اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980631406590134

اتصالات بنکن، نام آشنا در تمامی پروژه‌ها

کد: 13980631406590134

http://bit.ly/2mCHXp6

، تهران , (اخبار رسمی): هنگامی که پروژه ساختمانی، تجاری، ورزشی، صنعتی و... بزرگی در تهران و سایر شهرها ساخته می‌شود صحبت از انتقال انرژی بین بخش‌های آن می‌شود. موتورخانه و سیستم تاسیسات مرکز تبادلات انرژی در هر مجموعه است.

اتصالات بنکن، نام آشنا در تمامی پروژه‌ها
اتصالات بنکن، نام آشنا در تمامی پروژه‌ها
اتصالات بنکن، نام آشنا در تمامی پروژه‌ها
اتصالات بنکن، نام آشنا در تمامی پروژه‌ها
اتصالات بنکن، نام آشنا در تمامی پروژه‌ها
اتصالات بنکن، نام آشنا در تمامی پروژه‌ها

موتور خانه فضایی مملو از لوله و اتصالات و شیرآلات و ... می باشد که هرکدام وظیفه خاص خود را دنبال می کنند . از این بین اتصالات نقش بسیار مهم و کلیدی در هدایت جریان و تحمل فشاری و دمایی دارند . پایپ کالا به عنوان وارد کننده اتصالات بنکن این مقاله را برای شما آماده می کند.

اتصالات بنکن چیست؟

اتصالات بنکن برای هدایت جریان به سمت مقصد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از لوله که پرمصرف‌ترین ابزار در سیستم پایپینگ است، اتصالات رده دوم را به خود اختصاص داده است. اتصالات فلزی با توجه به آلیاژ و آرایش لبه انتهایی خود به چند دسته تقسیم می‌شوند، اتصالات گالوانیزه دنده‌ای، اتصالات جوشی ساکت ولد و اتصالات جوشی بات ولد از انواع این اتصالات براساس آرایش لبه‌های ابتدایی و انتهایی آن است.

از نظر آلیاژی نیز اتصالات بنکن از جنس کربن استیل هستند که استاندارد آلیاژی آن ASTM A234 WPB است و در اصطلاح به اتصالات فولادی معروف هستند. استاندارد ابعادی اتصالات بنکن نیز طبق استاندارد ASME B16.9 است که با رجوع به این استاندارد می‌توان تمام اطلاعات ابعادی و هندسی اتصالات بنکن را استخراج کرد.

روش ساخت اتصالات بنکن

اتصالات بنکن به صورت یکپارچه و بدون هیچ‌گونه درزجوشی ساخته می‌شود، نبودن درز جوش در سرتاسر بدنه اتصالات بنکن باعث بالا رفتن استحکام فشاری و دمایی بالا شده است به طوری که اتصالات بنکن دارای حد تحمل فشاری و دمایی بالا مانند سیال بخار هستند و از این بابت هیچ‌گونه مشکلی برای استفاده از این اتصالات وجود ندارد.

به روشی که با آن این دسته از اتصالات را تهیه می‌کنند، مانیسمان گفته می‌شود و اتصالات بنکن نیز به اتصالات مانیسمان معروف هستند، مانیسمان نام مهندس آلمانی است که برای اولین بار اقدام به تولید لوله فلزی بدون درز جوش در بدنه آن کرد و لوله مانیسمان را تولید کرد که شاخصه اصلی آن نبودن هیچ درز جوشی در بدنه آن است و اتصالات بنکن از نظر نداشتن درز جوش در بدنه آن به اتصالات مانیسمان معروف شده است.

به طور کلی برای قسمت‌هایی از موتورخانه که طراحی مهندسی دما و فشار بالایی در نظر گرفته شده است باید از لوله و اتصالات مانیسمان یا همان لوله و اتصالات بدون درز جوش استفاده کرد که بر اثر فشار بالا سیال به مشکلی برنخورد.

اقلام اتصالات مانیسمان بنکن

اتصالات مانیسمان بنکن دارای اقلام زیر است که هر کدام از آنها وظایف خاص خود را دنبال می‌کنند:

زانویی مانیسمان بنکن برای تغییر جهت جریان مورد استفاده قرار می‌گیرد. زانویی بنکن در دو زاویه 90 درجه و 45 درجه تولید می‌شوند، نوعی دیگر از زانویی‌های بنکن است که دارای زاویه 180 درجه است که به RETURN معروف هستند و وظیفه برگشت جریان را دارند.

سه راهی مانیسمان بنکن برای انشعاب گرفتن از سیستم و خط اصلی لوله مانیسمان است، با استفاده از سه راهی بنکن می‌توان برای بخش‌های دیگر سیستم لوله کشی انشعاب گرفت و سیال را هدایت کرد.

تبدیل مانیسمان بنکن برای تغییر سایز لوله استفاده می‌شود، هنگامی که نیاز باشد دو لوله مانیسمان با سایزهای متفاوت به یکدیگر متصل شوند باید از تبدیل مانیسمان استفاده کرد.

کپ مانیسمان بنکن برای کور کردن و مسدود کردن انتهای خط لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موجودی اتصالات مانیسمان بنکن

اتصالات مانیسمان بنکن در ضخامت و سایزهای متفاوتی که می‌تواند تمامی نیازهای پروژه‌ها را تامین کند، موجود است. این اتصالات در سایزهای 2/1 اینچ الی 24 اینچ از نظر سایزینگ و ضخامت‌های رده 40، رده 80، رده 160، رده SGP و رده STD که تمامی این اقلام جزو واردات پایپ کالا است ارائه می‌شود.

پایپ کالا به عنوان واردکننده عمده اتصالات مانیسمان بنکن، منتشرکننده لیست قیمت اتصالات بنکن و سایر اقلام پایپینگی است. علاقه‌مندان برای اطلاع از نحوه همکاری و درصد تخفیف‌ها می‌توانند به سایت پایپ کالا به نشانی اینترنتی www.pipekala.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پایپ کالا

سایت اینترنتی پایپ کالا- مرجع معرفی و ارائه آنلاین پیش فاکتور لوله , اتصالات و شیرآلات

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]