اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970121290698404

انواع کلاس‌های پروازی

آشنایی با انواع کلاس پروازی هواپیما

کد: 13970121290698404

https://goo.gl/7zHkxE

، تهران , (اخبار رسمی): هر شرکت هواپیمایی ممکن است کلاس‌های پروازی متفاوتی نسبت به هواپیمایی دیگر داشته باشد اما بعضی از کلاس‌ها عمومیت بیشتری دارند.

آشنایی با انواع کلاس پروازی هواپیما
بررسی انواع کلاس های پروازی

هر کلاس پرواز با کلاس پروازی دیگر هم از نظر قیمت و هم از نظر خدمات و امکانات تفاوت‌هایی دارد

فرض کنید قصد سفر به یک مقصد را به دلایل مختلف دارید و می‌خواهید با هواپیما سفر کنید، وقتی‌که می‌خواهید رزرو بلیط هواپیما را انجام دهید می‌بینید که کلاس‌های پروازی مختلفی در پیش‌رویتان قرار می‌گیرد. هر شرکت هواپیمایی ممکن است کلاس‌های پروازی متفاوتی نسبت به هواپیمایی دیگر داشته باشد اما بعضی از کلاس‌ها عمومیت بیشتری دارند. هر کلاس پرواز با کلاس پروازی دیگر هم از نظر قیمت و هم از نظر خدمات و امکانات تفاوت‌هایی دارد، بنابراین بهتر است که از قبل با ویژگی‌های هر کدام آشنا شد تا بتوان متناسب با نیازها، بهترین گزینه را انتخاب کرد.

کلاس اکونومی (Economy Class)
در واقع کلاس اکونومی، ارزان‌ترین روش سفر با هواپیما و حتی وسایل حمل‌و‌نقل دیگر مانند کشتی‌ها و قطارها است. در این کلاس امکانات زیادی در اختیار شخص قرار نمی‌گیرد و معمولا به چند روزنامه و مجله‌ی تبلیغاتی محدود می‌شود. حتی در بعضی از ایرلاین‌های ازازن‌قیمت، برای پروازهایی که زیر ۲ ساعت باشد، پذیرایی خاصی در نظر گرفته نمی‌شود و در صورتی که بخواهید غذا یا خوراکی دریافت کنید، باید بابت آن پول پرداخت کنید.

البته در بعضی از هواپیماها، برای این کلاس پروازی مانیتور و هدفون وجود دارد و معمولا برنامه‌ی خاصی از آن پخش می‌شود که تنوع و نوع آن به ایرلاینی که انتخاب می‌شود و مدل هواپیما بستگی دارد. با این همه، به دلیل قیمت پایین‌تری که دارد، مسافران زیادی آن را انتخاب می‌کنند.

کلاس تجاری (Business Class)
یکی دیگر از انواع کلاس‌های پروازی بیزینس کلس و یا کلاس تجاری است که امکانات بهتر و کامل‌ترین به نسبت کلاس اکونومی دارد. مثلا مقدار بار مجازی که در این کلاس مسافران می‌توانند حمل کنند، از کلاس اکونومی بیشتر است. صندلی‌های هواپیما در این پرواز، با هم فاصله‌ی بیشتری به نسبت صندلی‌های پروازهای اکونومی دارند، پذیرایی در این کلاس کامل‌تر است و معمولا غذای گرم سرو می‌شود. علاوه بر این، امکاناتی که در بیزینس کلس ارائه می‌شود هم بیشتر است، مثلا هر مسافر می‌تواند حوله‌ی گرم خود را داشته باشد و یا اینکه هر مسافر، مانیتور و هدفون خود را برای دیدن فیلم یا گوش دادن به موسیقی دارد.

فرست کلس (First Class)
لوکس‌ترین کلاس‌های پروازی کلاس فرست‌کلس است که البته گران‌ترین هم محسوب می‌شود. در این پروازها تعداد صندلی بسیار کمتر از دو کلاس دیگر است طوری که معمولا به ۲۰ عدد می‌رسد. فاصله‌ی صندلی‌ها با هم زیاد است، صندلی‌ها کاملا بزرگ و راحتند و هر کس می‌تواند تلویزیون و وسایل خود را داشته باشد. پذیرایی‌ها لوکس‌تر است و مهمانداران هم با تجربه‌تر هستند. حتی هنگام سوار شدن به هواپیما هم قضیه برای مسافران این کلاس پروازی فرق دارد. در واقع مسافران می‌توانند بدون معطلی به هواپیما سوار شوند و ترانسفر اختصاصی تا هواپیما هم دارد. این‌ها تسهیلاتی است که فقط در اختیار این مسافران قرار می‌گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سایت 1اشاره

سایت نیازمندی های 1اشاره با هدف ایجاد سامانه ای جهت کسب و کار برای صاحبان مشاغل، صنایع و افراد مستقل که قصد تبلیغ محصولات و یا خدمات خود را از طریق فضای مجازی دارند ایجاد شده است. خدمات این وب سایت، در واقع برقراری ارتباطی سالم و بدون واسطه میان متقاضیان آگهی و عرضه کنندگان کالا و خدمات می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی