اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960431255044850

چگونه می‌توان درک کارمندان را در مورد مسائل امنیتی بالا برد؟

کد: 13960431255044850

https://goo.gl/HYEes5

، تهران , (اخبار رسمی): دانش پایه ای در زمینه ی سایبری و آگاهی از تهدیدات برای هر کارمند در یک شرکت واجب ضروری است و باید آن را مهم تلقی کرد. از همین رو در چند سال گذشته بسیاری از شرکت‌ها اهمیت این موضوع را به خوبی دانسته و طبق آمار 65% از آنها به آموزش کارکنان در موضوع امنیت سایبری پرداخته اند.

چگونه می توان درک کارمندان را در مورد مسائل امنیتی بالا برد؟

46% از حوادث سایبری در سال گذشته ناشی از بی آگاهی کارمندانی بوده است که به صورت کاملا اتفاقی و ناخواسته امنیت سایبری را به خطر انداخته بودند

به گزارش روابط عمومی شرکت ایده ارتباط تراشه، ما بر این باور هستیم که ابزارهای فنی برای محافظت از کسب و کار در برابر تهدیدات سایبری کافی نیستند. به طور کلی ممکن است در بسیاری از موارد دانش کافی در مورد امنیت نادیده گرفته شود. به عنوان مثال مدیر یک شرکت تصور کند امنیت و رعایت آن تنها به بخش فنی و آی تی شرکت مربوط است و برای قسمت های دیگر لازمه ی آن را نادیده بگیرد. اما باید دانست که دانش پایه ای در زمینه ی سایبری و آگاهی از تهدیدات برای هر کارمند در یک شرکت واجب ضروری است و باید آن را مهم تلقی کرد. از همین رو در چند سال گذشته بسیاری از شرکت ها اهمیت این موضوع را به خوبی دانسته و طبق آمار ما 65% از آن ها به آموزش کارکنان در موضوع امنیت سایبری پرداخته اند.

با وجود تمام آموزش ها باز هم ممکن است عوارضی پیش آید که روی هیچ یک از آن ها حساب نمی کردیم. فردی که تصمیم می‌گیرد آگاهی کارمندان را افزایش دهد، لزوما شخصی برای آموزش مسائل مربوط به امنیت نیست. به خوبی می‌دانیم که خیلی از افراد با مشکلات سایبری آشنا هستند اما اینکه چه کسی این مشکلات را درک کند و با آن ها آشنا باشد و جنس تهدیدات را بداند، بهتر می‌تواند به دیگر کارمندان کمک کند و هشدارهای لازم را به آن ها بدهد.

 

درک مشکلات

بیایید تصور کنیم که شما مسئول بالا بردن سطح آگاهی کارمندان خود هستید. اول اینکه باید از خود بپرسید که آگاهی امنیت سایبری چیست؟ به راستی چیست؟ ما از شرکت B2B برای جمع آوری اطلاعات 5000 شرکت از سراسر جهان در رابطه با درک مشکلات امنیتی کمک گرفتیم. از این جمع آوری یافته های زیر را بدست آوردیم:

46% از حوادث سایبری در سال گذشته ناشی از بی آگاهی کارمندانی بوده است که به صورت کاملا اتفاقی و ناخواسته امنیت سایبری را به خطر انداخته بودند؛
در بین شرکت هایی که تحت تاثیر نرم افزارهای مخرب قرار گرفتند، 53% از آن ها گزارش کرده اند که آلودگی بدون وجود کارمندان بی توجه هرگز رخ نمی داد و 36% از آن ها مقصر را مهندسی اجتماعی می‌دانستند که کارمندان را مجبور به اقدام کارهای ناخواسته می‌کردند؛
حملات هدفمند شامل فیشینگ و مهندسی اجتماعی در 28% از موارد موفقیت آمیز بود؛
در 40% از موارد، کارمندان سعی بر پنهان نگه داشتن حمله داشتند و با این کار آسیب شدیدتری را به سازمان و کل مجموعه زدند؛
تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان در مورد اینکه کارمندان می‌توانند به صورت اتفاقی اطلاعات شرکت را از طریق دستگاه های تلفن همراه خود به بیرون از شرکت درز دهند و باعث افشای آن ها شود، ابراز نگرانی کردند.

