اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961215285925836

توسعه برند با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

کد: 13961215285925836

https://goo.gl/4iGrXb

، تهران , (اخبار رسمی): در این مقاله قصد داریم تا با واژه اینفلوئنسرها بیشتر آشنا شده و بررسی کنیم که چگونه می‌توان با استفاده از آن‌ها و واژه‌ای تحت عنوان اینفلوئنسر مارکتینگ به بازاریابی برند خود پرداخته و به واسطه‌ی آن‌ها، درآمد خود را افزایش دهیم.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟
اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

استفاده از اینفلوئنسرها به عنوان ابزار بازاریابی را اصطلاحاً اینفلوئنسر مارکتینگ می‌گویند

مطمئناً تا به حال واژه‌ی اینفلوئسر و همچنین، اینفلوئنسر مارکتینگ به گوشتان خورده است. اما تا به حال شده که از خود بپرسید واقعاً این واژه چه معنایی دارد؟

آیا می‌دانید که اینفلوئنسر کیست؟

آیا می‌دانید که اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

آیا می‌دانید که افراد موثر و صاحب نفوذ چه کسانی هستند؟

آیا می‌دانید که با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ، می‌توان برندسازی موثری را ایجاده کرده و افزایش مشتریان را به همراه داشت؟

در این مقاله قصد داریم تا با واژه اینفلوئنسرها بیشتر آشنا شده و بررسی کنیم که چگونه می‌توان با استفاده از آن‌ها و واژه‌ای تحت عنوان اینفلوئنسر مارکتینگ به بازاریابی برند خود پرداخته و به واسطه‌ی آن‌ها، درآمد خود را افزایش دهیم. امروزه دنیای دیجیتال مارکتینگ، ابعاد مختلفی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد تا به واسطه همه ابزارها، برای کسب‌و‌کارهای متقاضی،  شروع به برندسازی کرده و برای آنها مشتریان هدف را جذب کرد.

در این راستا یکی از مواردی که در اکثر موارد به آن اشاره می‌شود واژۀ اینفلوئنسرها است که از آن‌ها به عنوان ابزاری موثر در راستای بازاریابی استفاده می‌شود که در این شرایط می‌گوییم روش اینفلوئنسر مارکتینگ مورد استفاده قرار گرفته شده است.

بیایید تا با اینفلوئنسرها بیشتر آشنا شویم.

اینفلوئنسر کیست؟

اینفلوئنسر به افراد شناخته‌شده و تاثیرگذاری گفته می‌شود که اکثراً در شبکه‌های اجتماعی مشغول به فعالیت بوده و جامعه هدف خاصی آن‌ها را تحت عنوان فالوور پیگیری می‌کنند.

با توجه به نفوذ هرچه بیشتر شبکه‌های اجتماعی در میان تمامی اقشار مختلف جامعه، افرادی هستند که در این شبکه‌های اجتماعی، در موضوعات مختلفی شروع به فعالیت کرده و سعی می‌کنند تا نگاه کاربران مورد نظر را به سوی خود جلب کنند.

فعالیت این افراد بدین‌صورت است که سعی می‌کنند تا از زندگی روزمره خود عکس، فیلم و استوری و لایو گرفته و با این روش، شروع به جذب کاربران مختلف شبکه‌های اجتماعی کنند.

این فعالیت‌ها می تواند به صورت دغدغه‌های فرهنگی، سیاسی، ورزشی، هنری، اقتصادی و غیره باشد که تحت عناوین مختلف، از صفحات این افراد منتشر می‌شود.

در این میان، گروهی از کاربران وجود دارند که براساس علایق و سلیقه شخصی خود، جذب اینگونه از مطالب و محتوای منتشر شده توسط افراد انتشار دهنده شده و در انتها، آن‌ها را فالو می‌کنند.

نکته جذابی که این شرایط وجود دارد، آن است که این افراد برخلاف سلبریتی‌های جامعه، در خارج از فضای مجازی کمتر شناخته شده‌اند و معروفیت اصلی خود را مدیون فضایی که شبکه‌های اجتماعی در اختیار آن‌ها قرار داده است هستند.

دسته‌بندی اینفلوئنسرها

در شبکه‌های اجتماعی، افراد موثر را می‌توان از جنبه‌های مختلفی دسته‌بندی کرد اما در حال حاضر، شاخص اصلی دسته‌بندی اینفلوئنسرها براساس تعداد فالوورهای آن‌ها است.

