اطلاعات تماس
  • 021669*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970805324149940

کارت راهنمای گردشگری

در مورد شغل راهنمای گردشگری بیشتر بدانید

کد: 13970805324149940

https://goo.gl/isFfwK

، تهران , (اخبار رسمی): در این مقاله از سری مقالات آموزشی آموزشگاه گردشگری آریا تهران به معرفی کامل شغل راهنمای گردشگری پرداخته خواهد شد. می‌توانید علاوه بر استفاده از آموزش‌های رایگان بهترین آموزشگاه غرب تهران، در دوره‌های حضوری دیپلم گردشگری نیز شرکت کرده و مدرک فنی و حرفه‌ای گردشگری دریافت کنید.

در مورد شغل راهنمای گردشگری بیشتر بدانید
برای شرکت در دوره راهنمای گردشگری بهترین آموزشگاه گردشگری غرب تهران را انتخاب کنید.

راهنمای تور می‌تواند در آژانس‌های مسافرتی و گردشگری، موسسات گردشگری، هتل و متل‌ها استخدام شود

معرفی کامل شغل راهنمای گردشگری

علاقه‌مندان به راهنمای گردشگری بودن علاوه بر استفاده از آموزش‌های رایگان بهترین آموزشگاه غرب تهران، می‌توانند در دوره‌های حضوری دیپلم گردشگری نیز شرکت کرده و مدرک فنی و حرفه‌ای گردشگری دریافت کنند.

معرفی کامل شغل راهنمای گردشگری

برای معرفی کامل شغل راهنمای گردشگری، در ابتدا باید به این موضوع پرداخته شود که شخص راهنمای تور چه کسی است؟ و باید چه استعداد و تخصص‌هایی داشته باشد؟ اگر جز آن دسته افراد هستید که ارتباط عمومی بالایی داشته و به تاریخ و هنر علاقه زیادی دارید ادامه مطلب را پیگیری کنید.

راهنمای گردشگری کیست؟

راهنمای گردشگری یا راهنمای تور مسافرتی به کسی گفته می‌شود که نسبت به میراث طبیعی و فرهنگی هر منطقه تسلط و اطلاعات کامل داد. به همین دلیل راهنمای تور می‌تواند جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و فرهنگی هر منطقه را با به صورت کامل به گردشگران معرفی کند.

با توجه به آنچه گفته شد راهنمای گردشگری شخصی است که، گردشگران و مسافران در طول سفر از آگاهی و آشنایی ویژه‌ای او با ویژگی‌های فرهنگی و اقلیمی و اجتماعی هر منطقه و درک درست وی از مسائل، مقتضیات، آداب و رسوم و مقررات مرتبط با آن مناطق استفاده می‌کنند.

تفاوت تورلیدر با راهنمای گردشگری

قطعا تورلیدی با راهنمای گردشگری بسیار متفاوت است. چرا که وظایف و حوزه کاری راهنمای گردشگری با تورلیدر متفاوت است. اما در بسیاری موارد چون تورلیدر وظایف مربوط به راهنمای تور را نیز انجام می‌دهد، تفکیک آنها از یکدیگر سخت می‌شود.

وظیفه تور لیدری

وظیفه تورلیدر به عهده‌گیری مسئولیت تور و همه مسافران آن است. همچنین او بر انجام درست کارها و برنامه‌های تور نظارت داشته و مسئولیت مدیریت هزینه‌ها و مخارج تور را برعهده دارد.

وظیفه راهنمای تور

راهنمای گردشگری یکی از اعضای تیم تورلیدر است. او به کمک روابط عمومی و اطلاعاتی بالای خود از مناطق باید خاطره خوبی از مسافرت را برای گردشگران ایجاد کند. راهنمای تور باید حافظه خوبی در به یاد سپاری اطلاعات تاریخی، رویدادها، حقایق، اعداد و ارقام داشته باشد. او باید توان مدیریت و سازماندهی خوبی داشته و در موارد لزوم تصمیم گیری‌های درستی برای گروه انجام دهد. همچنین همانطور که گفته شد داشتن روابط عمومی خوب و ایجاد ارتباط نزدیک و توام با احترام با مسافران، داشتن ظاهری آراسته و مسئولیت پذیری بالا، از دیگر خصوصیات اصلی راهنمای گردشگری است.

راهنمای گردشگری در سفر باید همیشه در دسترس باشد. بنابراین گاهی از صبح زود تا آخر شب مشغول کار است. حجم کار او در زمان هایی از سال به خصوص تعطیلات بسیار بیشتر خواهد بود.

در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد شغل راهنمای گردشگری ارائه خواهد شد. اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه راهنمای گردشگری شویم؟ بازارکار و فرصت شغلی راهنمای تور و میزان درآمد راهنمای تور.

چگونه راهنمای گردشگری شویم

 اگر به دنبال این موضع هستید که چگونه راهنمای گردشگری شوید باید به صورت دقیق‌تر با وظایف و مهارت‌های شغل راهمای گردشگری آشنا شوید.

شغل راهنمای گردشگری

در بسیاری از موارد راهنمای تور شغلی پاره وقت برای افراد است و در کنار آن شغل دیگری نیز دارند. تنها تعدادی از راهنمایان تور هستند که به صورت تمام وقت کار کرده و از این راه تمام هزینه‌های زندگی خود را تامین می‌کنند. راهنمای تور، زندگی خود را عمدتا درکنار مسافران و توریست‌ها و اغلب در نواحی توریستی سپری می‌کند و اغلب در چند منطقه یا کشور دارای مهارت و تجربه‌های مناسب است. او معمولا با یک آژانس مسافرتی یا برگزارکننده تور کار می‌کند.

هرچند در بالا در مورد وظایف راهنمای گردشگری توضیحاتی ارائه شد اما اگر بخواهیم به صورت لیست‌وار و به صورت جزئی‌تر به شغل راهنمای گردشگری پرداخته شود ، وظایف راهنمای تور لیست زیر خواهد بود.

وظایف راهنمای گردشگری عبارتند از :

پیوستن به گروه در شروع سفر، خوشامدگویی و دادن اطلاعات مربوط به جزئیات سفر به آنها

کمک به مسافران در مسایل مختلف از جمله موارد مربوط به گذرنامه و…

انجام زمان‌بندی مناسب برای کل سفر

اطمینان یافتن از پیش رفتن همه موارد سفر مانند سرویس‌دهی غذا، مکان استراحت و … مطابق با برنامه و انجام هماهنگی‌های لازم

ارائه توضیحات کلی از مکان‌ها و محل‌های بازدید در سفر به مسافران

تدارک دیدن و فروش برنامه‌های مختلف تفریحی و گردشی به افراد تور

مشاوره دادن در خصوص مواردی مانند رستوران‌ها، مغازه‌ها و مراکز خرید هر منطقه

راهنمای گردشگری باید همیشه برای مشاوره دادن، حل مشکلات و رویارویی با مسایل اضطراری مانند گم شدن گذرنامه یا پول، بیماری و…در دسترس باشد.

آنچه برای شغل راهنمای گردشگری احتیاج دارید

داشتن اطلاعات و علاقه زیاد نسبت به جغرافیا، اماکن تاریخی و فرهنگ‌های مختلف

ارتباط عمومی بسیار بالا برای برقرای ارتباط با تمام سنین و اقشار مختلف

رفتار مودبانه و صمیمی

ظاهر مناسب و آراسته

مهارت مدیریت زمان و سازماندهی گروهی

مدیریت مناسب هزینه و مخارج سفر

صبوری و مسئولیت پذیری

توانایی حفظ آرامش در شرایط اضطراری

اعتماد به نفس بالا

آشنایی با زبان انگلیسی

آگاهی از مسایل ایمنی در سفر

توان بدنی بالا

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شغل راهنمای گردشگری می‌توانند به آموزشگاه گردشگری آریا تهران مراجعه کنند و مقالات مربوط به شرایط گرفتن مدرک گردشگری و اخذ دیپلم گردشگری را مطالعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزشگاه کامپیوتر آریا تهران

رکز آموزش نرم افزار های کامپیوتری - حسابداری - ICDL - برنامه نویسی - سخت افزار و ...

اطلاعات تماس
  • 021669*****
[نمایش اطلاعات]