اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971030341717254

طرح رویش نیک‌استارتر، نخستین کمپین استانی کراودفاندینگ کشور از خوزستان شروع شد

رویش از خاک‌های حاصلخیز خوزستان

کد: 13971030341717254

https://goo.gl/rhgbL4

، (اخبار رسمی): سامانه تامین مالی جمعی نیک‌استارتر نخستین فاز کمپین کراودفاندینگ استانی خود را با نام «طرح رویش» در استان خوزستان آغاز کرد. به گزارش نیک‌استارتر، طرح رویش، کمپینی ملی است که در آن از استارت‌آپ‌ها و گروه‌های فعال در حوزه کسب‌وکار در یک استان خاص دعوت می‌شود تا در این کمپین شرکت کنند.

رویش از خاک‌های حاصلخیز خوزستان
رویش از خاک‌های حاصلخیز خوزستان
رویش از خاک‌های حاصلخیز خوزستان
رویش از خاک‌های حاصلخیز خوزستان
رویش از خاک‌های حاصلخیز خوزستان
رویش از خاک‌های حاصلخیز خوزستان

طرح رویش در استان خوزستان از 25 دی ماه 97 آغاز شده و گروه‌ها و علاقه‌مندان به این طرح به مدت یک ماه مهلت دارند تا پروژه خود را در وب‌سایت طرح رویش خوزستان (rooyesh.nikstarter.com) ثبت‌نام کنند.

در طرح رویش پس از ثبت‌نام اولیه و دریافت مدارک و اطلاعات لازم از پروژه‌های ارسالی، محصولات و سرویس‌های تولیدی گروه‌ها مورد ارزیابی اولیه قرار می‌گیرد. پس از این ارزیابی، پروژه‌های برگزیده به رویداد اصلی راه پیدا می‌کنند و می‌توانند در Demo Day کمپین، ایده و پروژه خود را مقابل داوران و شرکت‌کنندگان حاضر در رویداد، معرفی و ارائه کنند.

در نهایت برندگان کمپین از میان پروژه‌های حاضر انتخاب می‌شوند و می‌توانند فرآیند شتابدهی و تامین مالی جمعی خود را در وب‌سایت نیک‌استارتر آغاز کنند.

محمد اسماعیل‌خانیان، مدیر نیک‌استارتر درباره هدف اصلی این رویداد توضیح داد: «اولویت نیک‌استارتر برای جذب پروژه‌ها، گروه‌های محصول‌محوری است که خلاقیت و نوآوری در محصولات خود را در اولویت قرار می‌دهند و برای تولید انبوه آنها به سرمایه نیاز دارند. از بین تیم‌هایی که از سراسر کشور طرح ارسالی خود را برای ما می‌فرستادند، تعداد زیاد پروژه‌های غیرتهرانی نظر ما را به خود جلب کرد.»

به گفته اسماعیل‌خانیان، ویژگی مشترک این تیم‌ها، ایده خوب و اجرایی و اعضای تیم باانگیزه و پرشوق بود؛ با این همه اکثریت گروه‌ها بلوغ و شرایط کافی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار و حضور در کراودفاندینگ را نداشتند. مدیر نیک‌استارتر در این باره گفت: «در همفکری که با موسسه دانش‌بنیان برکت داشتیم به این نتیجه رسیدیم که بهتر است با تمرکز دقیق، استان به استان در کشور پیش برویم، گروه‌های مستعد را پیدا کنیم و با آموزش آنها شرایط رشد اکوسیستم کسب‌وکار در یک منطقه را فراهم کنیم.»

به عقیده او با این کار هم مردم یک منطقه با مفهوم کراودفاندینگ آشنایی پیدا می‌کنند و فرهنگ پیش‌خرید و حمایت از ایده‌ها به مرور رواج می‌یابد، هم ایده‌هایی خوبی که شاید به علت امکانات کم و آموزش ناکافی احتمال شکست بالایی داشتند، این فرصت را به دست می‌آورند که خود را در فضای ملی کسب‌وکار محک بزنند.

اسماعیل‌خانیان در ادامه خبر داد نیک‌استارتر در نظر دارد طرح رویش را پس از استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، ایلام و چهارمحال بختیاری، در آینده در سایر استان‌های کشور نیز به اجرا دربیاورد.

فاز نخست این طرح در استان خوزستان از روز سه‌شنبه 25 دی ماه 97 آغاز شده و گروه‌ها و علاقه‌مندان به این طرح به مدت یک ماه مهلت دارند تا پروژه خود را در وب‌سایت طرح رویش خوزستان (rooyesh.nikstarter.com) ثبت‌نام کنند.

بیستم بهمن ماه 97 پس از ارزیابی پروژه‌های ارسالی با معیارهای موجود، پنج پروژه برتر انتخاب می‌شوند که آنها می‌توانند بیست‌وپنجم همان ماه درDemo Day این کمپین، پروژه خود را عرضه کنند.

به گفته اسماعیل‌خانیان، فاز دوم این طرح در استان سیستان و بلوچستان از یکم بهمن ماه شروع می‌شود و گروه‌های علاقه‌مند می‌توانند اطلاعات پروژه را در وب‌سایت طرح رویش سیستان و بلوچستان ثبت نام کنند.

سامانه تامین مالی جمعی نیک‌استارتر و پارک علم و فناوری خوزستان از حامیان طرح رویش خوزستان هستند.

نیک‌استارتر فعالیت خود را به عنوان یک کراودفاندینگ از ابتدای سال 96 آغاز کرد و تاکنون توانسته است با جذب نزدیک به 30 پروژه استارت‌آپی، در مجموع مبلغ یک میلیارد تومان جمع‌آوری کند. نیک‌استارتر از معدود کراودفاندینگ‌های ایرانی است که بدون جذب پروژه‌های خیریه، تلاش داشته تا با تمرکز روی حمایت از ایده‌ها و محصولات داخلی، به رشد اکوسیستم کسب‌وکار کمک کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نیک استارتر

طراحان و تکنسین ها، نویسندگان و هنرمندان جدیدترین ایده های بکر خود را با ما در میان می گذارند و گروه فنی و داوری ما بعد از تایید صلاحیت فنی و حرفه ای، آنها را با شما به اشتراک می گذارد.این شما هستید که با حمایت خود به آفرینش یک محصول جذاب کمک می کنید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]