کد: 13961127282517629

کارایی نرم افزار 3DMax برای یک معمار

نرم افزار 3DMax برای یک معمار چه کاربردی دارد؟

کد: 13961127282517629

https://goo.gl/UvoiXp

، تهران ، (اخبار رسمی): بسیاری از معماری و فارغ التحصیلان گرایش‌های مختلف رشته معماری و یا عمران به دنبال یادگیری مفیدترین و موثرترین نرم افزار برای بازار کار هستند، نرم افزارهای متعددی مثل Revit Rhino ,Sketchu، ... ذهن معمار را درگیر می‌کند که کدامیک را باید یاد بگیرد و یا اینکه آیا باید همه آنها را یاد بگیرد؟

نرم افزار 3DMax برای یک معمار چه کاربردی دارد
آموزش 3dmaxدر آموزشگاه معماری پیشکسوتان اولین آموزشگاه فنی وحرفه ای شهرستان شمیرانات

در بازار معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون هیچ نرم افزاری خروجی 3dmax را دارا نیست و اغلب معماران طرح ایده پردازی شده خود را با این نرم افزار تصویر سازی و مدل می‌کنند

در این مقاله به جایگاه و کاربرد یکی از معروف‌ترین نرم افزار‌های مورد استفاده معماران یعنی نرم افزار 3dmax می‌پردازیم و می‌خواهیم نتیجه بگیریم که این نرم افزار چه کاربرد و اهمیتی برای یک معمار در بازار کار حوزه ساختمان دارد؟

یک معمار برای طراحی مراحل شناخت، تجزیه و تحلیل، ایده پردازی، کانسپت، طرح اولیه و طرح نهایی را طی می‌‌کند. امروزه خروجی کار طراحی شده یک طراح باید بسیار خوب، روشن، جذاب وگویا قابلیت‌ها و لیاقت‌های طرح را نشان دهد و طراحان روش‌ها و مدل‌های هیجانی، حرفه‌ای و قدرتمندی را برای پرزنت طرحشان بکار می‌گیرند.

نرم افزارهای مدل‌سازی اول را در پرزنت طرح می‌زنند. نرم افزار قدرتمند طراحی مدل‌های سه بعدی 3dmax در بین نرم افزارهای مدل سازی متعدد دیگر به معنای واقعی یکه تازی می‌کند. تری دی مکس در زمینه‌ی طراحی نما، طراحی داخلی و طراحی کابینت و طراحی دکوراسیون، نمای کلی و جزئی داخل و یا بیرون ساختمان با تمام جزئیات از مطرح‌ترین نرم افزارهایی است که به همراه نرم افزار اتوکد استفاده می‌شود. نرم افزار تری دی مکس در معماری همچون نرم افزار‌هایی دیگر مثل  رویت Autodesk Revit Architecture و نرم افزار معماری آرشیکد archicad برای پیش‌نمایش بناها و مدل‌هایی که هنوز ساخته نشده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما خروجی و کیفیت خروجی آن با هیج نرم افزار دیگری قابل مقایسه نیست، مخصوصا بخاطر بهرگیری از موتور رندگیری Vray که به عنوان یک موتور رندر بوسیله‌ی آنالیز نور و سایه‌ها و متریال‌های اختصاصی یک تصویر خروجی بسیار واقعی  را از طرحی ایده پردازی شده ارائه می‌کند. این موتور رندگیری ضمن افزایش چشمگیر کارایی و کیفیت  در رندر کردن تصاویر و واقعی نمایی آنها  سرعت کار را هم بسیار افزایش می‌دهد.

مهم‌ترین نکته در مورد لزوم آموزش 3dmax برای معماران اینکه در بازار معماری، طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون و طراحی نما و بطور کلی  بازار  ساختمان در کشور هیچ نرم افزاری خروجی 3dmax را دارا نیست و اغلب معماران و شرکت‌های معماری پروژه‌های خود را با این نرم افزار تصویر سازی و مدل می‌کنند و نمی‌توان برای رقابت با آنها از نرم افزار و خروجی ضعیف‌تری استفاده کرد.

کاربرد 3dmax برای یک معماری تصویر سازی و پرزنت چشمگیر، زیبا و مهیج طرح ایده پردازی شده برای ارائه به کارفرما است و قدرت و قابلیت‌های بی‌نظیر نرم افزار تری دی مکس و وی ری برای مدل سازی هر طرح و شکل و فرمی‌کافی است.

آموزشگاه معماری پیشکسوتان دوره‌های بسیار با کیفیت و کاربردی  آموزش تری دی مکس را در محیطی حرفه‌ای توسط معماران مسلط و با تجربه با اعطا گواهینامه معتبر بین المللی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای برگزار می‌‌کند و از علاقمندان برای مشاوره در مورد خصوصیات دوره 3dmax از طریق وب سایت www.pishkesvatan.com و یا تماس با شماره‌های 22706966-22706967 دعوت می‌‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پیشکسوتان

مجتمع آموزشی پیشکسوتان از سال 1371 در رشته های فناوری اطلاعات،معماری و عمران،طراحی مد و طراحی لباس،عکاسی،خدمات آموزشی،جهانگردی،حسابداری و هتلداری و مدیریت با گروه آموزشی مجرب و متخصص مشغول فعالیت آموزشی می باشد.

منتشر شده در سرویس های:

مسکن و ساختمان | دکوراسیون و منزل

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.