اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139807214126311026

موارد مصرف پماد لیدوکائین و عوارض این دارو

کد: 139807214126311026

http://bit.ly/2OJSZ7A

، تهران , (اخبار رسمی): درمان بواسیر یا هموروئید و کاهش علائم بیماری در مراحل ابتدایی با استفاده از دارو و پماد لیدوکائین که جزء داروهای بی حس کننده هستند، امکان پذیر است.

موارد مصرف پماد لیدوکائین و عوارض این دارو
موارد مصرف پماد لیدوکائین و عوارض این دارو

لیدوکائین یکی از روش‌های درمان دارویی بواسیر است. بواسیر یا هموروئید شایع‌ترین بیماری نشیمنگاهی است. این بیماری در اثر عوامل متعددی ایجاد می‌شود و با اینکه زندگی فرد را به خطر نمی‌اندازد، می‌تواند روند زندگی عادی را با اختلال مواجه کند. بواسیر یا هموروئید همان تورم و گشاد شدن عروق در ناحیه مقعد است.

وارد آمدن فشار به  مقعد در اثر عوامل مختلف می‌تواند باعث اتساع عروق در مقعد شود. از علائم بیماری بواسیر می‌توان به درد شدید، خونریزی، خارش، سوزش، احساس کامل نبودن عمل دفع، خون در مدفوع و … اشاره کرد.

البته این علائم بسته به نوع بواسیر و درجات مختلف آن متفاوت است. بواسیر در نوع داخلی و خارجی است که در نوع اول عروق داخلی مقعد و در نوع دوم عروق خارج مقعد درگیر بیماری می‌شود. در ضمن نوع داخلی به چهار درجه مختلف تقسیم بندی می‌شود. مهمترین عامل برای بروز بواسیر وارد آمدن فشار به عروق مقعد است، این فشار می‌تواند در اثر عوامل مختلفی نظیر یبوست مداوم، زایمان، جا به جایی اجسام سنگین، بارداری و … ایجاد شود.

درمان بواسیر در مراحل ابتدایی با استفاده از دارو و درمان‌های خانگی امکان پذیر است. درمان خانگی بواسیر شامل رژیم غذایی پر فیبر برای رفع یبوست، ورزش، حمام سیتز و … می‌شود. درمان‌های دارویی بواسیر شامل استفاده از پماد برای برطرف کردن بیماری و علائم آن است. یکی از پمادهای معروف برای درمان بواسیر استفاده از لیدوکائین است.

پماد لیدوکائین

لیدوکائین جزء داروهای بی حس کننده است که به صورت موضعی کاربرد دارد. در نتیجه مهمترین کاربرد پماد لیدوکائین برطرف کردن درد حاصل از بیماری بواسیر است. عملکرد این پماد به گونه‌ای است که با مسدود کردن کانال کلسیم از انتقال پیام‌های عصبی به سیستم مرکزی عصبی جلوگیری می‌کند. از دیگر مزیت‌های این پماد می‌توان به خاصیت ضد التهابی آن اشاره کرد که موجب شده بتواند به درمان بیماری کمک کند.

مصرف این پماد برای مادران باردار و خردسالان باید با مشورت متخصص صورت گیرد. همچنین باید از مصرف طولانی مدت دارو پرهیز شود و از بانداژ موضع جلوگیری کرد زیرا تاثیر دارو را افزایش می‌دهد.

عوارض پماد لیدوکائین

از عوارض این دارو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سوزش
  • تورم
  • سرگیجه
  • تاری دید
  • افزایش و کاهش دمای بدن

تاثیر داروی لیدوکائین بر بواسیر یا هموروئید

پماد لیدوکائین تاثیر موقت در درمان بواسیر یا هموروئید داشته و نمی‌توان از آن به عنوان درمان قطعی برای این بیماری یاد کرد. لیدوکائین تنها در برطرف کردن درد بیماری موثر است و تاثیری در درمان علت اصلی بیماری ندارد.

در صورتی که مصرف این پماد با رعایت نکات خانگی همراه باشد، در مراحل ابتدایی در درمان قطعی بیماری موثر است. اما در مراحل پیشرفته تر بیماری باید از روش‌های تهاجمی تری برای درمان بواسیر استفاده شود. 

درمان بواسیر با استفاده از روش‌های اسکلروتراپی، رابربند، هموروئیدکتومی، لیزر و …امکان پذیر است. بهترین راهکار درمان بواسیر با لیزر است زیرا بیماری بدون احساس درد، خونریزی، به جای ماندن اسکار، بستری شدن در بیمارستان و … به طور قطع درمان می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیژن عابدیان

کلییک دکتر بیژن عابدیان ارائه کننده بهترین خدمات درمانی در زمینه بیماری های نشیمنگاهی( بواسیر یا هموروئید، شقاق، فیستول، کیست مویی) به روش روز دنیا توسط بهترین دستگاه ها و کادری مجرب

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان