اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970122290768404

چشمه باداب سورت کجاست؟

کد: 13970122290768404

https://goo.gl/YPvAgB

، تهران , (اخبار رسمی): چشمه باداب سورت یکی از عجایب طبیعی است که در استان مازندران در شمال ایران و در ۹۵ کیلومتری جنوب شهر ساری قرار دارد.

چشمه باداب سورت کجاست؟
باداب سورت

چشمه باداب سورت حدود ۱۸۴۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد که شامل دو چشمه است که با هم کاملا از نظر رنگ و بو تفاوت دارند

کشور ایران پر است از جاذبه‌های دیدنی طبیعی و فرهنگی و تاریخی که به هر گوشه ی آن که بروید، می توانید گوشه ای از زیبایی را ببینید. یکی از دیدنی‌ترین و منحصر به‌فردترین جذابیت‌های دیدنی در ایران که در شمال قرار گرفته است، چشمه باداب سورت نام دارد، چشمه‌ای که به دلیل شکل و شمایل عجیب و زیبایی بی‌حد و حصر در جهان شناخته شده است.

چشمه باداب سورت یکی از عجایب طبیعی است که در استان مازندران در شمال ایران و در ۹۵ کیلومتری جنوب شهر ساری قرار دارد. این چشمه از تعداد زیادی تراس‌های روی هم روی هم تشکیل شده است، تراس‌هایی از جنس تراورتن که بر اثر فعل و انفعالات طبیعی در هزاران سال پیش به وجود آمده‌اند و در داخل آن‌ها آب‌های شفاف و نیمه‌گرم جاری است.

چشمه باداب سورت حدود ۱۸۴۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد که شامل دو چشمه است که با هم کاملا از نظر رنگ و بو تفاوت دارند. اولین چشمه آب بسیار شوری دارد و یک استخر کوچک طبیعی را تشکیل داده است. گفته می‌شود که آب این چشمه‌ها خاصیت درمانی دارد که مخصوصا بری رماتیسم و بیماری‌های پوستی بسیار فایده دارد . استخر دوم هم آب شوری دارد و نارنجی رنگ است.
البته در جاهای دیگری از دنیا هم تراس‌های پلکانی تراورتنی وجود دارند که می‌توان به نمونه‌هایی از چشمه یا آب گرم ماموث در پارک ملی یلو استون و تراس‌های آبی سفید رنگ در چین و یا چشمه‌های پلکانی تراورتنی پاموک کاله در ترکیه اشاره کرد. اما چشمه باداب سورت دومین چشمه آب شور در جهان است. این چشمه‌ها دومین اثر طبیعی ملی ایران بعد از کوه دماوند محسوب می‌شوند که به ثبت ملی رسیده‌اند، چشمه‌هایی که سنگ‌های قرمز و نارنجی آن هر چشمی را خیره می‌کند و دلیل آن هم وجود مقادیر بالای اکسید آهن است.

یکی از خوبی‌های چشمه باداب سورت این است که در فصل زمستان هم می‌توان با خیال راحت از آن بازدید کرد چرا که به دلیل شور بودن آب، حتی در فصل زمستان هم یخ نمی‌زند.

بهترین زمان بازدید از چشمه باداب سورت

همان طور که گفته شد حتی در فصل زمستان هم می‌توان از این عجایب زیبای ایران دیدن کرد، با این حال بهترین فصل برای استفاده از طبیعت و زیبایی‌های این چشمه فصل تابستان و ماه اردیبهشت است که طبیعت اطراف این چشمه حتی تا نقاط دور دست هم سر سبز است و در زیر انوار طلایی خورشید مانند نگین سبزی می‌درخشد.


چطور به چشمه باداب سورت برویم؟

اگر مبدا تهران است، می‌توان از جاده‌ی مازندران به شهر ساری بروید و جاده‌ی ساری کیاسر را دنبال کنید. بعد از آن باید به روستایی به نام روستای اروست رفته که چشمه باداب سورت در آن قرار دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سایت 1اشاره

سایت نیازمندی های 1اشاره با هدف ایجاد سامانه ای جهت کسب و کار برای صاحبان مشاغل، صنایع و افراد مستقل که قصد تبلیغ محصولات و یا خدمات خود را از طریق فضای مجازی دارند ایجاد شده است. خدمات این وب سایت، در واقع برقراری ارتباطی سالم و بدون واسطه میان متقاضیان آگهی و عرضه کنندگان کالا و خدمات می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی