اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960803265507283

نگاهی به روند استفاده‌ی برندها از اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

کد: 13960803265507283

https://goo.gl/UJJH11

، تهران , (اخبار رسمی): در چند سال گذشته توجه کسب‌وکارها به حضور در رسانه‌های اجتماعی بسیار زیاد شده است و در حال حاضر کمتر کسب‌و‌کار ایرانی را مشاهده می کنید که در برخی از رسانه‌های اجتماعی حضور فعالانه‌ای نداشته باشند. در حال حاضر مورد توجه‌ترین رسانه‌ی اجتماعی، اینستاگرام است.

نگاهی به روندهای استفاده برندها از اینستاگرام در سال ۲۰۱۷
نگاهی به روند استفاده‌ی برندها از اینستاگرام در سال ۲۰۱۷

توجه به تغییرات، الزام یا اختیار!

 حضور استراتژیک در اینستاگرام تا اندازه‌ای جدی شده که سازمان‌ها یا فرد و تیمی را استخدام می‌کنند که تولید محتوا و مدیریت شبکه‌های اجتماعی سازمان را در دست بگیرد و یا آن را برون سپاری می‌کنند تا از این طریق بتوانند هزینه‌های سازمان را کاهش دهند؛ اما در هر دو حالت ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که رسانه‌های اجتماعی همگام با نیازهای کاربران در حال تغییر و بروز رسانی است و استراتژی‌ها و تاکتیک‌های کسب‌وکارها برای حضور در اینستاگرام در سال گذشته ممکن است در سال جاری کارکرد خود را از دست داده باشد؛ به همین دلیل یکی از الزامات استفاده اثر بخش از اینستاگرام، توجه به روندها و تغییراتی است که هر سال جدید می‌شود. این موضوع بهانه‌ای شد تا تیم تولید محتوای «مشتری من» در این مطلب به برخی از Trends مورد استفاده کسب‌وکارها در اینستاگرام بپردازیم.

 

 

تجزیه و تحلیل کاربران

بر اساس تحقیقات Social Media Examiner، در حال حاضر در بازارهای بین المللی ۴۸ درصد برندها در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام حضور دارند و تا پایان سال ۲۰۱۷ نیز پیش‌بینی می‌شود که  ۷۰ درصد از کسب و کارها در اینستاگرام حضور فعالانه‌ای یابند. این موضوع اقیانوس قرمزی را تشکیل می‌دهد که برندهایی که بدون تجزیه و تحلیل و شناخت درست از مخاطبان خود در اینستاگرام حضور دارند، مورد بی توجهی کاربران قرار گیرند. به همین جهت یکی از ترندهای بازاریابی در اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ به این موضوع اشاره دارد که سازمان‌ها باید به تحلیل مناسبی از مخاطبان خود دست پیدا کنند؛ این موضوع می‌تواند با تعریف پرسوناهای مختلف از مشتریان تحقق پیدا کند. به این معنا که مشتریان چه نیازی در اینستاگرام دارند، چه نوع محتوایی برای آن‌ها جذاب است و یا چگونه می‌توانند Engagement یا درگیری در ذهن مخاطبان ایجاد کنند. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که تمامی‌این اقدامات در راستای ایجاد تجربه‌ای مناسب و منحصر به فرد برای مشتریان باید طراحی و اجرا شود تا بتوان از طریق رسانه‌های اجتماعی مشتریان وفادار را نسبت به برند به دست آورد.

 

در میان گذاشتن مسائل پشت پرده سازمان با کاربران

امروزه بسیاری از مخاطبان تمایل دارند از مسائل پشت‌پرده‌ی سازمان با خبر شوند؛ به عنوان مثال آن‌ها تمایل دارند بدانند این سازمان را چه فردی یا تیمی مدیریت می‌کند و در داخل آن سازمان چه اتفاقات روزمره‌ای رخ می‌دهد. در گذشته ارائه‌ی این‌گونه اطلاعات به بیرون از سازمان‌ها اگر نگوییم غیر ممکن بود، بسیار سخت بود؛ چون سازمان‌ها رسانه‌های مختلفی نداشتند که بتوانند از آن به عنوان نقاط تماس مخاطبان با برند استفاده و شروع به اطلاع رسانی‌های مختلف کنند؛ اما پلتفرمی‌ مانند اینستاگرام این امکان را در اختیار برندها قرار داده است تا بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را به راحتی در اختیار کاربران این رسانه اجتماعی قرار دهند.

با توجه به این موضوع در حال حاضر یکی از ترندهای بازاریابی در اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ ارائه اطلاعات داخلی سازمان از طریق رسانه‌های اجتماعی به بیرون از سازمان است؛ البته این اطلاعات نباید محرمانه باشد و صرفاً جهت افزایش شفافیت در داخل آن سازمان به کار می‌رود. این موضوع باعث شده است تا برخی از برندهای بین المللی با تولید محتوای داخل سازمانی و انتشار آن از طریق Instagram Live ارتباط مناسبی را با کاربران برقرار کنند. به عنوان نمونه با مدیران ارشد سازمان درباره نحوه کار آن‌ها مصاحبه‌های آنلاینی انجام می‌دهند و داستان هریک از افراد داخل سازمان در اینستاگرام را منتشر می‌کنند. البته این امکان از طریق تولید محتوای ویدئویی و غیر آنلاین نیز امکان پذیر است تا از این طریق برندها بتوانند محتواهای ویرایش شده و مناسب تری را ایجاد کنند.

 

در این مطلب به دو روند مهم و اولیه برای حضور استراتژیک در اینستاگرام اشاره کردیم. در مطلب بعدی به دیگر روندهای حائز اهمیت در این حوزه اشاره خواهیم کرد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مشتری من

آژانس دیجیتال مارکتینگ مشتری من، آژانس خلاق خدمات بازاریابی دیجیتال و تبلیغات است که با اتکا بر دانش و تجربه در حوزه های طراحی، تولید محتوا، عکاسی، موشن گرافی و مدیریت شبکه های اجتماعی ارائه دهنده ی خدمات مطلوب برای صاحبان کسب و کار ها و برند ها می باشد. مشتری من همراه با پرسنل و تیم با تجربه و متخصص در حرفه خود با هدف ایجاد واحد دیجیتال مارکتینگ کسب و کارهای گوناگون شکل گرفته است و می کوشد تا در راستای جذب مشتری، مخاطب و معرفی قالب قبول مشتریان خود به کاربران شبکه های اجتماعی قدم بردارد. جوایز و افتخارات عضو انجمن انفورماتیک ایران کسب رتبه نخست در دوازدهمین جشنواره جوان خوارزمی مشاور شرکت سروش رفاه ایرانیان (کارت تخفیف بانک قوامین) دانشجوی MBA دانشگاه تهران طراحی بیزنس پلن اتومبیل اینفینیتی در ایران همکاری با فروشگاه انلاین هایپر استار، اولین فروشگاه اینترنتی ایران دارای تقدیر نامه از دانشگاه های آزاد قزوین، اسلامشهر، شهر بابک، کرمان، دانشگاه سراسری تبریز، دانشگاه شهید بهشتی، بندر عباس و . . دارای تقدیر نامه از رییس پلیس فتای تهران بزرگ

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]