کد: 13970905330045904

اینترنت بی سیم یا وایرلس چیست؟

کد: 13970905330045904

https://goo.gl/1qWb8H

، تهران , (اخبار رسمی): شبکه بی‌سیم یا وایرلس، یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین تکنولوژی‌هایی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، اینترنت بدون سیم یا وای فای Wifi یکی از خدمات و سرویس‌هایی است که از طریق تکنولوژی وایرلس ارائه می‌شود.

 اینترنت بی سیم یا وایرلس چییست؟
اینترنت بی سیم یا وایرلس چییست؟

اینترنت بی سیم در بسیاری از کسب و کارهای نوین به عنوان راهکاری مفید و موثر برای پیروزی در بازار پر رقابت امروز شناخته می‌شود. در بسیاری از نقاط دنیا، مدیران برای جذب مشتری از سرویس اینترنت بی‌سیم استفاده می‌کنند.

خدمات شبکه بی‌سیم و خصوصا اینترنت وای فای در مکان‌های مختلفی به کار گرفته می‌شود که از جمله می‌توان به هتل‌ها، نمایشگاه‌ها، سالن‌های همایش، بندرگاه‌ها و فرودگاه‌ها اشاره کرد. این خدمات همچنین در منازل مسکونی و ادارات و شرکت‌های مختلف نیز کاربردهای زیادی دارند.

بهره گیری از اینترنت بی‌سیم یا وای فای نیاز کاربران، مشتریان و مسافران را در محیط‌های گوناگون برآورده کرده و ملزومات رضایت خاطر آنان را فراهم کرده است. طبق یک آمار رسمی که در مورد شبکه‌های بی سیم ارائه شده، گفته شده که تعداد کاربران این نوع سرویس اینترنت به صورت صعودی رو به افزایش است. به طوری که این تعداد از مرز 12 میلیون نفری در سال 2002 به تعدادی در حدود 700 میلیون نفر در سال 2008 رسیده است.

وب گاه‌های متاگروپ Meta Group و In-Stat/MDR طی تحقیقات و بررسی‌های خود به نکات جالبی دست پیدا کرده‌اند. آنها پیش بینی کرده بودند که شرکت‌های تولیدکننده لپ تاپ، تغییرات اساسی را در محصولات خود ایجاد خواهند کرد. به طوری که تا 99% از محصولات‌شان به صورت پیش فرض، قابلیت اتصال به شبکه بیسیم وای فای را داشته باشد.

همان‌طور که می‌دانید اینترنت بی‌سیم یا وای فای Wifi یک تکنولوژی شبکه پرسرعت است که به طور گسترده مورد استفاده افراد در حوزه‌های گوناگون قرار می‌گیرد.

در حال حاضر به لطف شبکه اینترنت بی سیم، افراد می‌توانند تجهیزات مختلف را مانند لپ تاپ‌ها و کامپیوترهای جیبی یا PDAها به اینترنت وصل کنند بدون اینکه نیاز به اتصال کابل‌های متعدد و مزاحم داشته باشند.

البته امکان اتصال کامپیوترهای شخصی یا PC به اینترنت بی سیم را نباید از یاد برد. تنها کافی است این تجهیزات به کارت شبکه وایرلس Wireless مجهز باشند.

این قابلیت برای مشتریان و مسافران مزیت‌های بسیاری به همراه دارد. به عنوان مثال مسافرانی که در یک هتل اقامت دارند می‌تواند به راحتی و بدون نیاز به هیچ گونه اتصال کابلی به خط تلفن، کامپیوتر خود را به اینترنت متصل کرده و به انجام کارهای خود بپردازند. در حال حاضر، شرکت اپل تمام لپ تاپ‌های خود را مجهز به تراشه‌های بی سیم و بلوتوث روانه بازار می‌کند. سایر دستگاه‌هایی که با سیستم عامل ویندوز کار می‌کنند نیز به این قابلیت مجهز شده‌اند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایده برتر پارسیان

انواع کالای دیجیتال در فروشگاه آنلاین ماشین های اداری ایده برتر پارسیان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.