چگونه می توان مک آدرس را در ویندوز 10 تغییر داد؟

کد: 13960822268047693

https://goo.gl/35hYQM

، تهران ، (اخبار رسمی): تغییر آدرس مک می‌تواند کاربرد بسیاری داشته باشد. می‌توانید از آن برای تست تنظیمات فیلتر مک خود یا برای اختصاص قوانین خاص به مجموعه‌ای از دستگاه‌ها در محدوده‌ی آدرس مک خاص استفاده کنید.

چگونه می توان مک آدرس را در ویندوز 10 تغییر داد؟
تغییر مک آدرس در ویندوز 10

مک آدرس برای شناسایی دستگاه ها در یک شبکه مفید است. برای کاربران خانگی، می توانید با استفاده از فیلتر کردن آدرس مک خود دسترسی را برای شبکه ی وای فای خود محدود کنید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از کی بازار؛ همانطور که می‌دانید مک آدرس به عنوان شناسه‌ی فیزیکی دائمی هر دستگاه که به یک شبکه متصل است، عمل می‌کند. این دستگاه‌ها، تلفن، روتر، کامپیوتر، چاپگر، تلویزیون اپل شما و هر چیزی که قابل اتصال به اینترنت است را شامل می‌شود. اگر کامپیوتر شما یک پورت اترنت و یک اداپتور وای فای داشته باشد، شما دو آدرس مک دارید. یکی از آن‌ها برای اترنت و دیگری برای شبکه‌ی وای فای شما است. مک آدرس برای شناسایی دستگاه‌ها در یک شبکه مفید است. برای کاربران خانگی، می‌توانید با استفاده از فیلتر کردن آدرس مک خود دسترسی را برای شبکه‌ی وای فای خود محدود کنید. دلیل اینکه مک آدرس برای کارهای اداری بهتر عمل می‌کند این است که برخلاف آدرس‌های IP، مک آدرس تغییر نمی‌کند. می‌دانید که همیشه استثناهایی وجود دارند و در این مقاله می‌خواهیم به شما طریقه‌ی تغییر آدرس مک خود در ویندوز 10 را با استفاده از آدرس دیگری آموزش دهیم.

به چه علتی آدرس مک را تغییر می‌دهند؟

دستکاری در مک آدرس می‌تواند به طور مخربی برای کنترل شبکه‌ مورد استفاده قرار بگیرد؛ اما این مورد تنها برای بلک لیست‌ها مناسب است، یعنی اگر کسی به طور خاص قصد مسدود سازی دستگاه شما را از شبکه داشته باشد. برای وایت لیست‌ها، شما باید آدرس مک دستگاه خاصی که می‌خواهید بر روی آن فعالیت کنید را بدانید. تغییر آدرس مک می‌تواند کاربرد بسیاری داشته باشد. شما می‌توانید از آن برای تست تنظیمات فیلتر مک خود استفاده کنید یا می‌توانید از آن برای اختصاص قوانین خاص به مجموعه‌ای از دستگاه‌ها در محدوده‌ی آدرس مک خاص استفاده کنید. به هر حال شما این مقاله را خوانده‌اید و شاید مایل هستید تغییر آدرس مک را دریابید. بنابراین بدون نیاز به توضیحات بیشتر، در ادامه چگونگی انجام این کار را شرح خواهیم داد:

  • آداپتورهای مک آدرس شبکه‌ی خود را برای دور زدن محدودیت شبکه در ویندوز 10 تغییر دهید.
  • کلید ویندوز + X را بر روی کیبورد خود فشار دهید و سپس بر روی Device Manager کلیک کنید. Network adapters را انتخاب و روی آداپتور اترنت یا وای‌فای خود راست کلیک کنید و سپس Properties را بزنید.
  • تب Advanced را انتخاب کنید. در باکس Property به پایین اسکرول کنید و سپس آدرس محلی Administered را از رادیوباکس انتخاب کنید. در آن قسمت آداپتورهای مک آدرس خود را مشاهده خواهید کرد. برای ادیت آدرس، بر روی value box کلیک کنید و سپس مطالب آن را پاک کنید و یک آدرس جدید وارد کنید.
  • یک آدرس مک شامل شش رقم هگزادسیمال است. یک مجموعه‌ی جدید را بدون خطا وارد کنید و بر روی OK کلیک و سپس کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

این کار را انجام دادید؟ حال آن را بررسی کنید.

  • برای تایید تغییرات، منوی استات را باز کنید و CMD را تایپ کنید. راست کلیک کرده و بر روی Run as administrator کلیک کنید.
  • در ادامه‌ی کدهای آن ipconfig/all را تایپ کنید و سپس Enter  را بزنید تا آدرس فیزیکی را بررسی کند.
  • شما همچنین می‌توانید Start، Settings،  Network & Internet را باز کنید و روی connection name کلیک کنید و برای مشاهده‌ی آدرس فیزیکی خود به سمت پایین اسکرول کنید.

 منبع: کی بازار (فروشگاه آنلاین نرم افزارهای اورجینال)

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان(ایدکو)؛ بعنوان صاحب امتیاز سایت کی بازار، نه تنها به عنوان یکی از سه نماینده برتر و بزرگ کسپرسکی و نخستین Platinum Partner کسپرسکی در حوزه محصولات شرکتی کسپرسکی در ایران فعالیت می کند

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.