اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961221287368422

نظارت بهداشتی دامپزشکی استان در ایام نوروز

کد: 13961221287368422

https://goo.gl/ASnJ9i

، گرگان , (اخبار رسمی): به گزارش روابط عمومی دامپزشکی استان گلستان در جلسه‌ای  که به منظور برقراری اکیپ‌های نظارت بهداشتی در دامپزشکی استان برگزار شد، دکتر محمود رضا وفایی مدیر کل دامپزشکی استان گفت: به منظور حفظ و حراست از سلامت انواع گوشت، طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی ویژه ایام نوروز انجام خواهد شد.

نظارت بهداشتی دامپزشکی استان در ایام نوروز
نظارت بهداشتی دامپزشکی استان در ایام نوروز

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی استان گلستان در جلسه‌ای که به منظور برقراری اکیپ‌های نظارت بهداشتی در دامپزشکی استان برگزار شد، دکتر محمود رضا وفایی مدیر کل دامپزشکی استان گفت: به منظور حفظ و حراست از سلامت مصرف‌کنندگان انواع گوشت و فرآورده‌های خام دامی و ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه ، طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی ویژه ایام نوروز در مراکز توزیع و عرضه (قصابی‌ها، فروشندگان گوشت، مرغ بسته‌بندی شده، رستوران‌ها و غذاخوری‌هاو غیره) در قالب 114 اکیپ نظارتی(ستادی) و بازرسی (عملیاتی) و تعداد 1426 نفر روز در سطح استان طی ایام عید نوروز (25 اسفند ماه لغایت 14 فروردین) انجام خواهد شد.

 مدیر کل دامپزشکی استان گفت: از کلیه مسافرین و شهروندان محترم درخواست می‌شود که در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی (کشتار دام در کنار جاده‌ها، تفرجگاه‌ها ، فروش گوشت قرمز فاقد مهر بازرسی دامپزشکی، فروش لاشه مرغ غیر بسته‌بندی شده، حمل غیر مجاز گوشت در خودروهای غیر مجاز و فاقد یخچال، فروش انواع گوشت و فرآورده‌های خام دامی دارای ویژگی‌های نامطلوب و غیر بهداشتی و غیره) مراتب را از طریق شماره تماس 1512 به اطلاع نزدیک‌ترین شبکه دامپزشکی شهرستان برسانند.

 وی افزود:مصرف غذای ناسالم در جامعه عواقب نامطلوب بهداشتی و تغذیه‌ای فراوانی به همراه دارد که می‌توان به بیماری مشترک انسان و دام اشاره کرد که درمان آن مستلزم هزینه برای شهروندان می‌شود.

وفایی یادآور شد : در برخی موارد اکیپ‌های نظارت دامپزشکی در قالب اکیپ‌های مشترک با  سایر ارگان‌ها از جمله مرکز بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی صورت می‌گیرد.

در نوروز سال 1396 نزدیک به 2760 مورد بازدید از مراکز عرضه و تولید انواع فرآورده‌های خام دامی در سطح استان گلستان انجام گرفت و  طی این بازدیدها حدود 4700 کیلوگرم  فرآورده غیر‌قابل مصرف کشف، ضبط و معدوم سازی شد. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]