اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970912331369620

Huawei Mate 20 Pro انتخابی برای حرفه‌ای‌ها:

لنزهایی حرفه‌ای در یک قاب

کد: 13970912331369620

https://goo.gl/iGoFRh

، (اخبار رسمی): زمانی زندگی یک عکاس در کوله پشتی او خلاصه می‌شد، کیفی که یک دوربین اصلی در آن قرار گرفته بود با تعداد زیادی لنز. اما بعد از چند ساعت یک عکاس مانده بود و یک کوله‌بار سنگین بر دوشش، مشکلی که در حال حاضر Pro Mate 20 Huawei آن را تبدیل به یک خاطره کرده است.

لنزهایی حرفه‌ای در یک قاب
لنزهایی حرفه‌ای در یک قاب

زمانی زندگی یک عکاس در کوله پشتی‌اش خلاصه می‌شد، کیفی که یک دوربین اصلی در آن قرار گرفته بود و تعداد زیادی لنز در آن قرار داشت. اما مشکل با این کوله از زمانی شروع می‌شد که او، آن را بر دوشش قرار می‌داد و برای شکار تصاویر گشت‌زنی می‌کرد، چراکه بعد از چند ساعت یک عکاس مانده بود و یک کوله بار سنگین بر دوشش، مشکلی که در حال حاضر Pro Mate 20 Huawei آن را تبدیل به یک خاطره کرده است.

دوربینی سه‌گانه که هرکدام از لنزهایش کاربرد خاص خودشان را دارند. بزرگترین سنسوری که روی این گوشی در نظر گرفته شده 1/1.7 اینچی است که روی آن لنزی 27 میلمتری با F/1.8 در نظر گرفته شده است. این سنسور می‌تواند تصاویر را با وضوح 40 مگاپیکسل شکار کند. در حقیقت می‌توان این لنز را در دسته لنزهای واید قرار دارد.

دوربین دوم اما سنسوری 1/2.7 اینچی دارد و لنزی که روی آن قرار گرفته 16 میلیمتری بوده  و در دسته لنزهای اولترا واید قرار می‌گیرد. این سنسور می‌تواند تصاویر را با وضوحی 20 مگاپیکسلی به ثبت رساند. اندازه دهانه دیافراگم در دوربین دوم کمی بسته‌تر درنظر گرفته شده و F/2.2 است.

اما ساختار تفنگدار سومی که روی این گوشی در نظر گرفته شده با دو دوربین اول کمی متفاوت‌تر است. سنسور سوم 4/1 اینچی بوده و می‌تواند تصاویر را با وضوح هشت مگاپیکسل ثبت کند. لنزی که روی این سنسور به چشم می‌خورد 80 میلیمتری با F/2.4 است. کاربر به وسیله دوربین سوم می‌تواند تا 5 برابر زوم اپتیکال داشته باشد، به علاوه شرکت سازنده برای اینکه بتواند لرزش‌های دست کاربر را درهنگام عکاسی به خوبی مهار کند، روی دوربین سوم از لرزشگیر اپتیکال استفاده کرده است.

استفاده از این سه لنز با فواصل کانونی مختلف این امکان را به کاربر می‌دهد تا بتواند در شرایط مختلف با توجه به سوژه عکاسی، لنز دلخواه و فاصله کانونی مورد نظر خود را انتخاب و تنظیمات دلخواهش را روی دوربین این گوشی اعمال کند. به وسیله دوربین اول کاربر می‌تواند تصاویر عریض را ثبت کند و در محیط‌های کم نور با اندازه دیافراگم باز مشغول عکاسی شود.

دوربین دوم زوایایی عریض‌تر از دوربین اول را در اختیار کاربر می‌گذارد، موضوعی که اهمیت آن در عکاسی Landscape  چند برابر می‌شود و می‌تواند به کمک کاربر بشتابد. به علاوه F/2.2 در این دوربین باعث می‌شود که کاربر در محیط‌های کم نور عملکرد مناسبی داشته باشد.

دوربین سوم اما برای ثبت تصاویر با زوایایی بسته‌تر در نظر گرفته شده است. با توجه به این موضوع کاربر می‌تواند از سوژه‌هایی که در فواصل دورتر قرار گرفته‌اند، به خوبی عکاسی کند.

هنگامی که این سه دوربین در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، تا اندازه زیادی به نیازهای یک عکاس پاسخ می‌دهند. زمانی برای عکاسی حرفه‌ای وجود چندین لنز، یک نیاز اساسی بود چراکه عکاس در نظر داشت تا با توجه به سوژه مورد نظر خود احساسی خاص را به مخاطب القا کنند. وزن بالای لنزها و دوربین که در کوله پشتی قرار داشت بعد از مدتی بسیار آزار دهنده بود.

با توجه به اینکه Huawei Mate 20 Pro دارای سه لنز با زوایای دید مختلف و فواصل کانونی متفاوت است تا اندازه زیادی می‌تواند به نیازهای یک عکاس حرفه‌ای پاسخ دهد. درحقیقت می‌توان به Huawei Mate 20 Pro لقب یک کوله پشتی عکاسی توجیهی را داد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]