اطلاعات تماس
  • 091987***** - 091987*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139711013419810783

مزایای درمان شقاق با لیزر نسبت به روش‌های جراحی

کد: 139711013419810783

https://goo.gl/q6h88k

، تهران , (اخبار رسمی): بیماری شقاق یا فیشر یک بیماری دردناک ناحیه مقعد است که نیاز به درمان فوری دارد، امروزه یکی از موثرترین روش‌های درمان این بیماری لیزر درمانی است که بدون ایجاد هیچ‌گونه عارضه‌ای به درمان این بیماری می‌پردازد، برای انجام درمان شقاق با لیزر نیازی به استفاده از بیهوشی نیست.

مزایای درمان شقاق با لیزر نسبت به روش های جراحی (فیشرکتومی و اسفنکتروتومی )
درمان شقاق با لیزر

درمان شقاق با لیزر بستگی به میزان عود بیماری دارد در صورتیکه شقاق در حالت حاد قرار داشته باشد می‌توان با لیزر کم توان نیز درمان کرد و اگر بیماری در حالت مزمن قرار داشته باشد نیاز به اشعه پرتوان است

شقاق یا فیشر یکی از بیماری‌های دردناک ناحیه‌ی مقعد است که نیاز به درمان فوری دارد زیرا که با خود مشکلات بسیاری را برای بیمار به همراه می‌آورد. این بیماری ناشی از عوامل گوناگونی رخ می‌دهد و موجب ایجاد برش و یا ترک در ناحیه مقعد می‌شود. این ترک در صورت بی توجهی می‌تواند گسترش یابد و به موجب آن درد بیمار نیز افزایش خواهد یافت. اما در حال حاضر نگرانی جدی برای ابتلا به این بیماری وجود ندارد زیرا که روش‌های درمانی مختلفی برای آن ابداع شده است.

در گذشته برای درمان شقاق از روش‌های جراحی سنتی شقاق استفاده می‌شد، این روش‌ها که شامل فیشرکتومی، اسفکترومی، دیلاتاسیون و …بود علاوه بر این که در زمان درمان مشکلات بسیاری را با خود به همراه آورده و نیاز به طول درمان داشت، در آینده نیز عارضه‌های را از جمله بی‌اختیاری در دفع مدفوع و گاز روده را به همراه می‌آورد از همین روی پزشکان انجام این روش‌های منسوخ را توصیه نمی‌کنند.

امروزه یکی از موثرترین و بهترین روش‌های درمان این بیماری استفاده از لیزر است که بدون ایجاد هیچ گونه عارضه‌ای به درمان این بیماری می‌پردازد. برای انجام درمان شقاق با لیزر نیازی به استفاده از بیهوشی نیست بلکه تنها می‌توان با استفاده از بی حسی‌های موضعی این بیماری را درمان کرد.

درمان شقاق با لیزر بستگی به میزان عود بیماری دارد در صورتی که شقاق در مرحله حاد قرار داشته باشد می‌توان آن را با لیزر کم توان نیز درمان کرد و اگر بیماری در حالت مزمن قرار داشته باشد نیاز به اشعه پرتوان است. در درمان فیشر با لیزر از اشعه کربن دی اکسید استفاده می‌شود،در حین عمل ابتدا بافت‌های فیبروتیک و گرانولیت عضله منقبض شده مقعد یا همان اسفنکتر حذف می‌شود، در نتیجه‌ی این عمل عضله اسفنکتر تا حدودی شل شده و از حالت انقباض خارج خواهد شد. در مرحله‌ی بعد لبه‌های شکاف فیشر توسط اشعه‌های لیزر، به صورت مداوم و بدون وقفه پرتو افکنی می‌شوند تا عروق کوچک بریده شده در حین عمل و همچنین زخم شقاق را ترمیم کند تا از این طریق از خونریزی جلوگیری شود و بیماری درمان شود.

