شیوع بدافزارها

روزانه بالغ بر 360 هزار بدافزار جدید در جهان منتشر می شود

کد: 13960927272227693

https://goo.gl/6WGY49

، تهران , (اخبار رسمی): در گزارش سالانه‌ی 2017 لابراتوار کسپرسکی، تعدادی از فایل‌های مخرب توسط تکنولوژی‌های مجهز پردازش و در گروه‌های سه‌گانه دسته‌بندی شدند. (78%) از فایل‌های مخرب در گروه بدافزارها، 14% در گروه ویروس‌ها و (8%) باقیمانده نیز در گروه نرم افزارهای تبلیغاتی جای گرفتند.

روزانه بالغ بر 360 هزار بدافزار جدید در جهان منتشر می‌گردد!!
روزانه بالغ بر 360 هزار بدافزار جدید در جهان منتشر می شود

به گزارش کسپرسکی-لابراتوار کسپرسکی در تحقیقات خود متوجه شده است که 29.4% از کامپیوترهای کاربران حداقل یک بار در طی سال، حملات بدافزارهای اینترنتی را تجربه کرده و 22% از کامپیوترهای کاربران تحت برنامه‌های تبلیغاتی و مجموعه‌های آن‌ها قرار گرفته اند.

لابراتوار کسپرسکی می‌گوید: فعالیت ویروس‌ها در 5 تا 7 سال گذشته با توجه به توسعه پیچیده و بهره‌وری کم آن‌ها به طور چشمگیری کاهش یافته است. با این حال مقدار کمی‌ از توسعهی آن‌ها همچنان ادامه دارد و این مقدار با رقم 14% خود را نشان داده است.

دلایل رشد بدافزارها بی شمار است:  افزایش شیوع در حملات باج افزارها در طول چندسال گذشته باج افزارها را به تهدیدی مداوم تبدیل کرده و باعث شده است، این جنبش به صورت اکو سیستمی‌ رو به رشد ادامه یابد و بتواند جهان آنلاین را در مشت خود گیرد. لابراتوار کسپرسکی می‌گوید: صدها گونه‌ی جدید از بدافزارها به صورت روزانه ایجاد و منتشر می‌شوند. گذشته از آن، ما در سال 2017 شاهد ماینرهای رمزنگار (گونه‌ای از بدافزارها که مجرمان سایبری به تازگی شروع به استفاده از آن‌ها کرده‌اند) هستیم. علاوه بر این پیشرفت در تکنولوژی‌های تشخیص می‌تواند به شناسایی و به دام انداختن آن‌ها کمک بسزایی کند.

تعداد بدافزارها برای اولین بار در سال 2011 در حالی که مجموع آن‌ها 70.000 بود، محاسبه شد. از آن زمان تاکنون این رقم 5 برابر شده است. همچنین پس از یک کاهش جزئی در سال 2015، تعداد فایل‌های مخربی که روزانه شناسایی می‌شوند در حال افزایش است.

Vyacheslav Zakorzhevsky، مدیر تیم آنتی تروجان در لابراتوار کسپرسکی گفت: در سال 2015 ما شاهد افت قابل ملاحظه‌ای در تشخیص خود بودیم و تصور ما در آن زمان این بود که بدافزارهای جدید برای مجرمان از اهمیت پایینی برخوردار هستند. اما چه اتفاقی رخ داد که همه چیز عوض شد و استفاده از بدافزارها در میان مجرمان تا این اندازه پر اهمیت شد؟ با این حال طی دو سال گذشته  ما شاهد رشد روز افزون بدافزارها بودیم که این افزایش نشان دهنده ی محبوبیت بدافزارها در میان مجرمان است.

منبع: کسپرسکی آنلاین

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان(ایدکو)؛ بعنوان صاحب امتیاز سایت کی بازار، نه تنها به عنوان یکی از سه نماینده برتر و بزرگ کسپرسکی و نخستین Platinum Partner کسپرسکی در حوزه محصولات شرکتی کسپرسکی در ایران فعالیت می کند

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.