اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809064240211906

آلو بخارا چیست؟ طرز تهیه آلو بخارا و خواص آن

کد: 139809064240211906

http://bit.ly/37JKXCC

، اصفهان , (اخبار رسمی): آلو بخارا چیست و چه خواصی دارد؟ طرز تهیه آلو بخارا چگونه است؟ روش تشخیص آلو با کیفیت چیست؟ اینها سوالاتی است که در ادامه به آنها پاسخ داده خواهد شد.

طرز تهیه آلو بخارا,آلو بخارا چیست,خواص آلو بخارا زرد,خواص آلو زرد
آلو بخارا چیست و چه خواصی دارد ؟ طرز تهیه آلو بخارا چگونه است ؟ روش تشخیص آلو با کیفیت چیست؟

آلو بخارا نوعی آلویی طلایی رنگ است که معروف به آلو قطره طلا است. خواستگاه آن در مناطق شمال شرقی، شمال غربی کشور و نواحی کوهستانی برخی از استان‌های مرکزی است.

وجه تسمیه این نوع آلو به  (بخارا) به این جهت است که این آلو بیشتر در خراسان کشت می‌شده و از آن جا معروفیت خود را پیدا کرده است.

طرز تهیه آلو بخارا

برای تهیه آن، آلوی قطره طلا پس از چیده و شسته شدن در دیگ‌های بزگ ریخته شده و با آب و نمک پخته می‌شود. به محض قل خوردن از دیگ خارج و روی سطح صافی ریخته می‌شود تا مقداری با هوا خشک شود و پس از آن بسته‌بندی می‌شود.

تولیدکنندگان آلو جهت نگهداری از آن برای مدت طولانی دو روش را به کار می‌گیرند که اکثرا این امر از دید مشتری مخفی می‌ماند.

۱- استفاده از نمک: به علت این که آلو همانند میوه‌جات دیگر فاسد می‌شود برای جلوگیری از فساد آن هنگام پختن آلو از نمک استفاده می‌کنند. این روش طبیعی است و ماده افزودنی غیر از نمک به آلو اضافه نمی‌شود.

۲- استفاده از مواد شیمیایی مانند تیزاب، سورفات‌ها، بنزوآت‌ها و گاز کربنیک که پس از جوشاندن آلو به آنها اضافه می‌شود.

روش تشخیص: اگر آلو به رنگ قهوه‌ای، زرشکی یا قهوه‌ای تیره باشد و طعم آن ترش و نمکی باشد این آلو طبیعی است. باید دقت کرد که آلوی طبیعی طعم خالص آلو را ندارد و باید کمی شوری احساس شود.

اگر آلو به رنگ زرد یا قهوه‌ای روشن باشد و فقط طعم آلوی بدون نمک احساس شود امکان این که مواد افزودنی مضر در آن باشد زیاد است.

پیشگیری و کنترل فشار خون

آلو بخارا برای کنترل فشار خون بسیار مؤثر است. به حدی که اگر شخصی فشار خون بالایی نداشته باشد و ۲۰ عدداز آن بخورد احساس بی‌حالی، خستگی و سرگیجه می‌کند که این از شدت تأثیر این آلو بر فشار خون است. کسانی که فشار خون بالا دارند می‌توانند برای کنترل آن هر روز صبح مقداری از آلو بخارا مصرف کنند.

پیشگیری و درمان یبوست

آلو بخارا برای پیشگیری و درمان یبوست مؤثر است. افراد باردار و آنهایی که زمان وضع حمل‌شان نزدیک است با مصرف مداوم آن یبوست‌شان کنترل شده و پس از مدتی رفع می‌شود. ولی مصرف زیاد و بیش از حد آلو بخارا برای افراد باردار می‌تواند مضر باشد زیرا باعث افت فشار خون و یا اسهال شود.

تنظیم مزاج بدن و چربی کبد

برای تنظیم مزاج و پاکسازی کل سیستم‌های بدن استفاده از آلو بخارا و انجیر توصیه می‌شود. به این صورت که ۱۰ عدد آلو و ۱۰ عدد انجیر در آب خیسانده شده و هر روز صبح این تعداد آلو و انجیر تا ۱۵ روز مصرف شود. این کار موجب پاکسازی خون، پوست، کبد و دستگاه گوارش می‌شود.

کمک به رفع کم خونی

این آلو سرشار از آهن است. این از تغییر رنگ آلو به زرشکی و قهوه‌ای تیره پس از مدتی معلوم می‌شود که نوعی اکسید با هوا صورت می‌گیرد. مصرف مداوم آن می‌تواند به رفع کم خونی کمک کند.

سرشار از ویتامین C

ویتامین C موجود در آلو  سبب جذب بیشتر آهن می‌شود و مقاومت بدن در برابر عفونت را بالا می‌برد.

پیشگیری و مقاومت در برابر سرطان:

ویتامین A و آنتی اکسیدان دو عاملی هستند که مقاومت بدن در برابر سرطان را افزایش می‌دهند و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. آلو بخارا این دو عامل ضد سرطان را در خود دارد و مصرف مداوم آن می‌تواند مقاومت بدن در برابر سلول‌های سرطانی را افزایش دهد.

وجود اسید فولیک و کلسیم

این نوع آلو حاوی کلسیم و اسید فولیک است. کلسیم برای تقویت استخوان‌ها و اسیدفولیک برای متابولیسم (سوخت و ساز بدن)، رشد سلول و رفع کم خونی تأثیر به سزایی دارد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید آلو بخارا می‌توانند از خوشه چین بازدید کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خوشه چین

امروزه با توجه به اینکه کالا و اقلام مورد نیاز به صورت اینترنتی در دسترس مردم میباشد و هر شخص میتواند کالای مصرفی خود را بدون صرف وقت وهزینه درب منزل تحویل بگیرد ، ما فروشگاه خوشه چین را در راستای ارائه برترین محصولات غذایی و کشاورزی تاسیس کردیم تا بدون واسطه و مناسب ترین قیمت ، برترین ها را در دسترس شما قرار دهیم تا خریدی مطمئن ، راحت و بدون دغدغه داشته باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]