کد: 13971213353339721

تغیرات بازار طلا در هفته گذشته

کد: 13971213353339721

https://goo.gl/3YnwTN

، تهران ، (اخبار رسمی): اونس طلای جهانی از ژوئیه سال ۲۰۱۶ تا به امروز در فاز خنثی معامله می‌شود. بازار در طول دو و نیم سال گذشته زیر ۱۳۷۵ دلار و بالای کف قیمتی ۱۲۲۲ دلار نوسان می‌کند.

تغیرات بازار طلا در هفته گذشته
تغیرات بازار طلا در هفته گذشته

در ابتدای سال ۲۰۱۸ اونس طلا تشکیل اوج داد (نرخ ۱۳۶۶ دلار) و در ادامه با شکست کف کانال صعودی به نرخ ۱۱۶۰ دلار سقوط کرد. با این حال در چند ماه گذشته بازار حرکت اصلاحی و صعودی را شروع کرده و قیمت طلا توانسته تا مقاومت ۱۳۴۰ دلاری افزایش یابد.

بهای طلا در جمعه هفته گذشته نسبت به جمعه هفته ماقبل آن، به دلار و یورو 1.54 و 1.82 درصد کاهش یافت. نوسانات هفته گذشته قیمت طلا در بازار نیویورک در محدوده 1327.41 – 1307/01 دلار برای هر اونس و در محدوده 1168.48 – 1149.73 یورو در هر اونس ثبت شد. تعلیق افزایش تعرفه‌های تجاری آمریکا بر کالاهای چینی و همچنین رشد بهتر از انتظار اقتصاد آمریکا در فصل چهارم 2018 ، سبب کاهش بهای طلا در هفته گذشته شد. با این وجود، افزایش شدید ارزش پالادیوم برخی سرمایه گذاران را به خرید آن به جای طلا ترغیب کرد که در کاهش بهای طلا نقش داشت. البته مناقشات نظامی بین هند و پاکستان و اظهارت یکی از اعضای تیم مذاکره کننده آمریکا با چین مبنی بر حل نشدن برخی مسائل مهم در مذاکرات تجاری، از شدت افت بهای طلا کاست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مشاوره مالی روشنگران

مرکز مشاوره مالی روشنگران با بیش از 20 سال تجربه تخصصی، در انجام خدمات در حوزه های مالیاتی، حسابداری، حسابرسی،مشاوره مالی، بیمه و تأمین اجتماعی، طرح های عارضه یابی،طرح های توجیهی و مطالعات امکان سنجی بازار (PFS, FS ) مشغول به فعالیت می باشد. این شرکت با افتخار به موفقیت در انجام کلیه وظایف خود بخصوص موفقیت در کلیه پرونده های مالیاتی کارفرمایان، یکی از موفق ترین شرکت ها در این زمینه محسوب می گردد.

منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.