کد: 13961027276957789

رفع فیلترینگ سامانه‌های کاریابی و استخدام

سامانه استخدامی ۳سوت جابز رفع فیلتر شد

کد: 13961027276957789

https://goo.gl/WTcnno

، تهران , (اخبار رسمی): سامانه آنلاین استخدامی ۳سوت جابز ، امروز با گذشت ۵ روز از فیلترینگ گروهی از سامانه‌های آنلاین استخدامی به دستور وزارت کار رفع فیلتر شد. سامانه استخدامی ۳سوت جابز به عنوان یکی از استارتاپ‌های خلاق این حوزه با ایجاد بستری هوشمند، با گذشت ۳ماه از فعالیت خود بیش از ۲۲هزار کاربر را جذب کرده است.

سامانه استخدامی ۳سوت جابز رفع فیلتر شد
سامانه استخدامی ۳سوت جابز رفع فیلتر شد

سامانه ۳سوت جابز، یکی از استارتاپ‌های حوزه خدمات آنلاین جذب و استخدام، با طراحی منحصر به فرد و امکاناتی جدید همچون ایجاد ارتباط مستقیم و بی‌واسطه میان کارجو و کارفرما، امکان مصاحبه آنلاین و الگوریتم هوشمند معرفی مناسب‌ترین کارجویان به کارفرما با امکان استفاده در ۲۸۵ شهر کشور، روز ۲۳ دی ماه فیلتر شد. پس از بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که این سامانه با دریافت ایمیلی از طرف " کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای" بلافاصله فیلتر شده و پیش از این نیز هیچ هشداری را دریافت نکرده بود.

سامانه ۳سوت جابز با گذشت تنها ۳ ماه از شروع فعالیت خود، با استقبال مناسب از طرف کاربران روبرو شده و بیش از ۲۲ هزار کارجو و کارفرما در این سامانه ثبت نام و استفاده رایگان کرده‌اند. این موضوع به روشنی بیانگر نیاز جوانان کشور به کسب و کارهای آنلاین در حوزه استخدام و شغل یابی است و نیاز حمایت دولت و نهادهای مرتبط از این کسب و کارهای نوآورانه را بیش از پیش می‌طلبد تا بتوان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ملی، با ایجاد ارتباط سریع، مطمئن و رایگان میان کارجویان و کارفرمایان، قدم‌های مثبتی را در راستای کاهش نرخ بیکاری در کشور برداشت.

با اعمال فیلترینگ و بدون اعلام قبلی، بنیانگذاران این سامانه‌های برخط، حس ترس و نا امیدی را تجربه کردند.

اکنون جوانان با ابهام بزرگی روبرو هستند که آیا در ادامه پیمودن راه پرفراز و نشیب کارآفرینی از طریق راه اندازی کسب و کارهای نوین، دولت را به عنوان حامی در کنار خود خواهند داشت؟ و آیا دولتمردان آماده‌اند که دستورالعمل‌های سنتی و بروکراسی اداری را به نفع فعالیت چابک کسب و کارهای آنلاین بازنگری و بهینه‌سازی کنند؟

 با انتشار سخنان وزیر فناوری اطلاعات در خصوص اعمال بازنگری و اصلاحات در سازوکار فیلترینگ کسب و کارهای نوپا توسط دولت، جای بسی امیدواری است از این پس هیچ استارتاپی در دستور کار فیلترینگ قرار نگیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

۳سوت جابز

سایت کاریابی