اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961215286287693

با شیوع حملات هکرها به تلگرام، چگونه از حساب کاربری خود محافظت کنیم؟

کد: 13961215286287693

https://goo.gl/D5kjUS

، تهران , (اخبار رسمی): درست مانند تمام شبکه‌های اجتماعی گسترده، احتمال ربوده شدن حساب در تلگرام نیز وجود دارد، به ویژه اگر کاربر به تعداد زیادی از کانال‌های عمومی دسترسی داشته باشد.

با شیوع حملات هکرها به تلگرام، چگونه از حساب کاربری خود محافظت کنیم؟
با شیوع حملات هکرها به تلگرام، چگونه از حساب کاربری خود محافظت کنیم؟

به گزارش کسپرسکی- در این مقاله قصد داریم چگونگی رخ دادن این حملات را شرح و راه‌های مقابله با آن‌ها را خاطر نشان کنیم.

حساب کاربری تلگرام چگونه هک یا ربوده می‌شود؟

اگر بخواهیم پاسخ این پرسش را با جوابی کوتاه و مختصر بیان کنیم می‌گوییم، فیشینگ! بدین صورت که کاربر یک پیام را از حساب کاربری تلگرام خود با یک اسم مستعار و رسمی همانند (TelegramAdmin)دریافت می‌کند که نشان می‌دهد یک فعالیت مشکوک در حساب کاربری آن‌ها شناسایی شده است و کاربر یا بایستی حساب را تایید کند یا اینکه حساب تلگرام او مسدود خواهد شد. در واقع لینکی است برای تایید حساب کاربری تلگرام شما!

طبیعتا لینک ارسال‌شده توسط مجرمان به یک وب‌سایت فیشینگ که در نگاه اول کاملا مورد اعتماد به نظر می‌رسد لینک می‌شود. ممکن است شما لینکی شبیهtelegram-antispam.org یا telegram-verification.site و مشابه این‌ها مشاهده کنید.

لینکی که کاربران به آن وصل می‌شود شبیه لوگین‌کردن به حساب کاربری واقعی تلگرام اما در web.telegram.org است. بدین ترتیب کاربر تلاش می‌کند تا شماره تلفن و کد تایید خود را در آن وارد کند و اگر احراز هویت دو مرحله‌ای داشته باشد پسورد آن را وارد کند.

در صورت فراموش شدن رمز عبور، مجرمان از کاربران می‌خواهند که از فرآیند بازیابی رمز عبور برای دسترسی به حساب آن‌ها استفاده کنند. آن‌ها بر روی یک لینک کلیک می‌کنند تا بتوانند کد بازیابی را از تلگرام دریافت کنند و به تلگرام جعلی ارسال کنند.

هنگامی که کاربر تمام اطلاعات را وارد کند مجرمان می‌توانند به تمام چیزهایی که نیاز دارند دسترسی یابند. به همراه حساب کاربری آن‌ها می‌توانند کانال‌های عضو شده‌ی کاربران را نیز دستکاری کنند.

چگونه می‌توان از حساب کاربری تلگرام محافظت کرد؟

 1. تایید دو مرحله‌ای حساب خود را فعال کنید. نمی‌توان گفت تایید دو مرحله‌ای سپر تلگرام شما است اما می‌توان گفت که احتمال به سرقت رفتن حساب کاربری شما را کمتر می‌کند.

 2. به پیام‌هایی که به شما از اشخاص ناشناس ارسال می‌شود دقت کنید و بر روی لینک‌هایی که برای شما ارسال می‌شود هرگز کلیک نکنید. اگر که یک پیامی را از تلگرام دریافت می‌کنید اما این مسیج هیچ علامتی ندارد شک نکنید که کلاهبرداری در کار است. یکی دیگر از نشانه‌ها این است که تلگرام برای پیام‌های ناشناس سوال اسپم شدن را می‌پرسد، اما طبیعی است که برای مسیج واقعی این سوال مطرح نشود. پس اگر دیدید که مسیجی از سوی تلگرام ارسال شده است و سوال اسپم کردن آن مطرح شده است، شک نکنید که مجرمان آن‌سو قرار دارند.

3. قبل از وارد کردن اطلاعات شخصی خود به صفحه‌ی وب حتما آن را بررسی کنید که اتصال امن در آن برقرار باشد. در مورد تلگرام باید به وب‌سایت telegram.org متصل شود نه telegram-antispam.org، antispam-verification.com یا چیزهایی شبیه این موارد.

4. یک راهکار امنیتی قابل اعتماد با ویژگی آنتی فیشینگ که را بر روی دستگاه‌های متصل به اینترنت خود نصب کنید.
  منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان(ایدکو)؛ بعنوان صاحب امتیاز سایت کی بازار، نه تنها به عنوان یکی از سه نماینده برتر و بزرگ کسپرسکی و نخستین Platinum Partner کسپرسکی در حوزه محصولات شرکتی کسپرسکی در ایران فعالیت می کند

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]