اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980630405999365

ترامپ مصمم به لغو اعطای شهروندی به دلیل تولد در خاک آمریکا است

لغو احتمالی قانون اعطای شهروندی با تولد فرزند در آمریکا توسط ترامپ

کد: 13980630405999365

http://bit.ly/2OaSXW5

، تهران , (اخبار رسمی): ترامپ در اکتبر ۲۰۱۸ در مصاحبه‌ای اعلام کرد که قصد دارد از قدرت خود در صدور «فرمان اجرایی» استفاده و قانون اعطای شهروندی به دلیل تولد در خاک آمریکا را لغو کند. در آن زمان بسیاری از کارشناسان اعلام کردند صدور چنین فرمانی غیرممکن است زیرا خلاف قانون اساسی ایالات متحده آمریکاست.

لغو قانون اعطای شهروندی با تولد فرزند در آمریکا توسط ترامپ
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته است که می‌خواهد حکم اجرائی را صادر کند که به قانون اعطای شهروندی در ایالات متحده پایان می‌دهد.
موسوم به قانون حق خاک که همچنین به عنوان jus soli شناخته می‌شود، سیاستی است که به موجب آن هر کودکی که در کشور مشخص متولد شود، به طور خودکار شهروند آن ملت می‌شود.

آمریکا و کانادا هم شامل این قانون می‌شوند ولی اخیرا دونالد ترامپ بصورت جدی در فکر لغو این قانون است. همچنین در کانادا نیز زمزمه‌های مبنی بر لغو این قانون توسط برخی از اعضای حزب محافظه کار شروع شده است که در تلاشند که قانون اعطای تابعیت کانادایی را به افرادی که فرزندان آنها را با ویزای توریستی یا مهاجران غیرقانونی در خاک کانادا به دنیا می‌آورند ملغی کنند.

پس از جنگ‌های داخلیِ این کشور در سال ۱۸۶۸ میلادی، متمم ۱۴ قانون اساسی ایالات متحده که حق اعطای شهروندی به دلیل تولد در خاک آمریکا را به‌رسمیت می‌شناسد، تصویب شد. این قانون که به اصل خاک «jus soli» نیز معروف است از جمله به سیاهپوستان آمریکا اجازه داد تا به حقوق کامل شهروندی دست یابند.

منتقدان می‌گویند اکنون این قانون مهاجران را تشویق می‌کند که به ایالات متحده مهاجرت کرده و بلافاصله صاحب فرزند شوند؛ فرزندانی که اصطلاحا «کودک قلاب» یا «کودک لنگر» (anchor babies) خوانده می‌شوند. یا افرادی که صرفا بدلیل متنفع شدن از مزایای شهروندی آمریکا طی سفر زایمان (زادگری) تلاش می‌کنند در خاک آمریکا زایمان کنند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اشتغال و مهاجرت می‌توانند به سایت کاریابی بین المللی کارپیرا به ادرس karpirajobs.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | کار و استخدام