در این میان، هستند کسانی که این افراد را به ۲ گروه اینفلوئنسرهای بالای ۵۰۰ هزار فالوور و زیر ۵۰۰ هزار فالوور تقسیم می‌کنند.

حال با واژه دیگری تحت عنوان “اینفلوئنسر مارکتینگ” آشنا خواهیم شد که در حال حاضر، به یکی از ابزارهای موثر و کاربردی در دنیای دیجیتال تبدیل شده است.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

راحت‌ترین تعریفی که در این راستا می‌توانیم به آن اشاره کنیم بدین صورت است. استفاده از اینفلوئنسرها به عنوان ابزار بازاریابی را اصطلاحاً اینفلوئنسر مارکتینگ می‌گویند. به عبارت دیگر، هر زمان که برای تبلیغ محصولات خود و همچنین برندتان، به سراغ این افراد رفته از آنها بخواهید که شما را به فالوورهای خود معرفی کنند، در این حالت شما از روش اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کرده‌اید.

چگونگی فرآیند فعالیت اینفلوئنسرها در اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی از روش‌های پرکاربردی که افراد موثر در این روش تبلیغی از آن استفاده می‌کنند، استفاده از روش بازاریابی دهان به دهان و یا (Word of mouth marketing) است.

روش بازاریابی دهان به دهان از جمله روش‌های پربازده در بازاریابی است که همواره در کمپین‌های تبلیغاتی می‌توان آن را مشاهده کرده و تاثیرات شگرف آن را بررسی کرد.

با ظهور شبکه‌های اجتماعی و همچنین، حضور افراد موثر اینفلوئنسر، استفاده از روش بازاریابی دهان به دهان بیش از هر زمان دیگری به عرصۀ نمایش گذاشته شده است. اینفلوئنسرها سعی کردند تا در صفحات شخصی خود، اطلاعاتی در مورد برندهای سفارش‌دهنده را با کاربران خود در میان گذاشته و در ازای تعریف و معرفی، مبلغی را از آنها دریافت کنند.

در حال حاضر، این فرآیند ساده به یکی از پرکاربردترین و موثرترین روش‌های بازاریابی تبدیل شده است که باعث می‌شود تا برند بیش از هر زمان دیگری، توسعه کرده و کاربران بیشتری با آن آشنا شوند.

نرخ تاثیرگذاری (Engagement Rate) این روش بازاریابی چگونه محاسبه می‌شود؟

یکی از مواردی که در فرآیند اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار حائز اهمیت است آن است که صفحات افراد موثر، دارای چه میزان نرخ تاثیرگذاری است؟

یکی از موارد جالبی که می‌توان به آن اشاره کرد، نرخ تاثیرگذاری بالایی است که در میان افراد موثر زیر ۵۰۰ هزار فالوور وجود دارد که در برخی شرایط، می‌توان مشاهده کرد که میزان اثر‌گذاری در صفحات این افراد، حتی از افراد سلبریتی و افراد موثر بالای ۵۰۰ هزار فالوور نیز بیشتر است.

در این شرایط به این نکته خواهیم رسید که میزان بازگشت از سرمایه (ROI) در هنگام استفاده از اینفلوئنسرهای زیر ۵۰۰ هزار فالوور، بسیار بیشتر و مناسب‌تر از دیگر موارد است.

تبلیغات در اینستاگرام با استفاده از فرآیند اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing)

در حال حاضر، یکی از دلایل استقبال عموم مردم از شبکه‌های اجتماعی، حضور پر رنگ افراد موثر در این بستر مجازی است و باعث می‌شود که کاربران، بیش از هر زمان دیگری بتوانند تا به افراد مشهور مورد نظر خود نزدیک شده و با آنها تعامل خوبی داشته باشند.

استفاده از افراد موثر و تاثیرگذار (influencer) در تبلیغات اینستاگرام، یکی از استراتژی‌های هوشمندانه‌ای است که می‌توان با استفاده از آن، به توسعه برند خود پرداخته و با استفاده از تریبون و رسانه شخصی فرد موثر که در اختیارمان قرار می‌گیرد، به ایجاد هرچه بیشتر آگاهی برند مورد نظر خود بپردازیم و کاربران بیشتری را جذب برند خود کنیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نتمارکو

نتمارکو، نام تجاری وب سایت آموزشی می باشد که در زمینه آموزش سئو، بازاریابی اینترنتی و برندینگ فعالیت داشته و سعی در ارتقا دانش روز جویندگان دانش در زمینه های اشاره شده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]