کد: 13961206284358227

مشکلات رایج پرینترها

مشکلات رایج پرینترها و نحوه رفع آنها

کد: 13961206284358227

https://goo.gl/vVWE5i

، تهران ، (اخبار رسمی): در این مقاله لیستی از مشکلات یک پرینتر را برایتان مطرح می‌کنیم و راه‌های رفع آنها را شرح خواهیم داد.

مشکلات رایج پرینترها و نحوه رفع آنها
مشکلات رایج پرینترها و نحوه رفع آنها

هزینه‌های بیش از حد جوهر و یا تونر در پرینتر را چگونه کم کنیم؟

در این مقاله لیستی از مشکلات یک پرینتر را برایتان مطرح می‌کنیم و راه‌های رفع آنها را شرح خواهیم داد. تنها کافی است بدانید که در پرینتر خود به چه مشکلی برخورد کرده‌اید.

نمی توان تأثیر مثبت پرینترها را در روند کار روزمره انکار نمود و استفاده از آنها را در زندگی روزمره نادیده گرفت. چاپگرها با تمام ویژگی‌ها و مشکلات دیوانه کننده‌ای که دارند، بسیاری از نیازهای ما را برطرف می‌کنند.

مشکلات رایج پرینترها

مشکل: پرینتر به کندی عمل چاپ را انجام می‌دهد.

راه حل: عمل پرینت را کنسل کنید و در طی فرآیند پرینت، با کاهش کیفیت پرینت در پرینت‌های روزمره خود، در مصرف جوهر یا تونر صرفه‌جویی کنید. تنظیمات setting پرینتر با توجه به مدل آن متفاوت است. در بیشتر برنامه‌های ویندوز نحوه‌ی جابه جایی به حالت Print draft وجود دارد. گزینه‌ی print و Properties را انتخاب کنید و سپس به دنبال تنظیمات کاهش کیفیت پرینت بگردید. به عنوان مثال، برای پرینتر Photosmart 8450 تنظیمات کیفیت پرینت را از حالت Normal به Fast Draft تغییر دهید. (در سمت راست بر روی Screen-shot کلیک کنید).

دیگر پیشنهادات افزایش سرعت: صفحات را از وب‌سایت‌ها بدون گرافیک و عکس پرینت بگیرید و در صورت امکان، رم را به پرینتر خود اضافه کنید. از کابل USB باکیفیت و متراژ کوتاه استفاده کنید. از سالم بودن وضعیت ویندوز یا سیستم عامل کامپیوتر خود اطمینان حاصل کنید.

مشکل: هزینه‌های بیش از حد جوهر و یا تونر در پرینتر

راه حل: کامپیوترهای جهان در طول سالیان  پیشرفت شگفت‌انگیزی  کرده‌اند و پیچیده‌تر از گذشته شده‌اند. برخی از فروشندگان ممکن است پرینترهای بسیار ارزان را به شما بفروشند که شاید ابتدا شما را خرسند کند ولی بعد از آن مجبور خواهید بود مواد مصرفی پرینتر را بسیار گران خریداری کنید.

بهتر است کارتریج پرینترهای خود را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. معمولا خرید از فروشندگان دسته سه توصیه نمی‌شود حتی اگر قیمت مناسبی را به شما پیشنهاد کنند. یک راه حل مناسب برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، خرید کارتریج با ظرفیت بالا است. اگر شما تعداد زیادی پرینت و چاپ در روز انجام می‌دهید، سعی کنید کارتریج جوهر‌افشان با قابلیت بیش از 250-plus صفحه را تهیه کرده و یا یک کارتریج تونر با عملکرد بالای 2000 صفحه خریداری کنید یک قانون نانوشته در چاپگرها وجود دارد که هر چقدر دستگاه ارزان باشد کارتریج و مواد مصرفی آن گران‌تر است .

مشکل: ارسال کارهای پرینت خود از ویندوز به پرینترهای اشتباه

راه حل: معمولا این مشکل زمانی رخ می‌دهد که سیستم آپگرید شده باشد. برای رفع این مشکل در ویندوز 7، از منوی استارت، گزینه‌ی Devices and printer را کلیک کرده و تنظیمات پرینتر را مجدد ست کنید. اگر شما از نسخه‌های قدیمی ویندوز استفاده می‌کنید، این مراحل متفاوت خواهد بود.

مشکل: پرینتر خیلی کم‌رنگ، پر از لکه یا با خطوط افقی پرینت می‌گیرد

راه حل: ممکن است هد پرینتر شما مسدود شده باشد که این مشکل در پرینترهای جوهر‌افشان زیاد رخ می‌دهد. برنامه جانبی پرینتر شما می‌تواند جوهر خشک شده را تمیز کند و یک برگه تست را برای بررسی پرینت کنید. مراحل گام به گام چگونگی انجام این کار توسط پرینتر متفاوت است. در ویندوز7 در منوی استارت بر روی Devices and printers در کنترل پنل کلیک کرده و نرم‌افزار پرینتر خود را بررسی کنید. در بخش جزئیات اضافی، گزینه‌ی Solve inkjet printer problems، یعنی حل مشکلات پرینتر جوهرافشان را مطالعه کنید.

مشکل: اعلام اشتباه خالی بودن کارتریج

راه حل: ممکن است این خطا درست باشد. پیام‌های عدم وجود جوهر یا خالی بودن کارتریج، اغلب پیام‌های غیر قابل اطمینانی هستند. شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار چاپگر از قسمت عدم هشدار پیام موردنظر را حذف کنید یا با استفاده از نرم‌افزارهای ریست پرینتر این کار را انجام دهید. البته ما به شما پیشنهاد ریست نرم افزار نمی‌کنیم ولی برخی که با مدل پرینتر شما سازگار باشند، می‌توانند مؤثر واقع شوند و ارزش امتحان را دارند در غیر اینصورت بهتر است چیپ کارتریج را تعویض کنید.

مشکل: استفاده از کارتریج پرینتر تعمیر شده یا پر شده  با چاپی افتضاح

راه حل: ما توصیه می‌شود که حتما سراغ محصولات باکیفیت از فروشگاه‌های معتبر بروید. هم برای خرید هم برای شارژ کارتریج. محصولات دسته سه بازار، ممکن است باعث شود که در صرفه جویی در هزینه‌ها، پیش بیافتید ولی می‌تواند نتیجه خوبی به همراه نداشته باشد، به عبارتی (کارتریج ،تونر ،جوهر) یا شارژ کارتریج فقط ارزان، چاپی با کیفیت بسیار پایینی را به همراه خواهد داشت و حتی می‌تواند خسارات زیادی به چاپگر بزند. برخی از کارتریج‌ها با داشتن بیش از 40% جوهر یا تونر از کار می‌افتند و این بیشتر در محصولات باکیفیت پایین و تولیدشده از قطعات و مواد بی کیفیت مشاهده می‌شود.

مشکل: چگونه می‌توان هنگام پرینت، متن بیشتری را در یک صفحه گنجاند؟

راه حل: کوچک کردن نوشته و گنجاندن دو صفحه در یک صفحه، در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کند، چرا که شما کاغذ کمتری خریداری می‌کنید و سرعت پرینت را افزایش می‌دهید، چرا که تعداد صفحات کمتری لازم است. در ویندوز خود گزینه‌ی Print and properties را انتخاب کنید و وارد تنظیمات پرینتر خود شوید و تعداد صفحات هر برگ را به میزان درخواستی افزایش دهید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ماشین های اداری آوند پرینتر

آوند پرینتر؛ مرجع فروش لوازم، مواد و قطعات مصرفی انواع ماشین های اداری، فروشگاهی و بانکی می باشد. از جمله کالاهایی که آوند پرینتر عرضه می کند: کارتریج، تونر شارژ، چیپست، دستگاه کپی، بارکد خوان، صندوق فروشگاهی، فیش پرینتر، لیبل پرینتر، کاغذ عکاسی، انواع لیبل و ریبون، پول شمار، پرینتر سوزنی، تانک جوهر، جوهر، موبایل پرینتر، ماشین حساب و... می باشد.

منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.