اطلاعات تماس
  • 02122140231 093636*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139712083521311193

چطور برای همیشه از شر درد لگن خلاص شویم

کد: 139712083521311193

https://goo.gl/HkkjHk

، (اخبار رسمی): جراحی تعویض مفصل لگن از موثرترین روش‌های از بین بردن درد ناشی از ساییدگی مفصل ران است که می‌تواند یک فرد زمین‌گیر شده را دوباره به یک زندگی فعال و با نشاط بازگرداند.

چطور برای همیشه از شر درد لگن خلاص شویم
چطور برای همیشه از شر درد لگن خلاص شویم

درد مانند بینایی یک حس است. همان‌طور که بینایی لازمه زندگی است بدون حس درد هم زندگی ادامه نمی‌یابد. درد می‌گوید مشکلی در بدن وجود دارد که باید به آن توجه کرد. ولی درد همان اندازه که برای سلامتی لازم است دردناک هم است.

هر دردی که داشته باشیم فکر می‌کنیم بدترین درد دنیا است. ولی باور بکنید یا نکنید درد لگن بدترین درد است. راه رفتن را از شخص می‌گیرد و او را زمین‌گیر می‌کند.

درد لگن علت‌های زیادی دارد ولی در بسیاری اوقات به علت آرتروز و ساییدگی مفصل ران ایجاد می‌شود. در کشور ایران، علت‌های دیگری مانند سیاه شدن سر استخوان ران، دررفتگی مادرزادی مفصل ران یا روماتیسم هم می‌تواند موجب درد لگن شود.

در صورتی‌که فردی دچار درد لگن شده است در اولین زمان ممکن باید به جراح ارتوپد مراجعه کند. هیچوقت نباید فکر کرد این درد گذرا است و حالا اگر مدتی گذشت و خوب نشد بعدا می‌توان به پزشک مراجعه کرد. خیلی از علل دردهای لگن باید زود درمان شوند و تاخیر در درمان می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

تا همین چند سال قبل خرابی مفصل لگن و ران مساوی با خانه نشینی فرد بود و نهایت درمانی که پزشک می‌توانست انجام دهد استفاده از مسکن بود. امروز اوضاع به کلی فرق کرده است.

پیشرفت‌های زیادی که در سال‌های اخیر در طراحی و کارگذاری مفصل مصنوعی به دست آمده این توانایی را می‌دهد که با کمک عمل جراحی تعویض مفصل ران درد لگن ناشی از ساییدگی و آرتروز آن را با ضریب اطمینان بالای 95 درصد از بین برد و این فوق العاده است.

در این عمل جراحی سر آسیب دیده استخوان ران خارج شده و یک سر مصنوعی به جای آن قرار می‌گیرد و کاسه لگن هم با یک کاسه مصنوعی جایگرین می‌شود. تعویض مفصل ران یکی از موفقیت آمیزترین اعمال جراحی در انسان است.

با تعویض مفصل لگن بیمار از دردی مزمن که مدت‌ها مانع یک فعالیت بدنی طبیعی شده است رها می‌شود. این جراحی در کنار از بین بردن درد موجب اصلاح لنگش و کوتاهی پا هم می‌شود.

برای مطالعه بیشتر در مورد جراحی تعویض مفصل ران می‌توان به مقاله دکتر مهرداد منصوری در سایت ایران ارتوپد مراجعه کرد.

مثل هر کار دیگری برای موفق شدن اول باید مطالعه کرد. یاد گرفت و با چشم‌های باز عمل کرد. سایت ایران ارتوپد بزرگترین مرجع آموزش ارتوپدی به زبان فارسی ساده و برای استفاده عموم مردم است. با بیش از پنج هزار مقاله و صدها فیلم آموزشی و مطالب دیگر. خود را به سلاح علم مجهز کرد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایران ارتوپد

ایران ارتوپد کامل ترین مجموعه مقالات در مورد بیماری های استخوان و مفاصل و ارتوپدی است. ایران ارتوپد به زبان ساده و برای مردم نوشته شده است. این سایت نتیجه کوشش دکتر مهرداد منصوری متخصص ارتوپدی است.

اطلاعات تماس
  • 02122140231 093636*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی