اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980530397329755

چگونگی تعمیر تلویزیون 58 اینچ سامسونگ

کد: 13980530397329755

http://bit.ly/2KR7aVP

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از ایرادهای متداول در این سایز از تلویزیون‌های سامسونگ روشن نشدن تلویزیون بدون داشتن حالت استندبای است. برد پاور این تلویزیون‌ها به دلیل خرابی بخش بک لایت آسیب می‌بیند و باعث خارج شدن برد پاور از حالت عادی می‌شود به نحوی که حتی چراغ استندبای دستگاه هم روشن نمی‌شود.

تعمیر تلویزیون 58 اینچ سامسونگ
چگونگی تعمیر تلویزیون 58 اینچ سامسونگ

در طی سال‌های اخیر خریداران زیادی اقدام به خرید تلویزیون‌های اینچ بالای سامسونگ کرده‌اند، 58، 60، 65 سایزهای مختلف تلویزیون سامسونگ هستند که تقریبا با نقشه فنی مشابه روانه بازار مصرف شده‌اند و در ادامه این نوشته نحوه تعمیر تلویزیون 58 اینچ سامسونگ بررسی می‌شود.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

یکی از ایرادهای متداول در این سایز از تلویزیون‌های سامسونگ روشن نشدن تلویزیون بدون داشتن حالت استندبای است.

برد پاور این تلویزیون‌ها به دلیل خرابی بخش بک لایت آسیب می‌بیند و اتصال کوتاه ترانزیستورهای ماسفت بایاس بخش بک لایت باعث خارج شدن برد پاور از حالت عادی می‌شود به نحوی که حتی چراغ استندبای دستگاه هم روشن نمی‌شود.

در این حالت تعمیر برد پاور تلویزیون اگر بدون بررسی و احتمالا تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ انجام شود بعد از چند ساعت و یا حداکثر چند روز کارکرد، خرابی برد پاور تکرار می‌شود. به همین دلیل در صورت مواجهه با خرابی برد پاور حتما باید بخش بک لایت مورد بررسی و عیب‌یابی قرار گیرد.

خرابی بک لایت تلویزیون 58 اینچ سامسونگ

در این مدل از تلویزیون‌های سامسونگ از بک لایت شاخه‌ای در 5 ردیف 14‌تایی استفاده شده است.

لامپ‌های بک لایت به تدریج (معمولا تک تک) دچار خرابی می‌شوند و با بالا رفتن تعداد لامپ‌های خراب فشار مضاعفی به برد پاور وارد می‌شود و به مرور زمان باعث خرابی آن می‌شود.

تعمیر تلویزیون 58 اینچ سامسونگ

اگر تعداد لامپ‌های خرابی بخش بک لایت کم باشد انتخاب تعمیر بک لایت تلویزیون به جای تعویض کامل باعث کاهش هزینه تعمیر تلویزیون خواهد شد اما اگر تعداد لامپ‌های خراب بیشتر از یک چهارم کل لامپ‌ها باشد و یا کیفیت لامپ‌های سالم در حد مطلوب نباشد حتما باید بک لایت تلویزیون به طور کامل تعویض شود.

استفاده از اصلاحیه لامپ‌ها که شامل استفاده از لامپ‌های پشت فلزی و چسب حرارتی است باعث انتقال بهتر حرارت ایجاد شده توسط لامپ‌ها و بالا رفتن عمر مفید آنها خواهد شد.

همچنین استفاده از اصلاحیه بک لایت در برد پاور باعث کاهش ولتاژ بک لایت و پایین آمدن میزان حرارت تولید شده در بخش بک لایت می‌شود.

جلوگیری از خرابی بخش بک لایت

اقدامات اصلاحی توضیح داده بعد از انجام تعمیر تلویزیون 58 اینچ سامسونگ است اما اگر تلویزیون هنوز در بخش بک لایت دچار مشکل نشده است می‌توان از اقدامات زیر جهت کاهش استهلاک بک لایت تلویزیون و جلوگیری از خرابی آن استفاده کرد:

  1. کاهش نور زمینه (بک لایت) تلویزیون و تنظیم آن نسبت به نور محیطی
  2. خاموش کردن تلویزیون در فواصل زمانی 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه
  3. استفاده از گزینه صرفه جویی انرژی در منوی تنظیمات تلویزیون که اثر اصلی آن در کاهش نور بک لایت است

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعمیر تلویزیون می‌توانند به سایت گروه تخصصی رایان به آدرس rayantv.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه تخصصی رایان

خط مشی رایان ارائه خدمات تعمیر تلویزیون ( LED , LCD , Plasma ) ، تعمیر سینمای خانگی ، تعمیر دی وی دی پلیر و به طور کلی مجموعه لوازم صوتی و تصویری با تکیه بر متخصصین مجرب و متعهد و بالاترین کیفیت ممکن است. رایان نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه و دارای مجوز فعالیت از اتحادیه فروشندگان و تعمیرکاران لوازم صوتی و تصویری استان تهران می باشد.

اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]