اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960921271268016

کارت شناسایی کارگاه و گواهی فعالیت صنعتی چیست و چه ارزشی دارد؟

کد: 13960921271268016

https://goo.gl/TQLkzd

، تهران , (اخبار رسمی): مزیت خرید کارت شناسایی کارگاه و گواهی فعالیت صنعتی، استفاده از امتیاز پروانه‌های قدیمی جهت استقرار در شهرک‌های داخل محدوده است که به صنعتگران قدیمی تعلق می‌گیرد و سرمایه‌گذار جدید با خرید این امتیاز می‌تواند به اهداف خود در احداث واحد تولیدی در نزدیکی پایتخت و امکانات موجود دست یابد.

کارت شناسایی کارگاه و گواهی فعالیت صنعتی چیست ؟ چه ارزشی دارد ؟!
کارت شناسایی کارگاه و گواهی فعالیت صنعتی چیست و چه ارزشی دارد؟

سرمایه‌گذاران می‌توانند نسبت به خرید پروانه‌ی صنعتی قدیمی (کارت شناسایی کارگاه یا گواهی فعالیت صنعتی) از صنعت‌گران دیگر اقدام کنند

جهت احداث یک واحد صنعتی در استان تهران وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به صدور جواز تاسیس (واحد تولیدی، طراحی و مونتاژ) بر اساس قانون استقرار صنایع (شعاع 120 کیلومتری استان تهران) می‌کند. (بجز صنایع غذایی و دوزندگی پوشاک) که در حال حاضر شامل شهرک‌های صنعتی "سالاریه و فیروزکوه " هستند. با این حال  برای سرمایه‌گذارانی که به دلایل مختلف مانند مسافت این شهرک‌ها تمایل به سرمایه‌گذاری در مناطق (شهرک‌ها) نزدیک‌تر به مرکز تهران (داخل شعاع 120) دارند، راهکاری قانونی در نظر گرفته شده است. به این ترتیب سرمایه گذاران می‌توانند نسبت به خرید پروانه‌ی صنعتی قدیمی‌ (کارت شناسایی کارگاه یا گواهی فعالیت صنعتی) از صنعت‌گران دیگر اقدام کنند.

کارت شناسایی کارگاه:

کارت شناسایی کارگاه پروانه یا مجوز صنعتی است که در سالیان قدیم برای واحد‌های تولیدی داخل محدوده‌ی شعاع 120 کیلومتر تهران در زمینه‌های مختلف فعالیت تولیدی و صنعتی صادر می‌شد. شرط اصلی صدور این مجوز یا پروانه، شروع فعالیت صنعتی و تولیدی یا بهره برداری از قبل سال 1364بود. وزارت صنایع و معادن کارت شناسایی کارگاه را تا سال 1373 صادر می‌کرد.

گواهی فعالیت صنعتی:

گواهی فعالیت صنعتی نیز به واحد‌های راه اندازی شده بعد از سال 1364 در داخل شهر و شعاع 120 تهران با حداقل آلودگی زیست محیطی تعلق می‌گرفت. زمینه‌های اصلی گواهی فعالیت صنعتی عبارت بودند از: طراحی و مونتاژ ماشین آلات، ماشین سازی، قالبسازی، تراشکاری، صنایع غذایی، صنایع الکترونیک، قطعه سوزی و کانی‌های غیر فلزی و بتونی و...

وزارت صنایع و معادن وقت تا سال 1381 به صدور این گواهی‌های فعالیت صنعتی ادامه داد که البته از لحاظ برخی امتیازات مانند حمایت‌های سازمان حفاظت محیط زیست از ارزش پایین‌تری نسبت به کارت شناسایی کارگاه برخوردار است.

مزیت این امر استفاده از امتیاز پروانه‌های قدیمی‌ جهت استقرار در شهرک‌های داخل محدوده است که به صنعت‌گران قدیمی‌ تعلق می‌گیرد که سرمایه گذار جدید با خرید این امتیاز می‌تواند به اهداف خود در احداث واحد تولیدی در نزدیکی پایتخت و امکانات موجود دست یابد؛ البته این پروسه نیاز به سیر مراحل نسبتا خاص اداری و حقوقی دارد که گروه مهندسین مشاور صنایع (سوله) با سابقه‌ای 13 ساله و انجام پروژه‌های متعدد در این زمینه می‌تواند تسهیل کننده این مسیر تا پایان پروژه باشد.

www.soole.org

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مشاور صنعتی سوله

با سامانه آنلاین صنعتگران( مشاورین صنایع سوله ) از امکانات ذیل بهره مند شوید : ✅مقررات و بخشنامه ها به روز صنعت و تجارت ، بانک ، بیمه و مالیات ، گمرک ✅مشاوره آنلاین در زمینه امور اداری شرکتها و کارخانجات ✅اخذ جواز و پروانه بهره برداری تولید 🌐 www.soole.org https://t.me/soole_org

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید