اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951217242674750

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

استقرار ۱۲ هزار راهدار در ۷۵۰ راهدارخانه در نوروز

کد: 13951217242674750

https://goo.gl/XfdlPU

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر راه و شهرسازی از استقرار ۱۲ هزار راهدار در ۷۵۰ راهدارخانه در محورهای کشور در ایام نوروز خبر داد و گفت: بدون شک وزارت راه و شهرسازی و پلیس تلاش می‌کنند تا در سال آتی ابزار اعمال قانون را گسترش داده و اضافه بر بحث دوربین‌های نصب شده به تجهیز بیشتر نیروهای پلیس به لیزرگان‌ها نیز بپردازند.

استقرار ۱۲ هزار راهدار در ۷۵۰ راهدارخانه در نوروز

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه دوازدهمین همایش رؤسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خوشحالی از هماهنگی بالای وزارت راه و شهرسازی و نیروهای پلیس بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر شاهد همکاری تنگاتنگی در تمام سطوح چه در سطح فرماندهی و چه در سطوح عملیاتی در دورترین نقاط کشور هستیم.

آخوندی در ادامه اعمال قانون و اجرای نظم را اصلی‌ترین مسئله کشور در بخش رانندگی دانست و افزود: هم‌اکنون چیزی حدود ۱۹ میلیون خودرو، حدود ۱۲ میلیون موتورسیکلت و ۲۵ میلیون دارنده گواهینامه رانندگی فعال در کشور وجود دارد که اعمال قانون در چنین سطح بسیار گسترده‌ای اصلی‌ترین مأموریتی است که ما در وزارت راه و شهرسازی و پلیس مشترکا با یکدیگر تعقیب می‌کنیم.

وی در این‌باره افزود: برای اینکه بتوانیم در چنین سطح گسترده‌ای اعمال قانون کنیم قطعا نیاز به یک نظام هوشمند و همچنین مدیریت راه‌های هوشمند داریم که از دو سال گذشته برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

آخوندی تجهیز تمام راه‌های شریانی کشور به دوربین‌های اعمال قانون و یا نظارت تصویری را گام نخست این برنامه دانست و گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام گرفته تعداد یک هزار و ۸۸۰ دوربین برای ۳۴ هزار کیلومتر راه‌ شریانی (که ۷۵ درصد ترافیک ایران را به خود اختصاص داده‌اند) مشخص شده است که خوشبختانه ۶۰۰ دستگاه از این دوربین‌ها امسال فعال شده و مابقی در مراحل پیشرفت کاری مختلفی قرار دارند.

این مقام مسئول با بیان این نکته که امید داریم طبق برنامه زمان‌بندی شده همه دوربین‌ها تا پایان سال آینده فعال شوند گفت: این دوربین‌ها کاملا به یک مرکز پردازش اطلاعات متصل هستند و تمام اطلاعات بین سازمان راهداری و مرکز پلیس در لحظه مبادله شده و بلافاصله هر تخلفی به فردی که آن را مرتکب شده است پیامک می‌شود.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید در این‌باره افزود: بدون شک وزارت راه و شهرسازی و پلیس تلاش می‌کنند تا در سال آتی ابزار اعمال قانون را گسترش داده و اضافه بر بحث دوربین‌های نصب شده به تجهیز بیشتر نیروهای پلیس به لیزرگان‌ها نیز بپردازند.

به گفته وی لیزرگان‌ها در زمان‌های اوج ترافیک به صورت متحرک به روند کنترل و اعمال قانون کمک می‌کنند.

آخوندی در ادامه سخنان خود خواستار همکاری صد درصدی شهروندان با نیروهای راهداری و پلیس شد و گفت: قطعا این همکاری در رعایت ایمنی، آسایش و رفاه خود مردم و همچنین برخورداری از جاده‌ای امن و سفری ایمن و مبارک تأثیرگذار خواهد بود.

آخوندی همچنین خاطرنشان کرد: واقعیت آن است که وقتی میلیون‌ها نفر وارد جاده می‌شوند، تخلف افراد بسیار معدودی می‌تواند هم برای خود و هم برای دیگران مخاطره ایجاد کند، خوشبختانه در حال حاضر به نسبت ترددهای روزانه سطح تخلفات بسیار اندک است ولی مهم این است که تخلفات بسیار اندک هم می‌تواند باعث مخاطرات بسیار زیادی برای دیگران شود.

وزیر راه و شهرسازی از استقرار ۷۵۰ راهدارخانه و ۱۲ هزار راهدار در ایام نوروز در سطح کشور خبر داد و گفت: در این ایام نیروهای راهداری همواره در خدمت مردم بوده و تلاش می‌کنند با حضور در کنار نیروهای پلیس به اجرای قانون و نظم در محورها بپردازند.

وی در پایان از شناسایی ۸ هزار نقطه حادثه‌خیز در کشور خبر داد و گفت: از این رقم تعداد ۳ هزار نقطه رفع حادثه و مابقی با نصب علائم هشدار دهنده ایمن شده‌اند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]