اطلاعات تماس
  • 021488*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970620315879652

گزارش تخصصی معلمان ابتدایی چگونه تدوین می شود؟

کد: 13970620315879652

https://goo.gl/pcz6S9

، تهران , (اخبار رسمی): گزارش تخصصی معلمان ابتدایی یکی از مهمترین مواردی است که در سال‌های اخیر برای کسب امتیاز در میان معلمان پایه‌های اول تا ششم ابتدایی مرسوم شده است. معلمان ابتدایی با تدوین گزارش تخصصی مرتبط با پست سازمانی خود و ارائه مستندات و تجربیات ارتقاء شغلی‌شان می‌توانند امتیازات مربوط به ارزشیابی را کسب کنند.

گزارش تخصصی معلمان ابتدایی
گزارش تخصصی معلمان ابتدایی

برای تدوین گزارش تخصصی معلمان ابتدایی باید در ابتدای امر به جمع‌آوری مستندات و عملکرد شغلی در زمینه پست سازمانی مربوطه پرداخته شود و در نهایت کلیه مستندات به صورت پژوهش عملی تدوین شود

گزارش تخصصی معلمان ابتدایی

گزارش تخصصی معلمان ابتدایی همانند اقدام پژوهی و پژوهش در عمل معلمان برنامه‌ای است که از معلمان ابتدایی در خواست می‌کند که در ارتباط با پست سازمانی خود و اینکه در چه پایه‌ای در حال تدریس هستند، مجموعه تجربیات سنجش و ارزشیابی و تجارب برتر تربیتی خود را به صورت مکتوب درآورند. این مستندات می‌تواند به معلمان ابتدایی در رابطه با کسب نمره ارزشیابی کمک شایانی کند.

اهمیت گزارش تخصصی معلمان ابتدایی

گزارش تخصصی معلمان ابتدایی علاوه بر اینکه به معلمان ابتدایی در کسب نمره و امتیاز ارزشیابی کمک قابل توجهی می‌کند از طرفی نیز می‌تواند در رابطه با به اشتراک‌گذاری تجربیات با سایر معلمان ابتدایی مفید واقع شود. چرا که استفاده معلمان ابتدایی از تجربیات یکدیگر می‌تواند آنها را با موانع و کاستی‌های مهم پست سازمانی شان آشنا کرده و در وقت و انرژی آنها صرفه‌جویی شود.

مضرات گزارش تخصصی معلمان ابتدایی

نگارش گزارش تخصصی مرتبط با پست در رابطه به معلمان ابتدایی از طرفی نیز می‌تواند مضراتی داشته باشد. در واقع اینکه معلمان ابتدایی تنها به دلیل کسب نمره ارزشیابی به دنبال نگارش راهکار و پیشنهاد باشند یک نکته منفی اجتناب‌ناپذیر است. همچنین ممکن است معلمان ابتدایی در پی کسب نمره بالاتر به کپی نمودن تجربیات سایر همکاران روی آورده و تجربیات حاصل از آموخته‌های خود را به رشته تحریر در نیاورند. در این صورت باید در پی حل این معضل و کمک به معلمان ابتدایی کوشش کرد.

بهترین نوع نگارش گزارش تخصصی معلمان ابتدایی

یکی از بهترین شیوه‌های نگارش و مستندسازی تجربیات معلمان ابتدایی استفاده از اقدام پژوهی در طول تدریس در سال تحصیلی است. معلمان ابتدایی که در طول تدریس در طی سال تحصیلی به نگارش اقدام پژوهی و شرکت در برنامه معلم پژوهنده می‌پردازند، می‌توانند با خلاصه نویسی اقدام پژوهی خود و ارائه راهکارها و پیشنهادات، گزارش تخصصی خود را نیز به رشته تحریر دربیاورند.

پیشنهاد ارزشیابی در کنار گزارش تخصصی معلمان ابتدایی

معلمان ابتدایی باید بعد از ارائه گزارش تخصصی به ارائه راهکارها و پیشنهادات کوتاهی بپردازند که خود می‌تواند کمک شایانی به آنها در کسب امتیازات بالاتر در ارزشیابی سالانه کند. شایان ذکر است این پیشنهادات باید طوری تدوین شوند که جنبه عملیاتی داشته باشند و بتوان در راستای اهداف آموزشی و تربیتی سند تحول بنیادین بهره برد.

چگونگی تدوین گزارش تخصصی آموزگاران ابتدایی

برای تدوین و مستندسازی گزارش تخصصی آموزگاران ابتدایی باید در ابتدا سعی کرد که مشکلات موجود در کلاس به صورت فهرست‌وار ذکر شود. در مرحله بعد معلمان ابتدایی سعی می‌کنند مهمترین مشکلات آموزشی و تربیتی کلاس خود را جدا کرده و روی آنها متمرکز شوند. پس از تمرکز بر روی مشکلات بزرگتر باید راهکارهایی را در جهت حل این مشکلات ارائه کنند. در نهایت باید این راهکارها را در کلاس خود اجرایی کرده و گزارش مستندات آن را به همراه عکس و فیلم به مدیریت آموزشگاه ارائه کنند.

گزارش تخصصی معلمان ابتدایی و سند تحول بنیادین

گزارش تخصصی معلمان ابتدایی یکی از موارد مهمی است که بر مبنای سند تحول بنیادین تنظیم شده و اساس بخشنامه آن همسو با این مقوله بوده است. در راستای عمل به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نگارش گزارش تخصصی معلمان ابتدایی یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار است.

گزارش تخصصی معلمان پایه اول تا ششم ابتدایی

همانطور که عنوان شد گزارش تخصصی معلمان ابتدایی مربوط به آموزگاران در حال تدریس در مقاطع اول تا ششم دبستان است. این افراد در هر پایه‌ای که مشغول به خدمت هستند  باید گزارشات و مستند سازی تجربیات خود را در این رابطه ارائه کنند.

گزارش تخصصی معلمان ابتدایی و برنامه درس ملی

معلمان ابتدایی برای اجرای برنامه درس ملی براساس چشم انداز بیست ساله آموزش و پرورش ملزم به تهیه آرشیوی از تجربیات خود هستند. در واقع برای تهیه این آرشیو علاوه بر اقدام پژوهی و تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی می‌توانند از گزارش تخصصی خود نیز در طول سال تحصیلی بهره ببرند. در واقع افزودن گزارش تخصصی معلمان ابتدایی به آرشیو تجربیات ایشان می‌تواند راهگشای مفیدی در راستای همکاری و اجرای سهم آنها در بهبود برنامه درس ملی باشد.

دانلود گزارش تخصصی معلمان ابتدایی

معلمان ابتدایی و سایر فرهنگیان ممکن است برای بهره‌گیری از چگونگی نگارش و تدوین گزارش تخصصی نیاز به راهنما و یا نمونه کارها و تجربیات همکاران خود باشند. در این راستا سایت تخصصی گزارش تخصصی معلمان نمونه‌های مفیدی را برای دانلود و استفاده معلمان ابتدایی فراهم کرده است. معلمان ابتدایی می‌توانند برای استفاده از این تجربیات و دانلود نمونه فعالیت‌های همکاران خود از این سایت آموزشی استفاده کنند.

 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دایرکتوری فراخوان های علمی پژوهشی

پایگاه فراخوانها، یکی از سایتهای پژوهشی می باشد که به انتشار اخبار حوزه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور می پردازد. دبیرخانه ها میتوانند به منظور انتشار اخبار خود، از طریق بخش ارسال خبر اقدام نمایند.

اطلاعات تماس
  • 021488*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش