اطلاعات تماس
  • ۰۲۱۸۸۸*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139801163585210003

باورهای اشتباه در مورد هموروئید یا بواسیر

کد: 139801163585210003

http://bit.ly/2Inkm3W

، تهران , (اخبار رسمی): بسیاری از مردم تصورهای مختلفی در رابطه با این عارضه دارند و این تصویر اشتباه باعث شده تا فرآیند درمان این عارضه با اختلال مواجه شود از همین رو برخی از اشتباهات در این مقاله بیان شده است.

باور های اشتباه در مورد هموروئید یا بواسیر
باورهای اشتباه در مورد هموروئید یا بواسیر

این اشتباه محض است که تصور شود، تنها مسن‌ترها گرفتار این عارضه می‌شوند، در واقع هموروئید اغلب افراد جوان را درگیر می‌کند، البته افزایش سن و تهلیل ماهیچه نیز در بروز این عارضه بی‌تاثیر نخواهد بود

بیماری هموروئید یکی از رایج‌ترین بیماری‌های گوارشی است که کیفیت زندگی افراد جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد، این بیماری واریسی شدن عروق دیواره مقعد است و در وارد آمدن فشار بیش از اندازه به عروق مقعد ایجاد می‌شود و معمولاً علت آن ابتلا به یبوست مزمن و مداوم شناخته می‌شود. بسیاری از مردم تصورهای مختلفی در رابطه با این عارضه دارند و این تصویر اشتباه باعث شده تا فرآیند درمان این عارضه با اختلال مواجه شود از همین روی در ادامه برخی از اشتباهات بیان شده است.

تنها کسی که هموروئید دارد، من هستم!

این عارضه شیوع بسیار گسترده‌ای دارد به گونه‌ای که از هر دو نفر یک نفر برای یک‌بار هم که شده درجات مختلفی از بواسیر را تجربه می‌کند. پس توصیه می‌شود با این تصور اشتباه و ترس از مراجعه به پزشک فرآیند درمان به تاخیر نیافتد.

فقط افراد مسن بواسیر دارند

این اشتباه محض است که تصور شود، تنها مسن‌ترها گرفتار این عارضه می‌شوند، در واقع هموروئید اغلب افراد جوان را درگیر می‌کند، البته افزایش سن و تحلیل ماهیچه نیز در بروز این عارضه بی تاثیر نخواهد بود. از علت‌های بروز بواسیر یا هموروئید می‌توان به کم تحرکی، اسهال و یبوست مزمن، حمل و جابه جایی اشیاء سنگین و … اشاره شود که افزایش سن را نیز می‌توان به این لیست اضافه کرد.

مصرف غذاهای تند عامل خونریزی بواسیر است

هیچ شواهدی مبنی بر تاثیرگذاری غذاهای تند بر خونریزی از بواسیر وجود ندارد، در واقع می‌توان این نکته را ذکر کرد که عامل خونریزی از هموروئید وارد آمدن فشار به این ناحیه و یبوست است و هیچ رابطه‌ای با مصرف غذاهای تند ندارد.

رژیم غذایی با هموروئید رابطه ندارد

بیماری هموروئید از انواع بیماری‌های دستگاه گوارش شناخته می‌شود که رابطه‌ای مستقیم با مصرف غذاهای مختلف دارد. چرا که یکی از علت اصلی بروز این بیماری ابتلا به یبوست شناخته می‌شود و عامل یبوست نیز مصرف غذاهای فاقد فیبر کافی است. در نتیجه به تمامی بیماران مبتلا به بواسیر توصیه می‌شود از رژیم غذایی استفاده کنند که فیبر به میزان کافی در آن باشد.

رژیم غذایی مناسب باید روزانه 20 تا 35 گرم فیبر داشته باشد.

نشستن بر روی سطوح سرد موجب هموروئید می‌شود

هیچ اطلاعات دقیقی مبنی بر تاثیرگذاری سرما بر روی بواسیری وجود ندارد. ولی تجربه نشان داده استفاده سرما یا همان کیسه یخ می‌تواند در بهبود تورم و درد عروق بواسیری تاثیرگذار باشد.

مبتلایان به هموروئید نباید ورزش کنند

ورزش نکردن و بی تحرکی عاملی برای بواسیر شناخته می‌شود، در نتیجه انجام ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی و شنا برای درمان این عارضه توصیه می‌شود. اما باید در نظر داشت از انجام ورزش‌های سنگین نظیر بلند کردن وزنه جداً خودداری کند زیرا وضعیت بیماری را وخیم‌تر خواهد کرد.

هموروئید با جراحی درمان می‌شود

درمان هموروئید تنها از طریق جراحی نیست بلکه راهکارهای بسیاری برای درمان این عارضه وجود دارد. در مراحل ابتدایی بروز بواسیر از روش‌هایی نظیر تغییر رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی استفاده می‌شود در حالی که عمل جراحی تنها در موارد ضروری و در مورد هموروئیدهای ترومبوزه کاربرد دارد.

ابتلا به هموروئید خطر سرطان را افزایش می‌دهد!

ابتلا به هموروئید هیچ رابطه‌ای با سرطان ندارد و خطر ابتلا به آن را افزایش نخواهد داد. یکی از اشتباهات رایجی که در این مورد وجود دارد این است که اغلب افراد مبتلا به بواسیر دچار خونریزی می‌شوند، خونریزی از مقعد می‌تواند نشانه بسیاری از بیماری‌های گوارشی از جمله سرطان مقعد باشد. به این ترتیب هرگونه خونریزی از دستگاه گوارش باید مورد بررسی‌های دقیق پزشکی قرار گیرد.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به ونک لیزر مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک ونک لیزر

درمان هموروئید بواسیر شقاق فیستول کیست مویی با لیزر

اطلاعات تماس
  • ۰۲۱۸۸۸*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان