظر نتایج مذاکره دو دولت برای رفع مشکلات بانکی و بیمه‌ای هستیم تا حجم مناسبات اقتصادی را افزایش دهیم.

رئیس اتاق ایران حضور مقامات سوئد در ایران را نشان‌دهنده علاقه‌مندی دو طرف برای توسعه روابط اقتصادی خاطرنشان کرد و گفت: اتاق ایران در پشتیبانی از دولت آمادگی دارد تا با همکاری اتاق مشترک، هیات­ های تجاری را در جهت افزایش همکاری­ ها، اعزام و پذیرش کند.

شافعی، موقعیت جغرافیایی ایران در منطقه را فرصتی برای ارتقا همکاری­ های دو یا سه‌جانبه عنوان کرد و افزود: ایران ارزان‌ترین و نزدیک‌ترین مسیر برای دسترسی به بازار آسیای مرکزی، حوزه قفقاز و بازار 400 میلیون نفری منطقه است که فرصت خوبی را برای توسعه مناسبات فراهم می ­کند.

راه اندازی دفتر نمایندگی شورای تجارت سوئد در تهران

ایلوا بری، رئیس شورای تجارت سوئد، سفر 70 بنگاه اقتصادی مهم سوئدی به تهران را نشان‌دهنده عزم این کشور برای توسعه مناسبات با ایران دانتس و گفت: این هیات ازنظر تعداد شرکت و  سطح مقامات سیاسی، بزرگ‌ترین تبادل هیات در طول سال های روابط دو کشور است و در شرایط نامطمئن فعلی دنیا برای همکاری با ایران، آماده سرمایه‌گذاری و توسعه روابط هستیم.

خانم بری، به تحقیق در مورد ظرفیت‌های همکاری با ایران توسط نمایندگان شورای تجارت سوئد طی 9 ماه گذشته اشاره کرد و افزود: شورای تجارت سوئد در 50 کشور دنیا نمایندگی دارد و نمایندگی تهران پس از یک دوره تحقیقات میدانی پیرامون مسائل اقتصادی و ظرفیت‌های همکاری امروز افتتاح می‌شود.

وی افزود: همکاری­ها با ایران نه‌فقط برای اشتغال‌زایی در داخل بلکه برای دسترسی به بازار کشورهای همسایه برنامه‌ریزی‌شده‌اند.

رئیس شورای تجارت سوئد از سرمایه‌گذاری بلندمدت و ایجاد بستر همکاری‌های طولانی‌مدت بین فعالان اقتصادی خبر داد و گفت: نمایندگی شورای سوئد فرصت شناخت بیشتر فعالان اقتصادی دو کشور و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیرساختی را فراهم خواهد کرد.

وی از مذاکرات چند بانک سوئدی با بانک مرکزی ایران طی امروز و فردا خبر داد و افزود: یافتن سازوکار تأمین مالی و فاینانس پروژه­ های مشترک، از اهداف اصلی این دیدارها است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران

در اواسط قرن سیردهم هجری شمسی، نماینده فعال هیات تجار تهران، جاج محمدحسن امین الضرب بود که توانست با حمایت جمعی از بازرگانان، نظر موافق ناصرالدین شاه را برای تشکیل مجلس وکلای تجار ایران جلب کند و شاه هم در 12 شوال سال 1301 هجری قمری (1262 شمسی) اساسنامه این مجلس را تایید کرد. مجلس وکلای تجار ایران که به اختصار آن را «مجلس تجارت» هم می گفتند،

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]