کد: 13970915331915904

فشرده‌سازی تصویر در دوربین مداربسته چیست؟

کد: 13970915331915904

https://goo.gl/dgMkta

، تهران ، (اخبار رسمی): امروزه در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با کاربری‌های گوناگون برای حفظ امنیت از سیستم‌های نظارت تصویری استفاده می‌شود. حتی بسیاری از افراد تمایل دارند در منزل خود نیز دوربین مداربسته نصب کنند.

فشرده سازی تصویر در دوربین مداربسته چیست؟
فشرده‌سازی تصویر در دوربین مداربسته چیست؟

امروزه در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با کاربری‌های گوناگون برای حفظ امنیت از سیستم‌های نظارت تصویری استفاده می‌شود. حتی بسیاری از افراد تمایل دارند در منزل خود نیز دوربین مداربسته نصب کنند

امروزه در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با کاربری‌های گوناگون برای حفظ امنیت از سیستم‌های نظارتی استفاده می‌شود. حتی بسیاری از افراد تمایل دارند در منزل خود نیز دوربین مداربسته نصب کنند.

فشرده سازی تصویر در دوربین مداربسته چیست؟

در حال حاضر سیستم‌های نظارتی مداربسته سمت و سوی جدیدی یافته‌اند و بیشتر از دستگاه‌های ضبط دیجیتال DVR یا دوربین‌های تحت شبکه IP استفاده می‌شود.

به همین علت مبحث فشرده‌سازی اطلاعات اهمیت زیادی پیدا می‌کند و کارشناسان و تکنسین‌های دوربین مدار بسته باید توجه زیادی به فشرده‌سازی تصاویر دوربین مداربسته در هارد دیسک داشته باشند.

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از طریق آنها تصویر دوربین مداربسته را فشرده‌سازی کرد. به عنوان مثال روش MPEG و روش Wavelet.

از آنجایی که تصاویری که با استفاده از دوربین مداربسته ثبت و سپس ارسال می‌شوند، بسیار زیاد بوده و حجم بالایی دارد، به احتمال قوی موجب بروز مشکل در عملکرد سیستم‌های ذخیره‌سازی دیتا خواهد شد. بنابراین برای پیشگیری از ایجاد این مشکل لازم است فرآیند فشرده سازی تصاویر در دوربین مداربسته انجام گیرد.

البته خوب است بدانید که تکنولوژی فشرده سازی اطلاعات، از مدت‌ها قبل مورد استفاده قرار می‌گرفته و به عنوان یک تکنولوژی جدید شناخته نمی‌شود. به علاوه، تصاویر دوربین‌های آنالوگ همیشه به صورت فشرده شده ذخیره می‌شوند.

برای این کار، برنامه‌های کاربردی زیادی وجود دارد که هر یک از آنها براساس اولویت خاص خود کار می‌کنند. مثلا برخی برنامه‌ها به وضوح تصویر و برخی دیگر به حداقل حجم اطلاعات اشاره دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایده برتر پارسیان

انواع کالای دیجیتال در فروشگاه آنلاین ماشین های اداری ایده برتر پارسیان

منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.