اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139807214124812360

بررسی بلبرینگ چرخ و کاربرد آن

کد: 139807214124812360

http://bit.ly/31jTbNB

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از مهم ترین بخش‌های جلوبندی خودرو، بلبرینگ چرخ‌هاست. خرابی بلبرینگ معمولا از دو طریق مشخص می‌شود. اول لرزش فرمان و دومین نشانه که قابل اطمینان‌تر است، صداست. وقتی بلبرینگ معیوب باشد، به بیان عامیانه، خودرو صدای تانک می‌دهد.

بلبرینگ چرخ پراید
بررسی بلبرینگ چرخ و کاربرد آن

گاها پیش آمده که خرابی بلبرینگ باعث قفل شدن چرخ‌ها شده و حوادث بد و غیر قابل جبران را رقم زده است. بلبرینگ (Ball bearing) یک نمونه از چرخنده است که هم خانواده یاتاقان‌ها است و کاربرد وسیعی در ابزارهای مختلف مانند هر چیزی که می‌چرخد و دیسک‌های سخت رایانه و اسکیت‌ها و صنایع بزرگ و خودروها و موتورهای صنعتی و … دارد.

کلمهٔ بلبرینگ از دو بخش ball به معنای گوی و bearing به معنای تحمل‌کردن تشکیل شده‌است. اساس کار بلبرینگ‌ها بر این است که مانع کشیده‌شدن سطوح روی هم می‌شوند و سطح تماس را نیز کاهش می‌دهند، در نتیجه اصطکاک بین سطوح به شدت کاهش می‌یابد.

هدف از یاتاقان توپ، کاهش اصطکاک چرخشی و پشتیبانی از بارهای شعاعی و محوری است. این امر با استفاده از حداقل سه مسابقه برای مهار توپ‌ها و انتقال بارها از طریق توپ به این هدف می‌رسد. در اکثر برنامه‌ها، یک مسابقه ثابت است و دیگری به مونتاژ چرخان وصل می‌شود (به عنوان مثال یک توپی یا شافت). چرخش یکی از نژادهای بلبرینگ، باعث چرخش توپ‌ها نیز می‌شود. از آنجا که توپ در حال چرخش است، آنها از ضریب اصطکاک بسیار پایین‌تری نسبت به دو کشیدن سطح صاف در برابر یکدیگر برخوردار هستند.

یاطاقان توپ به دلیل کوچکتر بودن سطح تماس بین توپ‌ها و نژادها، از نظر اندازه آنها از ظرفیت بار کمتری نسبت به سایر انواع یاتاقان‌های چرخشی برخوردار است. با این حال، آنها می‌توانند برخی از سوء تفاهم نژادهای درونی و بیرونی را تحمل کنند.

چندین طرح متداول از یاطاقان توپ موجود استک می‌توان به فولاد ضدزنگ، فولاد کروم و سرامیک ( نیترید سیلیکون ) اشاره کرد.

بلبرینگ‌های خودتراز

بلبرینگ‌های خودتراز با حلقه داخلی و مونتاژ توپ موجود در یک حلقه بیرونی ساخته شده است که دارای یک راهرو کروی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آسه صنعت

ارائه کلیه ملزومات صنعتی بلبرنگ،یاتاقان،رولبرینگ،نیدل برینگ،گریس نسوز،پکینگ،تسمه،کاسه نمد، زنجیر و دنده زنجیر،اورینگ، تراش و ساخت قطعات تفلونی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار