چگونه خطرات استفاده از وای فای عمومی را به حداقل برسانیم؟

کد: 13961020275697693

https://goo.gl/WhmMnH

، تهران ، (اخبار رسمی): در سال 2000 زمانی که سوار اتوبوس یا قطار می‌شدیم و اطراف خود را مشاهده می‌کردیم، افرادی را می‌دیدیم که در حال مطالعه‌ی کتاب یا روزنامه بودند؛ اما امروزه شاهد چه چیزی هستیم؟ بعد از ده سال، ما شاهد چیزی جز چک کردن افراد در شبکه‌های اجتماعی تلگرام، فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، اسنپ چت نیستیم.

چگونه خطرات استفاده از وای فای عمومی را به حداقل برسانیم؟
چگونه خطرات استفاده از وای فای عمومی را به حداقل برسانیم؟

کسپرسکی- به احتمال خیلی زیاد شما کاربری هستید که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید. داشتن یک تلفن هوشمند قوی این امکان را فراهم می‌کند که شما در هر جا که هستید ارتباطی قوی برقرار سازید و بتوانید جهان آنلاین را در کنار زندگی حقیقی خود داشته باشید: این بدان معنی است که فضای مجازی به زندگی واقعی افراد نفوذ کرده است و آن‌ها در همه حال از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، شما با چند کلیک و یک اپلیکیشن یا وب مخصوص به بانکداری آنلاین تلفن خود متصل می‌شوید و پرداخت‌های آنلاین خود را انجام می‌دهید، به راحتی یک تاکسی می‌گیرید و خرید‌های خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهید و هر زمان که اراده کنید یک پست منتشر می‌کنید و همه‌ی مخاطبان خود را از حال و احوال  و حتی مکان فعالی خود با خبر می‌کنید. این موارد کارهایی است که همگی ما امروزه به آن‌ها می‌پردازیم و با آن‌ها عجین شده‌ایم. تلفن‌های هوشمند هم در زمان شما در بسیاری از موارد صرفه جویی می‌کند؛ هم اینکه در خیلی از موارد دیگر باعث هدر رفتن زمان گرانبهای شما می‌شود.

داشتن وای فای همه جا مفید است: اما در جاهای عمومی چطور؟ اگر جزء کاربران همیشگی وب باشید و وابستگی شدید به فضای مجازی داشته باشید به داشتن یک اینترنت پر سرعت وای فای در هر مکانی راضی می‌شوید. اینطور نیست؟ با داشتن یک اینترنت ثابت می‌توانید هرکار را که مایل باشید انجام بدهید و وب گردی را با فراغی آسوده آغاز کنید. بسیاری از شهرها یا کشورها حمل و نقل‌های عمومی‌ خود را به وای فای رایگان مجهز می‌کنند. رایگان بودن و موجود بودن وای فای تنها به یک سیستم حمل و نقلی محدود نمی‌شود، این را می‌دانیم که در بسیاری از کافه‌ها نیز وای فای رایگان وجود دارد که تمام مشتریان آن جا می‌توانند از امکانات آن بهره‌مند شوند. افراد از چنین اتصالات رایگانی استفاده می‌کنند و بدون اینکه حتی توجه کوچکی به مسائل امنیتی داشته باشند.

به نظر شما اتصال به یک وای فای رایگان چه مشکلاتی را می‌تواند در پی داشته باشد؟ نمی‎توان پاسخ این سوال را با یک تابع یا به صورت محدود نشان داد؛ اما می‌توان گفت که خطرات بسیاری می‌تواند کاربران را هنگامی‌ که به یک اتصال رایگان متصل می‌شوند، تهدید کند. چنین خطراتی می‌تواند امنیت خصوصی کاربران را تهدید کند و زندگی آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

خطراتی که به طور مستقیم کاربران را تهدید می‌کند؛ حملاتی همچون مرد میانی، MITM و دیگر خطراتی است که به طور جدی می‌تواند کاربران را درگیر مشکلاتی حاد کند. با این اوصاف تقریبا هر اتصال وای فایی می‌تواند منجر به نقض حریم خصوصی و سرقت اطلاعات شخصی کاربران شود.

روترهای وای فای شبکه‌های بازی هستند که می‌توانند از شما جاسوسی کنند و تمام اطلاعات مربوط به شما را بدست آوردند. دفعات بسیار زیادی در مورد روترهای وای فای‌های رایگان مقاله و پست گذاشته‌ایم و تمام موارد امنیتی در مورد آن‌ها را متذکر شده‌ایم؛ اما کاربران این موضوع را جدی تلقی نمی‌کنند و باز هم به کرات شاهد استفاده از اتصالات رایگان در محیط‌های عمومی‌بدون رعایت موراد امنیتی هستیم.  

منبع: کسپرسکی آنلاین

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان(ایدکو)؛ بعنوان صاحب امتیاز سایت کی بازار، نه تنها به عنوان یکی از سه نماینده برتر و بزرگ کسپرسکی و نخستین Platinum Partner کسپرسکی در حوزه محصولات شرکتی کسپرسکی در ایران فعالیت می کند

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.