اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960605259324850

واقعا CRM می تواند...؟

کد: 13960605259324850

https://goo.gl/AZV4sF

، تهران , (اخبار رسمی): در نگاه اول CRM یعنی مدیریت ارتباط با مشتری که هزاران بار آن را شنیده‌ایم. در نگاه دوم بایگانی صحیح اطلاعات مشتری، در نگاه سوم مدیریت وظایف فروش و بازاریابی، نگاه چهارم ارسال ایمیل و پیامک سریع است، اما در این مقاله قصد داریم یک نگاه جامع به CRM داشته باشیم.

واقعا CRM می تواند...؟
واقعا CRM می تواند...؟

فروش شما بیشتر می شود و همواره به مشتری اهمیت می دهید. مشتریان راضی از تجربه خریدشان و وفادار به برند شما خواهند بود.

 آیا واقعا نرم افزاری جز نرم افزار های حسابداری می تواند به کسب و کار ما کمک کند؟ آیا CRM که این فروشندگان از آن تعریف و تمجید می کنند، ارزش خرید در این شرایط اقتصادی را دارد؟ چه تفاوتی با نرم افزار حسابداری دارد؟ اصلاَ می شود سیستم بازاریابی و فروش را که هر روزه دارای سبک های جدید هست ، اتوماسیون کرد؟ آیا این نرم افزار ها امن هستند؟ اطلاعات کسب و کار شما به سرقت نمی رود؟ آیا می توان به پشتیبانان نرم افزار اعتماد کرد؟ و هزاران سوال این چنینی که در اولین صحبت با این فروشندگان به ذهن ما میرسد.

برای اینکه بتوانید تصمیم درست بگیرید، بیایید و با ما همراه شوید. ابتدا ماهیت CRM را درک کنیم و سپس مراحلی را با هم بگذرانیم تا یک تصمیم درست بگیریم. بله! ما قصد بیشتر شدن فروشمان را داریم و از هر ابزار و وسیله ای که در این راستا به ما کمک کند استقبال می کنیم ولی نه به هر قیمتی... .

 

CRM چیست؟

در نگاه اول یعنی مدیریت ارتباط با مشتری که هزاران بار شنیده ایم. در نگاه دوم بایگانی صحیح اطلاعات مشتری، در نگاه سوم مدیریت وظایف فروش و بازاریابی، نگاه چهارم ارسال ایمیل و پیامک سریع، نگاه پنجم ... اما ما قصد داریم یک نگاه جامع به CRMداشته باشیم. تعبیری که واقعا به ما بگوید CRM یعنی چه.

ما برای حفاظت از منابع با ارزش مالی کسب و کارمان از حساب های معتبر بانکی و صندوق های ایمن و گران قیمت استفاده می کنیم. درست است؟ حتی برای مدیریت ریزِ منابع مالی از نرم افزار های حسابداری پیشرفته استفاده می کنیم و معتقدیم که باید بسیار اصولی، دقیق و کارآمد باشند. بهای آن را هم براحتی می پردازیم. اما برای نگه داری و حفاظت از مهمترین سرمایه های کسب و کارمان چه برنامه ای داریم؟ سرمایه های اصلی یعنی مشتریانی که تاکنون از ما خرید کرده اندو سرنخ هایی که قرار است بزودی از ما خرید کنند. بله، CRM همان صندوق یا BOX ایمن مشتریان است. به شما کمک می کند تا تمامی ارتباطات با این سرمایه های اصلی را در هر زمان و مکان و در هر واحد صنفی ای مدیریت کنید.

چه کسی،چه چیزی را، با چه قیمتی، از کجا و برای چه استفاده ای از ما خرید؟

چه کسی،چه چیزی را، با چه قیمتی، از کجا و برای چه استفاده ای از ما خواهد خرید؟

یعنی بتوانید جواب این دو پرسش را به راحتی بدهید، برنامه ریزی کنید، تصمیم درست بگیرید، بیشتر بفروشید، فعالیت بازاریابان و کارشناسان فروش را رصد کنید، خدمات بهتری ارئه دهید و سرمایه هایی راضی از کسب و کارتان داشته باشید.

 

نوکیا تغییر نکرد، چندین سال عقب افتاد!