برای اطلاعات بیشتر دراین باره و نحوه ی آموزش و البته اهمیت این آموزش ها در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید:

آموزش آگاهی در مورد امنیت سایبری

اینکه چگونه این آموزش ها باید داده شود بخش بسیار مهمی از معادله است. در این مواقع اغلب دوره های آموزشی، سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی برپا می‌شود.اما شاید هیچ یک از این دوره ها نتواند اهمیت واقعی "امنیت" را به کارمندان ثابت کند و جلسات متعدد بی فایده باشد.

به عنوان مثال، مسئله ی پنهان شده ی حادثه را در نظر بگیرید. شما می‌توانید با کارمندان خود جلسه ای را برپا سازید و از آن ها گزارش های متعدد رویدادهای امنیت سایبری را بخواهید. در غیر این صورت بعید نیست که آن ها مشکلات مختلف سایبری را که ناشی از بی احتیاطی خود آن ها است را برملاء سازند.

یک رویکرد دیگر این است که انگیزه را در آن ها ایجاد کنید. در بسیاری از موارد کارمندان با قوانین سخت و خشک مدیران خود در رابطه با امنیت و مسائل دیگر مواجه می‌شوند. اما آن ها فقط این قوانین را که به صورت نوشتاری یا به صورت قوانین دیگر شرکت درآمده است، مشاهده می‌کنند و هیچ کسی به آن ها توضیح دیگری نمی دهد. آیا نباید به آن ها هم حق بدهیم؟ در بسیاری از موارد کارمندان به آموزش هایی علاوه بر زمینه ی کاری خود نیاز دارند. شاید نیاز است که آن ها را با مفاهیم اولیه امنیت و دنیای سایبری آشنا سازیم. بی شک بسیاری از آن ها به موضوعات امنیتی علاقمند می‌شوند و در زندگی مجازی خودشان هم به کار خواهند برد.

 

آنچه که باید آموخت

برای ایستادگی در برابر خطرات سایبری پیچیده ی امروزی، یک شرکت باید به عنوان یک ارگانیسم سالم عمل کند و تیم های متعدد با وظایف مختلف داشته باشد. واضح تر بخواهیم توضیح دهیم تیم باید در مورد مسائل مختلف بدانند (نه فقط در حیطه ی کاری خود). مدیر شرکت می‌بایستی از خطرات آگاهی داشته باشد و از هزینه های بالقوه که صرف مسائل امنیتی می‌شود، مطلع باشد. تیم های مدیریتی متوسط باید درک روشنی از تمامی مسائل امنیتی و تهدیدات داشته باشند و با اقدامات مثبت خود در زمینه ی امنیت مقاومت سایبری خود را افزایش دهند. آن ها همچنین باید این مسائل را با دیگر کارمندان خود به اشتراک بگذارند و آن ها را در دانسته های امنیتی خود شریک کنند.

از همین رو ما مدام در تلاشیم تا بتوانیم دانش سایبری افراد را چه برای کاربران خانگی و چه برای کارمندان در سازمان ها و اداره ها افزایش دهیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایده ارتباط تراشه

شرکت ایده ارتباط تراشه به عنوان بزرگ ترین ارائه دهنده نرم افزارهای امنیتی، نماینده رسمی آنتی ویروس های اورجینال شرکت ESET و Kaspersky ( خانگی و شبکه ) می باشد. شما می توانید در هر مرحله از فرایند ارتقای نرم افزاری شرکت خود اموری نظیر طراحی و بهینه سازی یک وب سایت، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)، نرم افزار اتوماسیون اداری و امور تبلیغاتی را به تیم شرکت ایده ارتباط تراشه بسپارید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]