اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961109279190428

معرفی کاندیدای دهمین جشنواره وب و موبایل ایران و بیانیه شورای داوری

کد: 13961109279190428

https://goo.gl/1MexVd

، تهران , (اخبار رسمی): همانطور که پیش از این گفته شده، در این دوره از جشنواره وب و موبایل ایران، قبل از اعلام کاندیدا جلسه‌ای با حضور شورای داوری تشکیل شد تا درباره موارد به خصوص مثل یکسان بودن آرا و یا تقلب شرکت کننده و … از آنها مشورت گرفته شود.

معرفی کاندیدای دهمین جشنواره وب و موبایل ایران و بیانیه شورای داوری
کاندیدای دهمین جشنواره وب و موبایل ایران

اعضای شورای داوری در تاریخ ۵ و ۶ بهمن ماه، وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های منتخب شرکت‌کننده را با توجه به معیارهای داوری و قوانینی که برای این شورا تعریف شده بود، بررسی کردند و در نهایت کاندیدای جشنواره وب و موبایل ایران مشخص شدند.

شورای داوری پس از بررسی تمام گروه‌های وب‌سایت و اپلیکیشن، و مواجه شدن با چالش‌هایی در این جلسه‌ی دو روزه، تصمیم گرفتند تا بیانیه‌ای ارائه دهن. این بیانیه به شرح زیر است:

با عنایت پروردگار متعال و همکاری همه‌جانبه‌ی حامیان جشنواره، نخبگان و فعالان اکوسیستم کسب‌وکارهای آنلاین ایران، دست‌اندرکاران وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها و تمامی کاربران فضای مجازی فارسی، جشنواره‌ی وب و موبایل ایران به دهمین تجربه‌ی خود رسید.

با توجه به این تجارب طولانی و دریافت بازخوردها، در روند فراخوان، ثبت‌نام‌ها و برگزاری دور نخست بررسی شرایط لازم برای باقی ماندن در رقابت سالم، در هر دو شاخه‌ی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، در نهایت ۲،۵۸۹ وب‌سایت و ۴،۲۴۹ اپلیکیشن موبایل در مرحله‌ی مسابقه حاضر شدند؛ ۱۱،۰۰۰ کاربر طبق آیین‌نامه در رای‌گیری داوری شرکت کردند و اینک، نوبت به بررسی آرای عمومی توسط شورای داوران رسید.

در روزهای ۵ و ۶ بهمن، در جوار بارگاه امام هشتم (ع) در مشهد، جمعی از متخصصان با تجارب و زمینه‌های متنوع فنی، محتوایی و اجرایی، به عنوان شورای داوران برای انتخاب نامزدهای نهایی در هر گروه گرد هم آمدند و در چندین جلسه‌ی فشرده با چالش‌های پرتعداد و تبادل نظر جدی، نامزدهای نهایی برای انتخاب برندگان هر گروه، عصر جمعه ششم بهمن ۱۳۹۶ در ادامه‌ی این بیانیه اعلام می‌شوند.

پیش از اعلام اسامی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های نامزد برای هر گروه، یادآوری چند نکته‌ی مهم برای ادامه‌ی منسجم‌ و بهبود کیفیت‌ فضای حرفه‌ای وب و موبایل ایران، ضروری‌ست؛

۱. بسیاری از شرکت‌کنندگان در جشنواره، با وجود تعاریف تخصصی گسترده برای هر دسته‌بندی در گروه‌های رقابتی، باز هم در گروه مناسب ثبت‌نام نکرده‌اند؛ شورای داوران بر اساس تجارب این ده دوره، تصمیم گرفت تا حد امکان از انتقال و تصحیح گروه‌بندی‌ای که خود شرکت‌کنندگان انتخاب کرده‌اند، پرهیز کند؛ هم‌زمان، مقرر شد با دریافت بازخوردها و نظرات تخصصی، گروه‌‌ها و شرح و عناوین هر یک، بار دیگر بازنگری و شفاف‌تر شوند. بدیهی‌ست که با گستردگی رقابت‌ها و به‌روزرسانی پرشتاب شاخه‌های فعالیت، این کار با همت و یاری همگان میسر خواهد بود.

۲. با گذشت سال‌ها از تجربه‌ی عمومی کاربری و کسب‌وکار آن‌لاین در فضای وب فارسی، به نظر می‌رسد بسیاری از تعاریف تخصصی مربوط به این اکوسیستم، همچون اصول ابتدایی و بدیهی فنی، تجربه‌ی کاربری، محتوای استاندارد و… هم‌چنان در این پهنه‌ی گسترده دچار اختلاف‌ها و ضعف‌هایی‌ست؛ امیدواریم این روند داوری‌ها و چالش‌ها، نه برای ایجاد اختلاف، که منجر به تقویت مهارت‌ها و تخصص‌ها و در نهایت، ارتقای سطح ارتباطات و همراهی با کاربران این کهکشان بزرگ ارتباطی شود.

۳. پیچیدگی مسائل مربوط به حفظ مالکیت معنوی آثار و محصولات و هم‌چنین، چالش‌های حقوقی مربوط به شرایط خاص بازار ایران در ارتباط با فضای کسب‌وکار بین‌المللی، برای ما قابل درک است؛ با این همه تلاش ما این است که تا حد امکان و توان، این شرط مهم را در داوری‌ها رعایت کنیم و قطعا نیازمند نظرات و بازخوردهای بیشتر هستیم.

شورای داوران دهمین جشنواره‌ی وب و موبایل ایران، بر اساس این بیانیه، نامزدهای نهایی گروه‌های رقابتی را، برای دومین گام انتخاب توسط کاربران، اعلام می‌کند.

برای مشاهده کاندیدای دهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران به این لینک مراجعه نمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

به استناد مادة 131 قانون کار جمهوری اسلامی ایران و در اجرای آیین‌نامه انجمن‌های صنفی و کانون های مربوط و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز باشد ؛ این انجمن صنفی تشکیل می‌گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]