اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961012274428055

دسته بندی عطرها

چطور عطرهای مختلف از لحاظ ماندگاری، غلظت و پخش بو را بشناسیم؟

کد: 13961012274428055

https://goo.gl/vkNimS

، تهران , (اخبار رسمی): عطرها از الکل طبیعی به علاوه اسانس‌های روغنی ساخته می‌شوند. این‌ که در هر عطری میزان اسانس روغنی به‌ کار رفته چقدر باشد، باعث تفاوت عطرها از لحاظ ماندگاری و غلظت شده و اسامی مختلفی به آنها می‌دهد. همین طور هرچقدر الکل عطری بیشتر باشد، میزان درصد پخش آن بیشتر اما ماندگاری‌اش در طول روز کمتر می‌شود.

عطرهای مختلف از لحاظ ماندگاری ، غلظت و پخش بو را چطور بشناسیم
چطور عطرهای مختلف از لحاظ ماندگاری، غلظت و پخش بو را بشناسیم؟

هنوز بسیاری از افراد هستند که همچنان فرق بین ادکلن و عطر را نمی دانند. بعضی افراد فکر می کنند عطر همان اسانسهایی است که در شیشه‌ها ریخته می‌شود و ادکلن‌ها همان عطرهای برندها هستند

عطر چیست؟

عطر متشکل از روغن‌های اساسی یا همان اسانس‌های روغنی، ترکیبات معطر، ثابت کننده و نگهدارنده و الکل است.معمولا روغن‌ها و اسانس‌ها از طریق تـقـطـیر گـل‌هـا، گیاهان و سبزیجات و علف‌ها بدست می‌آید.

بعضی افراد با توجه به سن، جنسیت، فصل، عطر مورد علاقه خود را خریداری می‌کنند و شاید تنها افراد معدودی در مورد جنس، بو و حتی رنگ عطر اطلاعات اندکی داشته باشند هنوز بسیاری از افراد هستند که همچنان فرق بین ادکلن و عطر را نمی‌دانند و از این دو لفظ استفاده می‌کنند. بعضی افراد فکر می‌کنند، عطر متعلق به خانم‌ها بوده و ادکلن مختص آقایان است یا عطر همان اسانسهایی است که در شیشه‌ها ریخته می‌شود و ادکلن‌ها همان عطرهای برندها هستند.

عطرها از ۷۸ الی ۹۵ درصد الکل طبیعی به علاوه اسانس‌های روغنی ساخته می‌شوند. این‌که در هر عطری میزان اسانس روغنی به‌کار رفته چقدر باشد، باعث تفاوت در انواع عطر از لحاظ ماندگاری ، غلظت و پخش بو شده و اسامی‌مختلفی به آنها می‌دهد که خوب است شما هم با آن‌ها آشنا شوید تا موقع خرید انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.

عطر از لحاظ ماندگاری و غلظت

پرفیوم (Parfum)

خالص‌ترین و  معمولا گران‌ترین عطر‌ها از این دسته هستند. پرفیوم شامل ۲۰ تا ۳۰ درصد اسانس است که ماندگاری آن بیش از ۲۴ ساعت است. پرفیوم‌ها بهترین و بادوام‌ترین نوع رایحه‌ها با بالاترین اسانس روغنی هستند.

ادوپرفیوم (Eau de Parfum)

بعد از پرفیوم‌ها، ادوپرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. ادوپرفیوم‌ از ۱۵ تا ۲۰ درصد اسانس خالص تشکیل می‌شود که معمولاً ماندگاری بین ۵ تا ۸ ساعت دارند. این گروه با داشتن این مقدار از روغن‌های معطر رتبه دوم را به‌دست می‌آورند.

ادوتویلت (Eau de Toilette)

رایج‌ترین نوع عطرهای موجود در بازار ادوتویلت است که از ترکیب ۵ تا ۱۵ درصد اسانس و الکل به دست می‌آید. به‌دلیل ماندگاری پایین‌تر این نوع، بهتر است که یک نمونه‌ی کوچک از آن را به همراه داشته باشید تا هرچند ساعت یک‌بار آن را تجدید کنید.

ادوکلن (Eau de Cologne)

ادوکلن قدیمی‌ترین نوع عطر است که ۲ تا ۴ درصد اسانس در آن به‌ کار رفته است.

ادوفریش(Eau de Fraiche)

 اما رقیق‌ترین عطرها اصطلاحا ادوفرش نامیده می‌شوند. ادوفریش هم ماندگاری کمتر از یک ساعت دارد و از حدود۱ تا ۳ درصد اسانس عطر تشکیل ‌شده است و به کار آن‌هایی می‌آیند که دل‌شان می‌خواهد عطرشان بسیار ضعیف و ملایم باشد.

اگر زمانی حس کنید که عطر تقلبی میزان ماندگاری‌اش از عطر اصلی بیشتر است به این خاطر است که آن‌ها درصد الکل عطر تقلبی را کمتر می‌کنند تا از این طریق احتمال تشخیص تقلبی بودنش کمتر شود و به همین دلیل مصرف‌ کننده به‌اشتباه می‌افتد. پس ماندگاری به تنهایی برای تشخیص عطر اصل از تقلبی روش مناسبی نیست. در ضمن ماندگاری عطر یک امر کاملا نسبی است و به عوامل زیادی مثل جنس پوست، متابولیسم بدن، رنگ پوست شما و… بستگی دارد.

ترتیب عطرها ازنظر پخش بو

دانستیم که انواع عطر از لحاظ ماندگاری و غلظت عصاره به ترتیب پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت، اودکلن و ادوفرش هستند. اما ازنظر پخش بو، به ترتیب ادوفرش، اودکلن، ادوتویلت، ادوپرفیوم و پرفیوم قرار می‌گیرند. یعنی هرچقدر الکل عطری بیشتر باشد میزان درصد پخش آن بیشتر است؛ اما ماندگاری‌اش در طول روز کمتر می‌شود.

هرچقدر میزان اسانس روغنی یک عطر بیشتر باشد قیمتش هم بیشتر و ماندگاری‌اش زیادتر خواهد بود. برای همین با توجه به استفاده‌ای که از عطرتان می‌کنید یکی از دسته‌های بالا را انتخاب کنید. معمولا برای مهمانی‌ها دسته اول و دوم گزینه‌های بسیار مناسبی هستند، به‌خصوص آن‌هایی که دوست ندارند عطرشان را به همراه‌شان ببرند و مجددا تجدیدش کنند. برای استفاده‌های روزمره و محیط‌های کاری، از ادوتویلت‌ها و ادوفرش‌ها استفاده کنید که رایحه‌های رقیق و ملایمی‌دارند. امروزه ادوپرفیوم‌ها و ادوتویلت‌ها، بیشترین تولید خودشان را دارند. چون آدم‌های امروزی بیشتر از هر چیزی خواستار ماندگاری هستند و هردو این موارد ماندگاری نسبتا بالایی دارند.

با دانستن این اطلاعات برای تهیه عطر مورد نظر سری به فروشگاه اینترنتی کادونیک بزنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی کادونیک

کادونیک فروشگاهی اینترنتی با هدف فروش اجناس کادویی و با مد نظر قرار دادن اولویت فروش اجناس و دست ساخته‌ها ایرانی، متمایز از لحاظ کیفیت و نوآوری و با تضمین اصالت تولید کننده می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]