مزایای درمان شقاق با لیزر

در گذشته در صورتی که روش‌هایی مثل تغییر سبک زندگی از جمله تغییر رژیم غذایی و ورزش بر روی درمان بیماری فیشر موثر نبود، از روش‌های جراحی شقاق استفاده می‌شد، این روش مشکلات بسیاری دارد اما امروز استفاده از لیزر به عنوان روشی موثر و پیشرفته بدون هیچ عارضه‌ای می‌تواند در درمان بیماری شما مفید باشد، برخی از مزایای درمان شقاق با لیزر به این شرح است:

  • بدون درد و خونریزی: مسلماً انجام روش‌های سنتی جراحی شقاق مثل فیشرکتومی که با استفاده از تیغ جراحی انجام می‌پذیرد، درد و خونریزی بسیاری را به بیماری تحمیل می‌کند، ولی انجام روش‌های درمان با استفاده از لیزر بدون هیچ گونه درد و خونریزی است زیرا که لیزر عروق آسیب دیده را ترمیم کرده و خونریزی آنها جلوگیری به عمل می‌آورد همچنین میزان درد با استفاده از این روش به حداقل کاهش پیدا می‌کند.
  • بدون نیاز به بیهوشی: برای انجام روش‌های جراحی سنتی شقاق نیاز به تزریق داروی بیهوشی است، این دارو همراه با عوارض بسیاری برای بدن است و استفاده از آن جز در موارد ضروری توصیه نمی‌شود اما انجام روش لیزر نیاز به بیهوشی نیست بلکه می‌توان با استفاده از بی حسی موضعی این عمل را انجام داد.
  • بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان: برای انجام عمل جراحی نیاز به بستری شدن در بیمارستان و انجام آزمایشاتی قبل از انجام عمل است اما انجام لیزر به صورت سرپایی صورت می‌گیرد و نیازی به بستری شدن نخواهد بود.
  • عدم ابتلا به بیماری‌های ویروسی: انجام عمل جراحی باز هر چند که در محیط استریل صورت می‌گیرد ولی با این حال ریسک ابتلا به بیماری‌های ویروسی نظیر هپاتیت و یا ایدز را افزایش خواهد داد در صورتی که انجام لیزر بدون ایجاد برش مانع از ابتلا به بیماری می‌شود.
  • جلوگیری از عوارض این بیماری: تجربه نشان داده اغلب بیماران پس از انجام روش‌های جراحی شقاق دچار عدم کنترل در دفع مدفوع و گازهای روده می‌شوند از همین روی انجام روش جراحی به ندرت صورت می‌گیرد. ولی درمان فیشر با لیزر بدون هیچ گونه عارضه‌ای خواهد بود.
  • عدم نیاز به طی کردن دوره نقاهت: طی تحقیقات به عمل آمده بسیاری از بیماران به سبب داشتن مشغله روزانه و نداشتن وقت کافی برای طی کردن دوره نقاهت از درمان بیماری خود سرباز می‌زنند که باید بدانند در این حالت بیماری آنها پیشرفت کرده و ممکن است درمان را با مشکل مواجه کند، اما در حال حاضر استفاده از لیزر درمانی مشکل این بیماران را حل می‌کند زیرا این روش نه تنها نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد بلکه نیازی به زمان برای طی کردن دوره نقاهت نیز نخواهد بود و فرد می‌تواند بلافاصله به محل کار و روال عادی زندگی باز گردد.
  • عدم نیاز به پانسمان : یکی دیگر از مشکلاتی که انجام روش‌های جراحی با خود به همراه می‌آورد نیاز به پانسمان کردن است که در درمان شقاق با لیزر این مشکل وجود ندارد.
  • هزینه کمتر : یکی از مواردی که باید در درمان با لیزر در نظر بگیرید این است که بیمه هزینه آن را تقبل نمی‌کند اما با این حال لیزر هزینه‌ای کمتر نسبت به انجام جراحی شقاق دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایران کلینیک

پیشرفته ترین و مجهزترین مرکز درمان بواسیر، هموروئید، کیست مویی، شقاق، فیستول با لیزر در یک جلسه زیر نظر متخصص کولورکتال با 25 سال تجربه

اطلاعات تماس
  • 091987***** - 091987*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان