اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951214241225699

آتش‌نشان‌ها وارد کلاس‌های درس می‌شوند

حمایت آموزش و پرورش از کمپین چهارشنبه‌سوری

کد: 13951214241225699

https://goo.gl/oVjuRP

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل امور فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: از کمپینی که برای جلوگیری از رفتارهای پرخطر چهارشنبه‌سوری توسط دانش‌آموزان ایجاد شده حمایت می‌کنیم.

حمایت آموزش و پرورش از کمپین چهارشنبه‌سوری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی علی اکبرزاده در خصوص تمهیداتی برای مراسم چهارشنبه سوری عنوان کرد: این آیین باستانی در برخی از شهری‌های بزرگ با رفتار‌های پرخطری در جامعه همراه است که کمپینی برای تحریم این نوع فعالیت‌ها ایجاد شده است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش از این کمپین استقبال کرده و همچنین توصیه‌هایی برای مدارس برای آگاه کردن دانش‌آموزان از خطرات چهارشنبه سوری دارد.

مدیرکل امور فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: از جمله این توصیه‌ها دعوت از آتش‌نشانان برای رفتن به مدارس و آموزش دانش‌آموزان در خصوص خطرات احتمالی رفتار‌های پرخطر در روز چهارشنبه سوری است.

وی تصریح کرد: اکنون در اکثر مدارس در خصوص مدیریت بحران، دوره‌ها و سخنرانی‌هایی با این محتوا در نظر گرفته شده و انتظار می‌رود در روزهای نزدیک به چهارشنبه سوری این آموزش‌ها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

علی اکبرزاده یادآور شد: دانش‌آموزان را با ارسال اطلاعیه‌ها و توصیه‌نامه‌هایی از انجام رفتار‌های پرخطر منع می‌کنیم و به طور کلی باید افراد این موضوع را مورد توجه داشته باشند که ایمنی را در تمامی مراحل زندگی در دستور کار قرار دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران مسئول امور آموزشی کودکان و نوجوانان است. این وزارت خانه از سال 1343 که از وزارت فرهنگ جدا شد، مسولیت آموزش عالی (دانشگاه ها) را هم عهده دار بود،اما پس از تشکیل وزارت علوم ، برای ادارهٔ امور دانشگاه‌ها و امور پژوهشی در سطوح عالی وزارت آموزش و پرورش وظیفه آموزش رایگان همه افراد را در مقاطع دبستان، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه و همچنین اداره دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به عهده دارد. علی اصغر فانی وزیر کنونی آموزش و پرورش است. او دوازدهمین وزیر آموزش و پرورش پس از انقلاب است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | شهر و جامعه