اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951219243300042

​در دیدار رئیس ایدرو با معاون نخست وزیر اسلواکی مطرح شد

سرمایه‌گذاری مشترک بخش‌خصوصی ایران و اسلواکی

کد: 13951219243300042

https://goo.gl/QaTmvc

، تهران , (اخبار رسمی): معاون نخست وزیر اسلواکی با اعلام خوشحالی از سفر به ایران و دیدار و گفت گو با مسئولان ایدرو گفت امیدواریم مذاکرات امروز منجر به توسعه همکاری‌های دو جانبه شود.

سرمایه‌گذاری مشترک بخش‌خصوصی ایران و اسلواکی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، پیتربلکرینی معاون نخست وزیر کشور اسلواکی که در راس هیاتی بلند پایه متشکل از وزرای اقتصاد و خزانه‌داری آن کشور از ایران دیدن می‌کند، با حضور در محل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با معظمی معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایدرو گفت‌وگو کرد.

بلکرینی گفت : در دیدار امروز صاحبان صنایع اسلواکی با مدیران عامل شرکت های ایرانی بطور مستقیم مذاکره کرده و بستگی به نوع فعالیت در مورد همکارهای آتی ،‌برنامه ریزی خواهند کرد.

این خبر حاکی است معظمی رئیس هیات عامل ایدرو نیز با اشاره به اینکه بعد از برجام فرصت های متعددی جهت توسعه همکاری ها با کشورهای خارجی فراهم شده است گفت: سازمان گسترش درصدد استفاده از فرصت های بوجودآمده به‌منظور ایجاد همکاری های دوجانبه با شرکت های خارجی برآمده است.

وی اظهار داشت: ایدرو به‌عنوان سازمان توسعه ای بدنبال آن است که بخش‌خصوصی را تقویت کرده و از طریق سرمایه‌گذاری طرف‌های خارجی و مشارکت بخش‌خصوصی،‌ صنعت کشور را توسعه بدهیم.

وی افزود: ما در صدد هستیم در دو بخش با کشور اسلواکی همکاری کنیم، یک بخش مربوط به مشارکت شرکت های اسلواکی در سرمایه گذاری داخلی و دوم حضور شرکت‌های اسلواکی در بخش انرژی و سرمایه گذاری در این بخش است.

رئیس ایدرو با اشاره به اینکه ایدرو اساسا بدنبال واردات نیست اظهار داشت: اصولا ما صنایع را تشویق می‌کنیم که صادرات محور باشند و هرگونه حضور شرکت‌های خارجی در بازار ایران را به‌شرط سرمایه‌گذاری قبول می‌کنیم و در این راستا ایدرو بعنوان تسهیل کننده و شتاب دهنده فعالیت بخش خصوصی در کشور عمل می کند و ما می دانیم دنیای تجارت و کسب و کار دنیای فرصت هاست و همه بدنبال دستیابی به فرصت ها هستند و تاکنون مذاکرات خوبی در جهت استفاده از طرفیت های متقابل میان ایران و اسلواکی انجام شده که امیدواریم به نتیجه برسد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) یک سازمان توسعه‌ای بوده که به منظور گسترش و نوسازی صنایع کشور از راه بررسی های علمی و صنعتی و تهیه و تربیت کادر مدیریت و تاسیس شرکتهای صنعتی، معدنی و خدماتی و یا مشارکت در آنها و کمک و راهنمایی‌های فنی به واحدهای صنعتی و معدنی در سال 1346 تشکیل شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]