اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980213365079721

مزایای پرداخت الکترونیکی مالیات

کد: 13980213365079721

http://bit.ly/2Y8zgQb

، تهران , (اخبار رسمی): پیشرفت روزافزون فناوری و تغییر نیازهای بشر، زندگی جوامع انسانی را در همه ابعاد آن دستخوش دگرگونی‏‌های قابل ملاحظه‌ای کرده است، به طوری‌که این پیشرفت‏‌ها، تغییرات بی‌شماری را در روابط شهروندان و دولت ایجاد کرده که سبب صرفه‌جویی در وقت و هزینه هم دولت و هم مردم خواهد شد.

مزایای پرداخت الکترونیکی مالیات
مزایای پرداخت الکترونیکی مالیات

امروزه با پیشرفت و گسترش فن‌آوری‌های ارتباطات و اطلاعات، شهروندان می توانند خدمات و اطلاعات دولتی را به صورت خدمات الکترونیکی دریافت کنند.

خدمات الکترونیکی ابزاری جهت پاسخگویی، مسولیت‌پذیری و شفاف‌سازی فرایندهای سازمانی است. سازمان امور مالیاتی نیز به عنوان سازمانی مالی که ارتباطات چند جانبه‌ای با تمام بخش‌های جامعه، یعنی شرکت‌های خصوصی، شهروندان، نهادهای دولتی و کارمندان در فرایندهای سازمانی خود دارد، اقداماتی را در مسیر الکترونیکی کردن فرایندها راه اندازی کرده است و مجموعه اقداماتی را نیز در دست اجرا دارد.

ارائه اظهارنامه و صورت معاملات و پرداخت الکترونیکی مالیات از مجموعه خدماتی است که توسط سازمان امورمالیاتی اجرایی شده و مورد اقبال عموم و مودیان مالیاتی قرار گرفته است. مطابق قانون کلیه اشخاص حقوقی و همچنین اشخاص حقیقی مندرج در قانون مکلف هستند اظهارنامه و صورت معاملات فصلی الکترونیکی خود را در زمان معین شده در قانون به اداره امور مالیاتی مربوطه تحویل دهند.

هدف مسئولان سازمان از طراحی و راه اندازی این سامانه‌ها این بود که برخی موانع پیش روی مودیان از جمله اتلاف وقت و انرژی را از بین برده و از هزینه‌های اضافی آنها بکاهند. مودیان مالیاتی در هر ساعت از شبانه‌روز و به کمک یک رایانه به سهولت و راحتی می‌توانند به پورتال سازمان مالیاتی وصل شده و نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کرده و آن را بازبینی کنند و مالیات خود را به صورت الکترونیکی بپردازند.

از این رو سازمان امور مالیاتی در راستای تسهیل در ارائه اظهار نامه الکترونیکی، دیگر نیازی به حضور مودی به سیستم مالیاتی نیست و امکان پرداخت الکترونیکی فراهم شده و مودی می‌تواند از محل کار یا منزل، سوابق پرونده مالیاتی را رویت کرده و از مزایا، تسهیلات مالیاتی، بخشودگی جرایم و تقسیط مالیاتی برخوردار شود.

از سوی دیگر طرح جامع مالیاتی به عنوان یکی از کلان‌ترین برنامه اقتصادی دولت یکی از اساسی‌ترین و مهمترین راهبردهای اجرایی دولت الکترونیک در حال راه اندازی و پیاده‌سازی است. قبل از تهیه و اجرایی شدن طرح جامع مالیاتی، اطلاعات فعالیت‌های اقتصادی کشور با تکیه بر روش‌های سنتی و بررسی اسناد حسابداری اشخاص حقیقی و حقوقی دراختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌گرفت که به دلیل پیچیدگی فرایندهای اقتصادی و عدم امکان شناسایی بسیاری از فعالان اقتصادی و طولانی بودن فرایند انتقال و پردازش اطلاعات، منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی و فرار مالیاتی و فساد اداری می‌شود.

این طرح زیر ساخت کلیه خدمات الکترونیکی و مالیاتی است که دولت می‌تواند در اختیار مودیان قرار دهد که در صورت اجرایی شدن آن به صورت کامل، می‌تواند منجر به بهبود روش‌های دریافت مالیات، رشد درآمدهای مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی و تامین سلامت اداری شود. مفهوم دولت الکترونیک با این اقدام سازمان مالیاتی برای عموم مردم و بالاخص مودیان مالیاتی قابل لمس و درک است و پرواضح است بدین طریق اعتماد مودیان به دستگاه مالیاتی افزون شده و استقبال زیادی از اقدامات دولت الکترونیک خواهند کرد.

از سوی دیگر این سامانه با صرفه جویی در زمان، حمل و نقل، ساعات کار، هزینه‌های خدمات و منابع انرژی، امکان ارائه خدمات در هر مکان و هر زمان، افزایش کارآیی، کوچک سازی دولت، تسهیل اخذ اطلاعات و خدمات می‌شود که مهم‌‌ترین نتیجه این امر، افزایش رضایت مردم خواهد بود که در نهایت می‌تواند موجبات توسعه و رشد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را در کشور فراهم سازد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مشاوره مالی روشنگران

شرکت مشاوره مالی روشنگران عضو انجمن مشاوران مدیریت ایران و انجمن حسابداری ایران اولین مرکز ارائه دهنده خدمات مالی، دارای گواهینامه کیفیت، امنیت، رضایت. و ارائه دهنده ی خدمات مشاوره مالی، خدمات مالیاتی، مالی و حسابداری، بیمه تامین اجتماعی، ممیزی رعایت قوانین، حسابداری مدیریت، حسابرسی داخلی- عملیاتی برای بنگاه های اقتصادی و اشخاص حقیقی در کشور ایران می باشد. از دیگر خدمات شرکت مشاوره مالی روشنگران اعزام کارشناس مجرب حسابداری به شرکت شما می باشد. نیروی درخواستی مورد نیاز خود را با تکمیل اطلاعات مورد نیاز به ما اعلام نمایید تا در سریعترین زمان کارشناس مربوطه اعزام گردد. در حال حاضر این شرکت بعنوان یکی از مراکز مهم کشور، با بیش از ۱۰۰ کارمند متخصص در دفتر مرکزی و دوشعبه واقع در تهران و استان قم و یک مرکز خدمات آموزشی حسابداری و مدیریت به حدود بیش از ۴۰۰ مشتری خدمات ارائه می نماید. این شرکت در طی سال های گذشته با هدف استقرار و اشاعه فرهنگ حسابدهی، حسابخواهی و با فراهم آوردن شرایط رشد و بالندگی در جهت بهبود زندگی خود و دیگران در راستای افزایش ثروت و سود صاحبان سهام و مشتریان گام برداشته و با انجام تحقیق و پژوهش های متعدد در زمینه های مرتبط با حرفه، سهم بزرگی در ارتقاء سطح کیفیت دانش و آموزش مشاوره حسابداری و مدیریت و انتقال تجارب دارد. آدرس: تهران - تهران، میدان هفتم تیر، ابتدای بزرگراه مدرس شمال، بعد از خیابان زهره، پلاک ۶۵، ساختمان روشنگران، طبقه اول، واحد ۳ تلفن: 02142735000 فکس: 02142735000 وب سایت: http://roshangaran.ir ایمیل: [email protected]

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار