اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960914270418004

5 استراتژی غیر قابل چشم پوشی فروش برای شرکت‌های B2B

کد: 13960914270418004

https://goo.gl/vGs5cg

، اصفهان , (اخبار رسمی): شرایط رقابت در بازار کنونی بسیار سخت و پیچیده شده است. شرکت‌ها برای مقابله با این پیچیدگی‌ها نیاز به تدوین استراتژی‌های دقیق فروش دارند. شرکت جویشگر 5 استراتژی مهم در این زمینه را معرفی کرده است.

از 5 استراتژی فروشی که بازاریابان B2B نباید نادیده بگیرند اطلاعی دارید؟
5 استراتژی غیر قابل چشم پوشی فروش برای شرکت‌های B2B

استراتژی‌های فروش گامی در جهت بهبود شرایط فروش در سازمان‌ها هستند که لازم است به درستی شناسایی شده و به خوبی به کار گرفته شوند.

بیایید اول از خودمان معنای عبارت "فروش" را جویا شویم. اگر فروش را به معنای تبدیل افراد به مشتریان راغب قلمداد کنیم، اشتباه نکرده‌ایم؛ اما یک مفهوم را نادیده گرفته‌ایم و آن چیزی است که منجر به انگیزش افراد شده است. تا زمانی که ما قرارداد را از دیدگاه مشتریان احتمالی نگاه نکنیم، ما بزرگترین فرصت‌ها را نادیده گرفته‌ایم. حتی اگر مدل جذب مشتری شما کاملا دیجیتال نیز باشد، هنر قرارداد فروش تغییری نخواهد داشت. فروش به معنای ارتباطی با مشتریان است که در طی آن هر دو طرف سود می‌برند. افراد تغییری نکرده‌اند و همچنان انگیزه‌های مشابهی دارند. در اینجا به پنج استراتژی فروش B2B اشاره می‌کنیم که می‌توانند بر روی انگیزه‌های مشترک تاثیر داشته و منجر به رشد شوند:

1.تماس سرد

آنها بدین دلیل تماس سرد نامیده می‌شوند که برنامه‌ریزی برای آنها انجام نشده است؛ اما یک بازاریاب موفق می‌داند که باید قبل از پاسخ فرد به تماس، آمادگی کافی داشته باشد. دقت کنید که یک برنامه داشته باشید. آمادگی پاسخ به سوالات و همچنین واکنش به عدم تمایل فرد داشته باشید. به سخنرانی‌های TED Talk مراجعه کرده است و یا از کتاب‌های استراتژی مذاکره نظیر "نحوه‌ی جذب دوست و تاثیر بر روی افراد" (دیل کارنگی) استفاده کنید.

2.بازاریابی ایمیلی

ما از این روش به عنوان یک استراتژی موثر برای جذب مشتری، افزایش حفظ مشتریان و فروش آنلاین استفاده کرده‌ایم. این بدین دلیل است که ایجاد لیست ایمیل برای موفقیت شرکت بسیار ضروری است. اگر ما فهرست آنلاین خود را به طور فعالانه گسترش ندهیم، ما از جذب مشتریان رویگردان شده‌ایم. بعد از سئو، بازاریابی ایمیلی بهترین روش برای جذب مشتریان و کنترل آنها است. پیگیری موفقیت کمپین خود از طریق ابزارهای تحلیلی و پارامترهای UTM به شما کمک می‌کنند تا کنترل شرایط را به دست بگیرید.

 3.خدمات مشتریان

به عنوان یک تاکتیک اساسی، یک سرویس مشتریان مناسب همانند گذشته می‌تواند موثر باشد. B2B بودن تناقضی با ارائه‌ی بهترین خدمات به مشتریان ندارد. هرگز این تصور را نداشته باشید که نیاز افراد به شما بسیار بیشتر از نیاز شما به آنها است. در بازار دیجیتال و در کنار گسترش خدمات ویژه، یک مالک کسب و کار می‌داند که تحلیل‌گران کسب و کار و گروه‌های حقوقی همواره در حال بررسی قراردادها و مقایسه‌ی خدمات هستند. زمانی که صحبت از زمان تمدید قرارداد به میان می‌آید، یکی از مهم‌ترین موارد، ارائه‌ی مداوم خدمات است.

4.ارجاع

برخی از کسب و کارها "رقابت" را "دشمنی" قلمداد می‌کنند؛ اما اگر دیدگاه دوستانه‌ای وجود داشته باشد، بسیار بهتر از دشمنی است. ارتباط با کارفرمایان و مجریان در بازار می‌تواند منجر به پاداش‌های مشترکی شود. کارآفرینان یکدیگر را درک می‌کنند و اقدامات مشترک نیازمند زمان کمتری است. حتی در یک صنعت، هم پوشانی 100% غیرممکن است. از این موضوع به منظور ایجاد روابط دوسویه استفاده نمایید. ما بدین نتیجه رسیده ایم که زمانی که ما دیدگاه خوبی نسبت به مشتریان داشته باشیم، منجر به روابط طولانی مدتی شده و اعتبار خوبی را برای پیشروی آسان در طی مسیر به دست می‌آوریم.

پیشنهاد می‌شود:  آیا با نحوه ایجاد قیف بازاریابی برای افزایش میزان فروش آشنا هستید؟

5.نگهداری و حفظ مشتریان

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، خدمات مشتریان و ایمیل روش‌های مناسبی برای نگهداری مشتریان بوده‌اند؛ اما استراتژی‌های دیگری نیز وجود دارند که منجر به فروش و پیگیری شرکت توسط مشتریان می‌‌شوند. شما می‌خواهید افراد خود را به عنوان بخشی از شرکت قلمداد کرده و حمایت شما را احساس کنند.

از آنها در مورد عملکرد خود نظرسنجی کنید. این امر باید به طور منفعل در تمام تعاملات شما دیده شود؛ اما باید نظرسنجی‌های دوره‌ای نیز برگزار کنید. اگر از نقاط مشکل ساز رابطه خود مطلع نیستید، از روش حل آنها نیز بی بهره خواهید بود. اگر مدل جذب مشتری شما به صورت دیجیتال است، می‌توانید از تحلیل‌ها و آمارهای استفاده کنید. در فروش B2B، حفظ مشتریان به شناخت مشتریان و ایجاد حس اعتماد به نفس بستگی دارد.

جمع بندی

در بازار امروزی، ما اطلاعات و ابزارهای بیشتری در مقایسه با پیشینیان در اختیار داریم. با استفاده از این وفور، ما می‌توانیم برخی از موارد را در ایجاد قرارداد نادیده بگیریم. صرف نظر از فعال بودن روش (نظیر تماس سرد یا بازاریابی ایمیلی)، یا روش حفظ منفعل و اقدامات ارجاع، تمام مشتریان شما دارای انگیزه‌های مشابهی هستند. تشخیص این انگیزه‌ها از طریق استراتژی‌های اصلی منجر به چرخه فروش بهینه و رو به رشد می‌شود. 

وب سایت جویشگر به عنوان یکی از فعال‌ترین شرکت‌ها در حوزه‌ی تبلیغات، مشاوره و راهنمایی B2B از تمامی‌ اعضا در راستای تحقق اهداف آن‌ها حمایت کرده و از هیچ تلاشی برای بهبود فروش و ایجاد رابطه‌ی همکاری بلند مدت با ایشان دریغ نخواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وب سایت جویشگر

وب سایت جویشگر یک بانک اطلاعات مشاغل است که علاوه بر معرفی کسب‌و‌کارها و محصولات یا خدماتی که برای فروش عرضه کرده‌اند، نیازهای آن‌ها را نیز برای خرید محصولات و خدمات، به عموم مردم و دیگر پیشه‌وران و صاحبان مشاغل معرفی کرده و با مشاوره و راهنمایی فروش امکان تعامل هرچه بیشتر و سریع‌تر آن‌ها را فراهم می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی