اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960612260114850

امنیت سایبری نیازمند مشارکتی قوی است

کد: 13960612260114850

https://goo.gl/g5nvhZ

، تهران , (اخبار رسمی): در جهان سایبری، مشارکت و همکاری حرف اول را می‌زند. کمپانی‌های مشارکتی امنیت سایبری، داده‌های امنیتی را بین خود به اشتراک می گذارند و برای ایجاد راهکارهای امنیتی که در نهایت می‌تواند به محافظت بیشتر کاربران منجر شود، با یکدیگر همکاری می کنند.

امنیت سایبری نیازمند مشارکتی قوی است
امنیت سایبری نیازمند مشارکتی قوی است

حفاظت از اطلاعات و داده هایی که برای کاربران از اهمیت بالاتری برخوردار است هدف اصلی ما است.

به گزارش ایده ارتباط تراشه، آن‌ها همچنین با سازمان‌های اجرای قانون برای مبارزه با جرایم سایبری مشارکت می‌کنند. اما مشارکت در این رابطه کمی گسترده تر است و همکاری با توسعه دهندگان نرم افزارها هم به همان اندازه مهم و حیاتی است و علت آن هم این است که نرم افزارهای امنیتی می‌بایستی با سایر نرم افزارها به خصوص سیستم عامل‌ها سازگار و هماهنگی داشته باشند.

البته اگر توسعه دهندگان سیستم‌های عامل راهکارهای امنیتی سازگار خود را بر روی سیستم عامل به صورت پیش فرض نصب کنند به راحتی می‌توان به امنیت نسبی رسید. اما باید دانست که یک راهکار امنیتی روی هر سیستم عاملی امن و قابل اعتماد نیست. در حقیقت بازار باید متنوع باشد به صورتی که مجرمان سایبری نتوانند لایه‌های مختلف راهکارهای امنیتی مختلف را از بین ببرند. به همین خاطر است که مشارکت و تنوع در بازار امنیت دست به دست هم می‌دهند تا بتوانند موفقیتی تضمین شده را بدست آورند. زمانی که تنوع و گوناگونی توسط توسعه دهنده ی سیستم‌های عامل پشتیبانی می‌شود، امنیت به حد مطلوبی می‌رسد و کاربران محافظت خواهند شد.

مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که در حال بررسی مشکلاتی است که اخیرا بین سازمان‌های حاکم بر روسیه و اروپا مطرح شده است. ما از کمپانی مایکروسافت سپاسگزاریم که به مشکلات امنیتی اهمیت می‌دهد و از مشارکت و تنوع در بازار برای سودمندی کاربر و صنعت اطمینان حاصل می‌کند. تغییرات در مایکروسافت اغلب باعث می‌شودکه توسعه دهندگان امنیت سایبری برای به روزرسانی‌های آینده ویندوز و همچنین دریافت اولیه ی ویندوز ترغیب شوند. این اقدام به فروشندگان این اجازه را می‌دهد تا از هر جنبه ای راهکارهای امنیتی خود را در نسخه‌های جدید سیستم‌های عامل خود آزمایش و تست کنند. هرچه که سیستم عامل سازگاری بیشتری با راهکارهای امنیتی داشته باشد عملکرد منفی آن کمتر و ثبات آن بیشتر خواهد بود.

تصور کنید که شما برای نصب یک راهکار امنیتی مبلغی را پرداخت کرده اید، مسلم است که از آن انتظار دارید تا بتواند آپدیت‌ها را در عین حال که با سیستم عامل هماهنگی دارد به موقع و سروقت انجام دهد. بنابراین انتظار شما در وهله ی اول برقراری امنیت است. اما در رابطه با ویندوز چطور؟ بدیهی است در زمانی که شما یک ویندوز اورجینال را بر روی سیستم خود نصب می‌کنید انتظارات بسیاری را هم از آن دارید. هدف شما علاوه بر نیازهای اولیه، امنیت و محافظت از اطلاعات شما است. بی شک نمی توانید ناسازگاری ویندوز را با نرم افزارهای نصب شده بر روی آن بپذیرید و هرگونه ناهماهنگی را ضعف سیستم عامل خواهید دانست. به همین خاطر اغلب محصولی را برای سیستم خود انتخاب می‌کنید که بتواند تمامی موارد را شامل شود و امنیت شما را تامین کند.

 

امنیت در ویندوز شامل چه چیزهایی می‌شود؟

نکته ی مهمی که امنیت کاربران را تا حد زیادی تضمین می‌کند این است که در ویندوز 10، کمپانی‌های امنیت سایبری مجاز به ارائه ی اطلاعیه‌های خود (نوتیفیکیشن) برای تمدید لایسنس‌های کاربران قبل از اینکه تاریخ انقضای آن‌ها سر برسد هستند. حفظ راهکارهای امنیتی و دیتابیس آن‌ها (که پس از منقضی شدن اعتبار تمدید نمی شوند) و البته به روز نگه داشتن آن‌ها برای رسیدن به درجات بالایی از امنیت و محافظت ضروری است. بنابراین این اعلان‌ها به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شوند. کاربران همچنین می‌بایستی درک روشنی از راهکارهای امنیتی داشته باشند و پیامدهای این اقدامات را دریابند. در حال حاضر ویندوزی که ما آن را از لحاظ امنیتی تایید می‌کنیم ویندوز 10 است که با تمامی راهکارهای امنیتی سازگار است و مشکلی در عملکرد آن‌ها بوجود نمی آورد. در این ویندوز به علت تدابیر امنیتی پیغام تمدید لایسنس تا زمانی که کاربر برای تجدید آن یا حتی خرید و تغییر در لایسنس خود اقدام نکند، بر روی صفحه ی نمایش باقی خواهد ماند.

این حق کاربران است که به طور کامل از موارد امنیتی درون دستگاه خود مطلع شوند و بتوانند بر آن‌ها نظارت داشته باشند. به همین خاطر است که مایکروسافت امکان کنترل و بازبینی را به کاربران خود داده است.

تمامی این تغییرات در ویندوز 10 مایکروسافت امکان پذیر است. ما به طور کامل از تغییراتی که در بروزرسانی‌های ویندوز 10 اجرا می‌شود راضی هستیم و از این رو سعادت یک همکاری طولانی را با کمپانی مایکروسافت داریم و صمیمانه بر این باور هستیم که توسط این تغییرات بازار امنیت سایبری سالمتر و امنیت سایبری برای تک تک کاربران برقرار خواهد شد و حفاظت از اطلاعات و داده‌هایی که برای کاربران از اهمیت بالاتری برخوردار است هدف اصلی ما است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایده ارتباط تراشه

شرکت ایده ارتباط تراشه به عنوان بزرگ ترین ارائه دهنده نرم افزارهای امنیتی، نماینده رسمی آنتی ویروس های اورجینال شرکت ESET و Kaspersky ( خانگی و شبکه ) می باشد. شما می توانید در هر مرحله از فرایند ارتقای نرم افزاری شرکت خود اموری نظیر طراحی و بهینه سازی یک وب سایت، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)، نرم افزار اتوماسیون اداری و امور تبلیغاتی را به تیم شرکت ایده ارتباط تراشه بسپارید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]