همگی تلفن های همراه شرکت نوکیا را بخاطر داریم. بهترین گزینه خرید بود و بس. اما سهم بازار فروش خود را به کلی تقدیم رقبا کرد و تازگی شروع به تولید مجدد تلفن ها ی هوشمند کرده است. شاید کیفیت تولیداتش به خوبی گوشی های چند سال قبل رقبا هم نباشد. علت چه بود؟ بلی، همگام با تغییر تکنولوژی پیش نرفت! نیاز و خواسته سرمایه های اصلی را درک نکرد. چرا که مشغول تولید انبوه بود و این فکر را در سر داشت که همیشه سهم بازار در اختیار اوست.

رقبا، رفتار مصرف کنندگان و تکنولوژی در حال تغییرند. اگر ما هم تغییر نکنیم یا چندین سال عقب می مانیم یا به طور کامل حذف خواهیم شد.حقیقت تلخ است اما می شود شیرینش کرد. از واژه تکنولوژی نترسید. او اینجاست تا هزینه های ما را کاهش دهد، نه سربار جدیدی به ما وارد کند! تلگرام، تلفن های همراه هوشمند و سیم کارت های 4G همگی باعث شدند رقم های نجومی قبض های سیم کارت ما به حداقل برسد و بجای آن با پرداختی بسیار معقول بتوانیم نیاز های ارتباطی خودمان را مرتفع سازیم.

CRM هم یک تکنولوژی است. یک بار بهای آن پرداخت می شود، همواره بروز می شود، با شرایط روز بازار همگام می شود و شما را در تمام عمر کسب و کارتان همراهی می نماید. هدفش هم کاهش هزینه هاست. 

 

رکود اقتصادی، موقعیت ویژه برای تمرکز بر روی فرداهای نزدیک :

 

هیچ شرایط رکودی تاکنون پایدار و همیشگی نبوده است. پس می توان امیدی واقعی داشت که وضعیت حال حاضر اقتصاد رفته رفته مطلوب تر شود. اما شرکت هایی در ادامه راه موفق خواهند بود که در این فرصت ویژه روندهای موجود در کسب و کارشان را بازنگری و تصحیح کنند. با تکنولوژی آشنا شوند، ترسی از آن نداشته باشند و از آن بدرستی استفاده کنند. این کار باعث می شود کسب و کارمان در وضعیت رکود اقتصادی جانی دوباره بگیرد و خودمان را برای هر شرایط نامطلوبی مانند وضعیت حاضر آماده کنیم تا عملکر ما همواره و در هر شرایطی رو به رشد باشد. CRMیکی از همان اصلاحات با ارزش است. با این نرم افزار قدرتمند آشنا شوید و در کسب و کارتان آن استفاده کنید. از این لحظه به بعد در هر شرایط اقتصادی رو به پیشرفت خواهید بود چرا که بهترین تصمیمات استراتژیک را خواهید گرفت.ارزشش را دارد، درست است؟

 

شرایط رکودی اقتصاد و فروش به مشتریانی که قبلا هم از ما خرید داشته اند

فروش یعنی شروع ارتباط با یک سرنخ، معرفی خدمات و محصولات، نهایی کردن فروش به مشتری، پیگیری تحویل کامل خرید به دست مشتری و ارتباط مجدد با مشتری تا متوجه شویم از محصول راضی هست و باز هم از ما می خرد یا ما را به دوستان و آشنایانش معرفی می کند. پس فروش یک چرخه است. این چرخه می تواند بار ها و بارها تکرار شود. البته اگر ابزار مناسبش فراهم باشد. قطعا ابزار آن نرم افزار های حسابداری نیست! نرم افزار های حسابداری به شما اطلاعاتی از آمار و ارقام مربوط به مشتری می دهد، بهای تمام شده کالای فروش رفته را برای شما حساب می کند و در یک ورق کاغذ به شما می گوید که کسب و کار شما چقدر سود کرده است. تا حالا شده است نرم افزار حسابداری به کارشناس فروش شما پیغام دهد که فلان مشتری 6ماه است که خریدی نداشته است تا آن مشتری مجدد پیگیری شود؟ CRM یک راه حل برای ارتباط صحیح و هدفمند با مشتری است. مثلا می توان برای مشتریانی که روز تولدشان است به صورت اتوماتیک پیامک ارسال شود و مشتری بداند ما به یاد او هستیم. برای مشتریان خیلی مهم است که بدانند برای ما اهمیت دارند.

مشتریانی که حتی یکبار از ما خرید کرده اند، یکبار به ما اعتماد کرده اند. فروش مجدد به این مشتریان بسیار کم هزینه تر از جذب مشتریان جدید است. اگر بدانیم این مشتری چه چیزی را، با چه قیمتی، از کجا و برای چه استفاده ای از ما خرید کرده است و همینطور تمام صحبت های وی با واحد های مختلف سازمان بعد از خرید را بدانیم، به او محصول یا خدمتی جدید خواهیم فروخت. واقعا به همین راحتی.

 

کسب و کار شما گران بهاست، از تمامی ابعادش محافظت کنید

بروز بودن در هر زمینه ای از کسب و کار، از اطلاعات تخصصی محصول تا چیدمان داخلی شرکت، همگی بر بقای شرکت ما تاثیرگذار است. ابزار های ما باید قابلیت بروزرسانی داشته باشند. کمی سخت بنظر می رسد اما شدنی است.  این ویژگی باعث می شود شما دیگر هزینه های گزاف بابت تغییر کلی و اساسی نداشته باشید. از منابع مالی خود محافظت کرده و آنرا برای استفاده از فرصت های بهتر ذخیره نمایید.

نرم افزار CRM از جمله ابزارهایی است که همواره بروز رسانی می شود.از طرفی تکنیک های بازاریابی و فروش هر روزه وارد یک مرحله جدید می شوند و CRM این دو مورد را برای شما اتوماسیون می کند. پس باید همواره توسط شرکت پدید آورنده بروز شود. دقت کنید، اگر کمی هم دیرتر بروزرسانی شود فایده ای ندارد. چون فرصت های جدید ما را از بین می برد. کسب و کار شما گران بهاست. آن را با ابزار های مناسبی که تهیه می کنید بروز نگه دارید تا بقا و پیشرفت شما همواره تضمین شده باشد. قابلیت بروزرسانی ابزار ها را هم از یاد نبرید.با این دید انعطاف پذیر نسبت به کسب و کارتان، از تمامی ابعادش محافظت خواهید کرد.

 

وقت انتخاب بهترین نرم افزار CRM برای کسب و کارمان است

شرکت ها با سوابق مختلف و بصورت های گوناگون اقدام به فروش نرم افزار می کنند. یک شرکت نرم افزار های فرنگی را فارسی کرده است. یک شرکت پنل ارسال و دریافت پیامک را CRM می داند و یکی آنرا برو روی سیستم های شما نصب می کند، یکی می گوید نرم افزار تحت وب و .... . پس بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که با هر شرایطی که شما صلاح می دانید CRM را در اختیار شما قرار دهد. البته به شرطی که بتواند موارد قبلی که ذکر کردیم را رعایت کند. شرکتی را انتخاب کنید که خودش نویسنده و تولید کننده نرم افزار باشد تا به سرعت بتواند نیاز های جدید شما را در نرم افزار بگنجاند. نرم افزار های فرنگی مناسب بازار ایران نیستند.

واقعیت این است که شما می خواهید اطلاعات و تعاملات خود با سرمایه های اصلی را در نرم افزار یک شرکت دیگر ثبت نمایید. شرکت تولید کننده چقدر در زمینه امنیت نرم افزار و نرم افزار های امنیتی تبهر دارد؟ بدنبال شرکتی باشید که هم سابقه پشتیبانی نرم افزار و هم درک درستی از امنیت اطلاعات در نرم افزار داشته باشد. از طرفی براحتی با شما قرارداد محرمانگی دوطرفه امضا کند. هم برای نرم افزار خودش ارزش قائل شده و هم برای امنیت اطلاعات سرمایه های اصلی کسب و کار گران بهای شما.

اگر مو به موی این مقاله را عمیقا درک کنید، انتخاب درستی خواهید داشت و به این نتیجه می رسید که واقعا CRM می تواند. فروش شما بیشتر می شود و همواره به مشتری اهمیت می دهید. مشتریان راضی از تجربه خریدشان و وفادار به برند شما خواهند بود.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایده ارتباط تراشه

شرکت ایده ارتباط تراشه به عنوان بزرگ ترین ارائه دهنده نرم افزارهای امنیتی، نماینده رسمی آنتی ویروس های اورجینال شرکت ESET و Kaspersky ( خانگی و شبکه ) می باشد. شما می توانید در هر مرحله از فرایند ارتقای نرم افزاری شرکت خود اموری نظیر طراحی و بهینه سازی یک وب سایت، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)، نرم افزار اتوماسیون اداری و امور تبلیغاتی را به تیم شرکت ایده ارتباط تراشه بسپارید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]