اطلاعات تماس
  • 021882*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970730323159921

راهکار بیمه‌‌ای برای مقابله با شرایط سخت اقتصادی

کد: 13970730323159921

https://goo.gl/TE67go

، تهران , (اخبار رسمی): در این شرایط اقتصادی که قیمت‌ها دارای ثبات زیادی نیستند، بیشتر افراد در تلاش هستند که با سرمایه‌گذاری‌های مختلف در بازارهای گوناگون مالی از قبیل سرمایه گذاری در مسکن، خرید دلار، سکه، سرمایه گذاری در بورس بتوانند علی‌رغم تورم جهنده‌ای که اتفاق افتاده بتوانند ارزش سرمایه‌شان را حفظ کنند.

راهکار بیمه‌‌ای برای مقابله با شرایط سخت اقتصادی
راهکار بیمه‌‌ای برای مقابله با شرایط سخت اقتصادی

انتخاب هر کدام از گزینه‌های مالی که گفته شد نیاز به داشتن تجربه و مهارت در زمینه فعالیت در آن سرمایه گذاری و داشتن سرمایه کافی و در برخی موارد پذیرفتن ریسک است تا این که فرد بتواند سود ارزشمندی نیز کسب کند که شاید داشتن همه این شرایط برای یک فرد عادی بسیار سخت است.

به گزارش تابناک، بیمه می‌تواند یک راهکار ساده و مفید برای حفظ و نگهداشت ارزش سرمایه و مهمتر زمانی که تورم و افزایش قیمت اتفاق افتاده باشد. در ادامه در مورد اینکه بیمه‌ها چطور می‌توانند در این شرایط کمک کنند صحبت خواهد شد.

بیمه‌ عمر: یادآور قلک‌های رنگی کودکی

از همان دوران کودکی به همه یاد داده‌اند که بخش از پول خود را پس انداز کنند. قلک‌های رنگی که هر کدام از کودکان داشتند و لحظه شماری که برای باز کردن قلک می‌کردند تا ببینند چقدر پول جمع کرده‌اند بیانگر همین موضوع است. اما با بزرگ شدن کم کم یاد گرفتند که باید قلک‌های دیگری را برای پس انداز داشته باشند، قلک‌هایی که پشتوانه توانایی برای آنها باشند.

حفظ  ارزش سرمایه به روش‌های مختلف انجام می‌شود که یکی از این روش‌های سرمایه گذاری بیمه عمر است. حتما می‌پرسید که چگونه؟ شاید بیان این موضوع با یک مثال کار راحت‌تری باشد. یک فرد  30 ساله یک بیمه نامه عمر و سرمایه‌گذاری با پرداخت حق بیمه سالانه  2 میلیون تومان خریداری می‌کند. با شروع این بیمه نامه شرکت بیمه یک سرمایه فوت 200 میلیون تومانی را علاوه بر بازپرداخت و پس انداز حق بیمه با سود مشارکت که اندوخته قابل توجهی می‌شود برای فرد ارائه می‌کند که البته با پرداخت حق بیمه های بالاتر میزان این پوشش و سایر پوشش‌های بیمه نامه (امراض خاص بارزترین پوشش دیگر بیمه عمر است) افزایش می‌یابد.

در این مثال امکان حفظ سرمایه با یک مبلغ پرداختی کم بسیار آشکار است. پشتوانه مالی که از طریق پس انداز و سرمایه گذاری در هیچ بازار مالی در این بازه بسیار کوتاه جبران نمی‌شود. سرمایه گذاری که معاف از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارث بوده و دارای پوشش‌های ارزنده‌ای نیز است که در کنار سودی که به همراه سرمایه‌گذاری برای فرد تشکیل می‌شود می‌تواند از چند جنبه مختلف جبران کننده ارزش سرمایه فرد باشد.

بیمه آتش سوزی: پیک خوش خبر روزهای حادثه

حفاظت از دارایی و اموال از جمله اولویت‌های  مهم زندگی برای تک تک افراد است. با افزایش قیمتی که در بازار مسکن و لوازم منزل اتفاق افتاده و همچنین با چند برابر شدن ارزش سرمایه واحد‌های صنعتی و غیر صنعتی کوچکترین اتفاق پیش بینی نشده، می‌تواند خسارت ریالی بالایی را به همراه داشته  باشد که اهمیت جبران و ذخیره کردن ارزش هر کدام از سرمایه‌ها را چند برابر می‌کند.

بیمه آتش سوزی می‌تواند راهکاری برای جبران سرمایه از دست رفته باشد. هزینه بیمه آتش سوزی از لحاظ ریالی مبلغ قابل توجهی نبود ولی برای جبران خسارتی که بیمه آتش سوزی در حوادث تحت پوشش انجام می‌دهد می‌تواند بسیار قابل توجه و ارزنده باشد.

از طرفی دیگر جبران خسارت آتش سوزی منازل نیز راحت نیست. قیمت مسکن طی مدت اخیر با افزایش چشمگیری روبرو بوده است. به نسبت هزینه‌ اندکی که برای این بیمه نامه پرداخت می‌شود می‌توان از خسارت‌های سنگینی پیشگیری کرد. ضمنا باید همواره به یاد داشته باشید که حادثه خبر نمی‌دهد!

