کد: 13961101277678223

شبکه های اجتماعی یکی از حساس ترین پیشخوان های بانک ها است

کد: 13961101277678223

https://goo.gl/9RjnJ2

، تهران , (اخبار رسمی): تحلیل رفتار کاربران و عملکرد رقبا در شبکه‌های اجتماعی، می‌تواند تعیین کننده‌ی سمت و سوی تصمیمات مدیریتی باشد. در اقتصاد داده محور که بر پایه‌ی مخاطبان و مشتریان بنا می‌شود، بدون استفاده از ابزارهای هوشمند تحلیل شبکه‌های اجتماعی ممکن نیست.

عدم شناخت رفتار کاربر در کانال‌های تلگرام بانک‌ها و موسسات مالی: بیشترین میزان انتشار پست در ساعت 8 صبح است، این در حالی است که کاربران در بازه 12 تا 14 بشترین بازدید را انجام می‌دهند

امروز با رشد روز افزون کاربران شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان هر شخص به تنهایی یک رسانه است که می‌تواند به تنهایی فرصت‌ها و تهدید‌هایی را برای کسب و کار‌ها و سازمان‌ها ایجاد کند که این امر صاحبان مشاغل را در صنایع گوناگون بر آن داشته تا با هشیاری هرچه بیشتر سازمان و مخاطبان خود را رصد و تحلیل کند.

در ایران استقبال از  شبکه‌های ارتباطی همچون تلگرام توجه کسب و‌کارهای گوناگون را به سوی خود جلب کرده است. بانک‌ها نیز که حیاتشان به وجود مشتریان بستگی دارد، به این حوزه‌ی ارتباطی به‌عنوان یک فرصت می‌نگرند؛ اگرچه متوجه تهدید‌های آن نیز هستند.  بانک‌ها می‌توانند از شبکه‌های اجتماعــی برای اطلاع‌رسانی بهره ببرند و محصولات و خدمات خود را از طریق شــبکه‌های اجتماعی ارائه دهند و به نقد و بررســی بگذارند و با استفاده از ابزارهای هوشمند تحلیل شبکه‌های اجتماعی هر لحظه در جریان نظرات مخاطبان، میزان استقبال آنها از خدمات گوناگون قرار گیرند و تعامل خود را با مشتریان افزایش دهند.

این امکان در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد تا مشتریان بانک‌ها بتوانند به صورت مستقیم و درسریع‌ترین و راحت‌ترین حالت ممکن در جریان چند و چون فعالیت بانک‌هایی که در آن سرمایه گذاری کردند، قرار گیرند و بانک‌ها نیز می‌توانند با تعامل روز افزون سازمان خود با مشتریان، در جهت اعتماد سازی برای مشتریان که از اصول مهم بانکداری است تاثیر گذار باشند.

از دیگر کاربردهای تحلیل شبکه‌های اجتماعی این است که بانک‌ها می‌توانند با تحلیل اطلاعات به دست آمده از فعالیت خود و رقبای خود و همچنین تحلیل نظر و رفتار کاربران بهترین تصمیمات مدیریتی را اتخاذ کرده و در جریان لحظه‌ای جایگاه خود در شبکه‌های اجتماعی باشند.

راوی تحلیل‌گر هوشمند شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای کسب و کارها ایجاد می‌کند تا بتوانند هر لحظه در جریان تمام عوامل تاثیر گذار بر شبکه‌های اجتماعی‌شان قرار گیرند. در همین راستا راوی گزارش تصویری از عملکرد بانک‌ها و موسسات مالی در تلگرام در سه ماه گذشته ارائه می‌کند و همچنین مروری بر تاثیر فیلتریگ چند هفته‌ای تلگرام بر روی میزان افت و خیز عملکرد صنعت بانکداری دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

راوی

راوی تحلیلگر هوشمند شبکه های اجتماعی است که بر پایه الگوریتم های هوش مصنوعی پیاده سازی شده است. کاربران راوی میتوانند تمام اطلاعات مربوط به میزان فعالیت خود در شبکه های اجتماعی دنبال کنند و بازخورد مخاطبان خود را در لحظه رصد کنند و با استفاده از راه کار های هوشمند راوی و گزارشات تحلیلی بیشترین بازدهی را در شبکه های اجتماعی کسب و کار خود داشته باشند.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.