بیمه زلزله: قوت قلب شما در روزهای دلهره

علی‌رغم بهبود ساخت و سازه‌ها و بالا رفتن مقاومت و ایمنی ساختمان‌ها در مقابل زلزله، وقوع زلزله همواره خسارت‌های مختلفی را ممکن است به همراه داشته باشد، مخصوصا برای مناطق شهری که تراکم ساختمان‌ها بالا است میزان این خسارت‌ها بیشتر خواهد بود. ریزش ساختمان‌های مسکونی، تجاری و از دست دادن محل زندگی، محل کار و مغازه و سرمایه همه از جمله حوادث ناگواری هستند که ممکن است زلزله به همراه داشته باشد.

متاسفانه موضوع خرید بیمه زلزله فقط برای مدت کوتاهی بعد از هر زلزله داغ شده و بعد از آن به فراموشی می‌رود. چه بهتر که قبل از وقوع حادثه به فکر جبران آن باشیم.

نکته: بیمه زلزله یکی از پوشش‌های بیمه آتش سوزی است که با خرید بیمه آتش سوزی می‌توان پوشش زلزله را به آن اضافه کرد.

بیمه بدنه: پشتیبان شما در شرایط گرانی خودرو و افزایش سرقت

بیمه شخص ثالث بیمه نامه‌ای است اجباری و بر اساس قانون، دارنده هر وسیله نقلیه باید این بیمه نامه را تهیه کرده باشد. اما بیمه بدنه بیمه‌ای اختیاری است. اگر بیمه بدنه ندارید و فکر می‌کنید توی این اوضاع اقتصادی سخت چرا باید پول بیمه بدنه داد در ادامه چند دلیل برای خرید بیمه بدنه بازگو می‌شود.

بر اساس آمار متاسفانه روز به روز بر تعداد تصادفات افزوده می‌شود و در بسیاری از موارد حتی اگر شما هم محتاط باشیدراننده‌ای بی احتیاط می‌تواند باعث بروز خسارت خودروی شما شود.

با افزایش هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات خودرو در این شرایط در مقایسه با مبالغ کم بیمه بدنه دلیل قانع کننده‌ای برای خرید بیمه بدنه برای فرد باشد که فکر می‌کند بیمه بدنه گران است. البته هزینه‌های بالای تعمیر و تعویض قطعات خودرو، هزینه‌های رنگ و صافکاری چند دلیل ساده و قانع کننده برای افرادی است که می‌گویند بیمه بدنه گران است.

البته یکی دیگر از طبعات این افزایش قیمت خود و لوازم یدکی، افزایش سرقت خودرو و قطعات آن خواهد بود. بد نیست بدانید علاوه بر خسارات ناشی از تصادف خسارات دیگری هم تحت پوشش بیمه نامه بدنه است به نام بیمه سرقت خودرو که منطقی است با هزینه‌ای کم این پوشش را به بیمه بدنه خود اضافه کنید.

بیمه سرقت منزل: نگهبان همیشه حاضر شما

آمارهای مربوط به خبرهای دزدی آپارتمان یا ساختمان‌های اداری نشان دهنده این موضوع است که سرقت از منازل یکی از محبوبترین سرقت‌ها در سال‌های اخیر بوده که متاسفانه با رشد قیمتی که اخیرا در قیمت لوازم و سرمایه‌های بیمه شده خسارت بالایی هم به بار آورده است.

از این رو داشتن پوشش سرقت برای محل بیمه شده در بیمه آتش سوزی می‌تواند اطمینان خاطری برای همه باشد. جالب است که بدانید حتی اگر مستاجر هم باشید می‌توان از همه پوشش‌های بیمه آتش سوزی استفاده کرد.

جمع بندی

اگرچه به بیمه عموما به چشم یک هزینه نگاه می‌شود اما اگر کمی زاویه دید خود را عوض کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از بیمه‌ها می‌توانند در حکم یک سرمایه‌گذاری و یا یک سپر قوی در برابر هزینه‌های بالای اقتصادی عمل کنند.

بیمه عمر نه تنها در شرایط بد اقتصادی می‌تواند یک حساب پس‌انداز مطمئن باشد بلکه می‌تواند با افزایش سالانه نرخ بیمه خود اثر تورم را خنثی کند. این مزیت جدا از پوشش‌های متنوع درمانی و یا امکان دریافت وام است.

بیمه آتش سوزی در کنار پوشش‌هایی مثل زلزله و سرقت می‌تواند با هزینه‌ای ناچیز شخص را از پرداخت هزینه‌های سرسام‌آور خسارات احتمالی رویین‌تن کند و در بدترین لحظات حادثه و فشار روانی و مادی مثل یک نجات دهنده به کمک او بیاید.

در نهایت بیمه بدنه اگر چه مثل بیمه شخص ثالث اجباری نیست اما با توجه به افزایش قیمت خودرو و قطعات و تعمیرات آن می‌تواند یک ضرورت برای همه باشد. با این بیمه نامه و پرداخت یک هزینه سالیانه می‌توان خودروی خود را از گزند هزینه‌های تصادف و یا سرقت خودرو و قطعات آن دور کرد.

این مطلب برگرفته از وب سایت بیمه تایم بود. شرکت بیمه تایم یک شرکت کارگزاری رسمی بیمه است که سالها سابقه در صنعت بیمه دارد و از طریق سایت خود اقدام به فروش آنلاین بیمه و مشاوره تخصصی انواع رشته‌های بیمه‌ای می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021882*****
[نمایش اطلاعات]